Skocz do zawartości

RELACJA Ekipa Commandera znów rusza w Polskę w 2021 roku


Commander

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Commander napisał:

Zonk numer dwa... Nikt nie chce pomóc. Cóż, czekamy na dobrą duszyczkę. Widzę na parkingu wyprawowego Land Rover Discovery. Na czeskiej rejestracji.... Nadzieja rośnie... Po kilkudziesięciu minutach miła rodzina typu offroad wraca do auta. Biegnę skamleć o łaskę. Zostałem z uśmiechem wysłuchany. Po 2 minutach V8 mruczy, my skaczemy , a nasi wybawcy się śmieją... Po wymianie informacji, uprzejmości typu ...skąd jesteście, coście widzieli i gdzie jedziecie, żegnamy Czechów wrzucając do auta dobre wino, bo wziąć nie chcieli łapówki ?.

Tak to jest jak potrzebujesz pomocy to nikogo niema,  kiedyś jechałem Land Cruiserem z kempingiem dwie osie 650, stanęliśmy na przejezdzie przed rogatkami bo jechał pociąg, jak przejechał to rogatki do góry ja bieg a Tośka nie chce ruszyć, półośka się ukręciła na frezach:(, mówię co teraz z tym zestawem:niewiem:, wszystko jechało do domu z Kołobrzegu, korek zaczął się robić, mówię zaraz będziemy w radiu że zakorkowaliśmy 11:D, pytam jednego drugiego z busa/dużego suv i nikt nie chciał pomóc a linkę miałem, trzeba było tylko 300m do zatoczki zaciągnąć, ale jak 100zł wyciągnąłem to zaraz znalazł się busem, potem pogrzebałem w napędach guzikami i ruszyła, przy naszym zdumieniu dojechała 200km do domu. Teraz zawsze wspominamy tą historię, na początku nerwowo ale będzie co wspominać i najważniejsze że dobrze się skończyło tak jak i u was :winner:

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 minuty temu, Commander napisał:

@peja76 no niestety. Prosiliśmy nawet obsługę, oczywiście mówiąc , że się odwdzięczymy.

Więc w budzie jeździ nowe ustrojstwo.... prostownik od ruskich z bazaru ??? gnioty sa nie łamiotsa. Ma chyba 10 A czyli z 15 a nie 5 czyli 3 A .hihi

Wiesz jak to jest, teraz już się nie przyda:D, ale przezorny zawsze ubezpieczony :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Commander napisał:

Jasne, skoro mam żabę, kompresor , wkrętarkę...to mam i kable rozruchowe...

Brzmi jak mój zestaw podstawowy ;)

Z tym że ja zamiast wkrętarki mam klucz udarowy :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Commander napisał:

Więc w budzie jeździ nowe ustrojstwo.... prostownik od ruskich z bazaru ??? gnioty sa nie łamiotsa. Ma chyba 10 A czyli z 15 a nie 5 czyli 3 A .hihi

Trzeba było zainwestować lepiej w zabezpieczenie aku ;)

Ciekawa wyprawa, ciekawe, czy moje dzieciaki kiedyś dadzą się ciągać po takich militarnych szlakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Commander napisał:

Ooo możesz podlinkować coś takiego? Poradzę sobie z montażem?

Zabezpieczenie przed rozładowaniem akumulatora - Niska cena na Allegro.pl

do wyboru, do koloru :)

załóż osobny wątek, bo zaraz za duży OT się tu zrobi na temat który wybrać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, peja76 napisał:

Wiesz jak to jest, teraz już się nie przyda:D, ale przezorny zawsze ubezpieczony :ok:

Nie życząc nikomu źle - a już na pewno nie Jackowi...

Ale obawiam się ze będzie to przydatne - ale dopiero w momencie jak stwierdzimy że to żelastwo jeździ z nami i nic tylko zajmuje miejsce i wypełnia DMC...i tym razem zostanie w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Commander napisał:

No i zsiałeś ziarno niepokoju... Ile to waży??

Ale co ile waży? Klucz ? Tyle co wkrętarka 18v, mniej więcej.

Zresztą wszystko jedno ile waży, w przyczepie go nie wożę. A już od dawna mam samochody które mogą więcej przewieźć niż ja jestem w stanie zapakować :] 
 

6 godzin temu, peja76 napisał:

Po co ten ciężar wozisz, zwykłym kluczem też odpalisz auto:lol: bez sensu:D

Ale odlot, dobrze ze mu ten klucz w głowę nie walnął.

A po co wożę? Do koła zapasowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Lecimy dalej.

Bardzo późnym wieczorem, korzystając z uprzejmości szeryfa kempingu w Elblągu, lądujemy po cichu w ustronnym miejscu . Obłożnie spore. Większość to mile wszędzie widziani emeryci z D w swoich cudnych sprzętach. Rozbijamy obóz w wersji minimum z minimum i szczęśliwie idziemy spać. Rano śniadanko, pranie, ładowanie, suszenie itd. Są też plany na relaks. Bardzo lubimy to miejsce, te atmosferę i to miasto. Niestety nigdy nie załapaliśmy się na parcele premium mare ?

IMG_20210807_191539.thumb.jpg.c21c9e14b692a22987560bc38bf8fe74.jpgIMG_20210807_191450.thumb.jpg.340ea4d79f988225ffa8fa9901877dbb.jpgIMG_20210807_191310.thumb.jpg.4cd77e0064300c0623ca8d382ab204f1.jpg

 

 

IMG_20210807_191344.jpg

IMG_20210807_191426.jpg

IMG_20210807_205717.jpg

Jak widać powyżej...waga ciężka musi być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Commander napisał:

kempingu w Elblągu

To jest miejsce które musimy odwiedzić. 

W zeszłym roku tez tam byliście prawda?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, peja76 napisał:

To samo pomyślałem:D

Hehe, to też patent na odkręcenie zapieczonej śruby ? Tylko klucz musi być dłuższy by za ziemię się zaparł ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.