Skocz do zawartości

Jak rozłożyć przedsionek?


KONZIO

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, automaciek napisał:

Mam w zwyczaju chodzić na boso, a przy tym cudeńku w nocy nawet w stopy przy gruncie ciepło. Banan na ustach żony ciepłoluba bezcenny :).

Przy ilu stopniach na zewnątrz ?

Czy powiedzmy około +5* wieczorową porą np. w październiku cieplej będzie w przedsionku w porównaniu z farelką 2000W ? Nie mam na myśli aby chodzić na bosaka ale powiedzmy w bluzie polarowej i na trzeźwo :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tu jest zasadnicza różnica w działaniu, podczerwień nagrzewa obieg w zasięgu działania a nie powietrze. Jak szukałem tych na taras to mi gość tłumaczył że w podczerwieni waty są ,,mocniejsze,,  niż w farelce, dużo efektywniej grzeje. Znalazłem, do budy mam ten https://www.mediaexpert.pl/grzejniki-i-konwektory/promiennik-g3ferrari-g60006,id-763301

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacekzoo napisał:

Tu jest zasadnicza różnica w działaniu, podczerwień nagrzewa obieg w zasięgu działania a nie powietrze. Jak szukałem tych na taras to mi gość tłumaczył że w podczerwieni waty są ,,mocniejsze,,  niż w farelce, dużo efektywniej grzeje. Znalazłem, do budy mam ten https://www.mediaexpert.pl/grzejniki-i-konwektory/promiennik-g3ferrari-g60006,id-763301

Dzięki Jacek. Ten zalinkowany ma funkcję obracania ? Znów ten wiszący co foto zapodał AutoMaciek  to chyba bardziej bezpieczniejszy jest :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, automaciek napisał:

Zgadza się, promiennik ogrzewa przedmioty - osoby w zasiegu. Farelka powietrze. Zasięg promiennika 3 metry minimum, można pod gołym niebem na golasa :)

Ale nie przy 5st :)

Teraz, automaciek napisał:

Taaa, po pijaku nie wpadniesz na niego :)

Ja stawiam zawsze na stole i kręci się na boki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2019 o 12:17, Cathay napisał:

@BiaWoj Jak to mówią, posmaruj szmolcem i daj psu.

Przedsionek sam w sobie to pomysł średni, ale taki moloch to istne szaleństwo. Na co komu na wakacjach a tym bardziej na krótkim wypadzie duży pokój.

Bez przedsionka nie wyobrażam sobie wyjazdu wakacyjnego, a IMHO czym większy tym lepszy, jest gdzie się schować przed deszczem/burzą/wiatrem, jest gdzie trzymać rzeczy (leżaki, stół, rzeczy plażowe, rowery), i wieczorkiem można posiedzieć i biesiadować ze znajomymi. Roleta tego nie zapewni, no i trzeba ją zwijać przed każdą nadchodzącą burzą bo nie wiadomo jaka będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SpongeBob napisał:

no i trzeba ją zwijać przed każdą nadchodzącą burzą bo nie wiadomo jaka będzie.

w tym roku na 3,5 tyg zwijałem raz markizę w nocy z powodu wiatru w Cro. Sąsiedzi - Słoweńcy mieli rozłożony przedsionek. MIeli nawet zamocowany pas sztormowy. Nie pomógł - połamało stelaż przedsionka. 

Godzinę temu, SpongeBob napisał:

wieczorkiem można posiedzieć i biesiadować ze znajomymi

To pod markizą nie można posiedzieć ze znajomymi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nie wyobrażam sobie rozkładania i składania przedsionka dwadzieścia razy w sezonie
Wiesz jak się siedzi w jednym miejscu bity miesiąc to można rozkładać przedsionek.

W przypadku np takiego mojego podróżowania przedsionek to byłaby dla mnie jakaś kara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem w innym wątku, dla tych co nie chcą mieć markizy, polecam taki daszek https://www.obelink.pl/isabella-shadow.html

Jest łatwy w obsłudze, zaskakująco wytrzymały i prawie nic nie waży.

Pomimo że mam przyczepę w rozmiarze „panie, z taką przyczepą to się jeździ stacjonarnie...” to rzadko na jednym kempingu wytrzymujemy dłużej niż 5 dni, a często jest to 2-3 dni. Nie wyobrażam sobie składania i rozkładania przedsionka 8-9 razy w ciągu jednego wyjazdu. Często nawet tego daszka ( który emerytowany Holender na youtube rozkłada w 2,5 min) nie chce nam się rozkładać...

 

EDIT: jedyny przedsionek jaki mam aktualnie to zimowy

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.