Skocz do zawartości

Jak rozłożyć przedsionek?


KONZIO

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.09.2019 o 18:55, jacek00 napisał:

W przypadku np takiego mojego podróżowania przedsionek to byłaby dla mnie jakaś kara emoji3.png

to po pierwsze, a po drugie 

W dniu 11.09.2019 o 15:36, SpongeBob napisał:

Roleta tego nie zapewni, no i trzeba ją zwijać przed każdą nadchodzącą burzą bo nie wiadomo jaka będzie.

Wiało, grad, deszcz, prawie można było popływać po wyjściu z cepki, a markiza ani rusz, tylko trzeba ją dobrze rozstawić. 

Rozmawiałem kiedyś z parą na campie w międzybrodziu żywieckim, mieli sporą cepkę, i przeogromną markizę. Widać, że doświadczeni karawaningowcy. Mówili mi, że nigdy nie składają, nigdy żaden wiatr nie porwał i porwać według nich nie może. 

nawałnica.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 12.09.2019 o 20:16, Kevin napisał:

to po pierwsze, a po drugie 

Wiało, grad, deszcz, prawie można było popływać po wyjściu z cepki, a markiza ani rusz, tylko trzeba ją dobrze rozstawić. 

Rozmawiałem kiedyś z parą na campie w międzybrodziu żywieckim, mieli sporą cepkę, i przeogromną markizę. Widać, że doświadczeni karawaningowcy. Mówili mi, że nigdy nie składają, nigdy żaden wiatr nie porwał i porwać według nich nie może. 

nawałnica.jpeg

Z całą pewnością zabezpieczają na maxa, ale są wiaterki zrywające dachy więc ryzyko na pewno jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SpongeBob napisał:

Czytaliście ten wątek??? 

Dzięki, teraz już tak. Mnie kiedyś przedsionek porwało na dach, zapomniałem o śledziach i szpilach. Wiadomo, że wiatr wiatrowi nie równy, ale miałem na tyle szczęścia, że moja markiza (Thule) sprawdza się rewelacyjnie. 

Niestety ostatnio przez klimat i zmiany, czy też z innych nieznanych nam powodów, wariacje pogody są coraz częstsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Pytanie z rodzaju "jestem blondynką" - rozkładam przedsionek do mojej maleńkiej cepki Chateau i nie umiem podnieść i zablokowac dachu, tego skrzyzowania czterech rurek. Dwie są zahaczone o przyczepę, dwie pozostałe polaczone z resztą stelaza, ale nie wiem jak wysoko unieśc ten srodek, jak on powinien się zablokować, kiedy przykręcić srubkę...pomoze ktos? Nie ma rurki posrodku ktora wspiera dach i się pogubiłam, chyba nie sięgam zeby skrecic kluczem srubę do tych rurek. Jesli cos zrozumieliscie z tego o co mi chodzi to helpunku, proszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Łosoś napisał:

Nie ma rurki posrodku ktora wspiera dach

Znaczy się, że jej brakuje? 

18 minut temu, Łosoś napisał:

nie umiem podnieść i zablokowac dachu,

Ja zawsze jak już wsunę kedrę przedsionka to składam cały stelaż ale wszystko najpierw luźno bez napinania. I jak już wszystko stoi to po kawałku napinam, naciągam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filipert, nie, rurki srodkowej po prostu nie ma oryginalnie, bo przedsionek jest maly, a co do dachu to nie umiem zablokowac stelaza - rurki powino sie skrecic sruba, powinny sie podniesc i zablokowac a to mi nie wychodzi :( jeszcze nie doszlam do naciagania materialu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jacekzoo napisał:

Nie wiem jakie masz rurki, niektóre blokuje się poprzez skręcenie jednej względem drugiej. Jakbyś słoik zakręcała

Bywa ale tutaj mamy

29 minut temu, Łosoś napisał:

nie umiem zablokowac stelaza - rurki powino sie skrecic sruba

Więc nie rozumiem w czym problem. 

Może zdjęcie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Łosoś napisał:

O taki mechanizmimageproxy.php?img=&key=007cab40b20cff46

20200716_172159.jpg

Poległem. Pierwsze widzę. 

Ale na chłopski rozum, jeśli przegub ma gwintowany trzpień a rurka gwint, to wydaje się aby rurkę na przegubie ruszać trzeba wykręcić a jak chcesz zblokować to trzeba wkręcić. 

Czyli unosisz i wkręcasz rurkę. 

Daj potem foto tego całego namiotu bo ciekaw jestem jak to wszystko razem wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Łosoś napisał:

Tak wyglada dach tego przedsionka po rozlozeniu, nie bylo latwo, w 5 osob walczylismy...

20200720_175334.jpg

Ładny pajączek.

Zastanawiam się czy rurki nie powinny być równolegle do szwów, bo tak zazwyczaj obserwuję w namiotowych konstrukcjach.

Dopytam jeszcze, czy to jest przedsionek wpinany kedrą w likszparę przyczepy bo nie spotkałem dotychczas takiego.

I jeszcze, czy można zdjęcie całości z zewnątrz z perspektywy która umożliwi ogląd całości budowli :)

No i najważniejsze, jak w końcu blokuje się tego pająka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.