Skocz do zawartości

Pasta przewodząca na radiatorze w lodówce - poprawa wydajności


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś wie jak można zdemontować tą aluminiową blachę (radiator) w zamrażalniku? Jest to przyklejone do rurek, czy jakieś inne sprytne mocowanie? Widzę jakieś zagięcia, le one raczej by tak sztywno nie trzymały...

Chciałbym wyczyścić i pomalować rurki, bo mi się rdza i płatki farby z nich sypią.

20230303_145339.jpg

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

21 godzin temu, Piotrekm13 napisał(a):

Ktoś wie jak można zdemontować tą aluminiową blachę (radiator) w zamrażalniku? Jest to przyklejone do rurek, czy jakieś inne sprytne mocowanie? Widzę jakieś zagięcia, le one raczej by tak sztywno nie trzymały...

Chciałbym wyczyścić i pomalować rurki, bo mi się rdza i płatki farby z nich sypią.

20230303_145339.jpg

Nikt nic...

Właśnie byłem oglądać jeszcze raz i nic tam nie widać, żadnego kleju, jakichś mocowań...

Wydaje się, że jedyny uchwyt to ta zagięta część radiatora z tyłu lekko obejmująca rurkę, ale po pierwsze nie wiem czy to by tak mocno trzymało, a po drugię boję się to podważać jakimś wkrętakiem, żeby nie zrobić krzywdy rurce.

Na razie prysnąłem całość środkiem na rdze i spróbuje poruszać tym jutro. Nie wiem czy korozja może skleić stal z aluminium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz po prostu delikatnie obluzować tą blachę i wtedy ładnie schodzi. Najlepiej najpierw w bok aby ta tylna objemka zeszła z rurki. Można prysnąć wcześniej jakimś odrdzewiaczem. Nie ma tam żadnego mocowania tylko jest wciśnięta na rurki. A przy okazji jak nazywa się ta choroba gdzie ktoś gada ze sobą?

-Rozdwojenie jaźni

-Acha, dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.03.2023 o 19:40, Dodi napisał(a):

Ktoś z Was robił konkretne pomiary przed i po wymianie

Ja robiłem i w moim przypadku zmiana pasty przyniosła oczekiwane efekty. Zobacz sobie mój post w tej dyskusji z 25 sierpnia.  Robiłem wtedy pomiary przed/po - warunki zewnętrzne były takie same. Dodatkowo mam wiatraczki założone i zauważyłem przynajmniej w moim przypadku, że podnoszą efektywność lodówki w ciągu dnia natomiast już w nocy niekoniecznie. Dlatego korzystam z nich w ciągu dnia na noc wiatraczki zawsze wyłączam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2023 o 15:02, kleo77 napisał(a):

Ja robiłem i w moim przypadku zmiana pasty przyniosła oczekiwane efekty. Zobacz sobie mój post w tej dyskusji z 25 sierpnia.  Robiłem wtedy pomiary przed/po - warunki zewnętrzne były takie same. Dodatkowo mam wiatraczki założone i zauważyłem przynajmniej w moim przypadku, że podnoszą efektywność lodówki w ciągu dnia natomiast już w nocy niekoniecznie. Dlatego korzystam z nich w ciągu dnia na noc wiatraczki zawsze wyłączam.

Sprawdzę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powiedzcie od czego jest ten przewód co wisi po zdjęciu radiatora, on powinien być pod radiatorem czy na radiatorze wewnątrz lodówki??

Edytowane przez MARKON (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 1.05.2023 o 22:32, MARKON napisał(a):

Powiedzcie od czego jest ten przewód co wisi po zdjęciu radiatora, on powinien być pod radiatorem czy na radiatorze wewnątrz lodówki??

Witam. 

Termostat, powinien być między żeberkami radiatora (od wewnętrznej strony lodówki). Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w granicach 6-8 stopni przy pełnym załadunku. W zamrażalniku -15  -  -18...

Zależy czy słońce opiera się o ścianę z lodówką czy jest w cieniu  

Mam wentylator wspomagajacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Paweł7 napisał(a):

Ja mam w granicach 6-8 stopni przy pełnym załadunku. W zamrażalniku -15  -  -18...

Zależy czy słońce opiera się o ścianę z lodówką czy jest w cieniu  

Mam wentylator wspomagajacy.

Po jakim czasie od włączenia osiąga taką temp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.