Skocz do zawartości

Poszerzenie drzwi wejściowych


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Tofel napisał:

4.jpg.2b0060381679749353b526991acd6d45.jpg

 

Przy okazji widać modyfikację ściany i drzwi łazienki które i u mnie mają nastąpić. Ale to będzie inny wątek ?

 

Tymczasem pobadałem rynek i dowiedziałem się, że mogę zamówić  kompletne drzwi, całe z ramą, na dowolny wymiar, za około 2.500 zł. Niby to sporo, ale dowiedziałem się u deleara Adrii, że mogą zamówić mi te ich piękne "szklane" drzwi za nieco ponad 9.000... oiro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 godziny temu, filipert napisał:

kompletne drzwi, całe z ramą, na dowolny wymiar, za około 2.500 zł

Niby trochę to jest, ale masz w tym jakąś tam gwarancje, że to będzie szczelne, dokładnie wykonane itp. Oczywiście przy zachowaniu jakiś tam standardów przy montażu.

Jak rzeźbisz coś od zera, to czasami też wychodzi ładna kwota, ale dopiero jak podliczymy na koniec, bo w trakcie tu coś trzeba dokupić, później tam, brakuje jakiegoś narzędzia, gdzieś dalej trzeba po coś podjechać, i tak "stówki" lecą. Czas też można doliczyć, jeśli jest akurat towarem deficytowym, chyba że masz go "pełne szuflady" ;)

Minus takiego gotowca jest taki, że masz mniejszą przyjemność na koniec, niż jak sam coś "wyrzeźbisz".

Ja osobiście bym chyba kupił takie gotowe, a wtedy jak przyjadą to myślał jak tam dołożyć jakiś siłowniczek itp. Plus jest taki, że masz już coś co możesz dotknąć i sobie na tym "kombinować" a obok masz cały czas przyczepę z drzwiami, do użytku. Wycinasz dopiero jak już obok masz gotowca do wstawienia. A z tymi kombinacjami to może się okazać że wycinasz drzwi i zostajesz z dziurą w przyczepie przez dłuższy czas, bo przez jakiś detal koncepcja się zmieniła. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Ja osobiście bym chyba kupił takie gotowe, a wtedy jak przyjadą to myślał jak tam dołożyć jakiś siłowniczek itp. Plus jest taki, że masz już coś co możesz dotknąć i sobie na tym "kombinować" a obok masz cały czas przyczepę z drzwiami, do użytku. Wycinasz dopiero jak już obok masz gotowca do wstawienia. A z tymi kombinacjami to może się okazać że wycinasz drzwi i zostajesz z dziurą w przyczepie przez dłuższy czas, bo przez jakiś detal koncepcja się zmieniła. 

To bardzo istotny atut rozwiązania z gotowcem.

10 minut temu, jacek00 napisał:

Wg mnie, cena 2500 to jak najbardziej dobra cena. Pod warunkiem, że będą to drzwi karawaningowe a nie jakaś rzeźba

Oferta jest od firmy budującej całe kampery, więc zakładam, że solidny wyrób.

Nie dopytywałem o szczegóły, na razie jeszcze przeglądam używki, może akurat coś podpasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BIGL napisał:

Myśle ze zawsze trzeba gdzieś myśleć o późniejszej odsprzedaży przyczepki i na druciarstwo w takim przypadku nie ma miejsca. Ja na 100% nie wchodziłbym w dłubaninę,

To też fakt, ale po modyfikacjach wewnątrz, to będzie przyczepa typowo pod osobę na wózku, więc rynek zbytu mocno się zawęzi. Jednak mam nadzieję, że dłuuugie lata miną zanim pomyślimy o odsprzedaży :)

2 godziny temu, BIGL napisał:

2500 jest jak najbardziej do przyjęcia 

Tak, to rozsądna stawka ale za pól tej kwoty znalazłem

image.thumb.png.0e78dfb2aa1ed578931195e5250444fe.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to też chyba za wąskie? Jaką szerokość ma wózek?

Wózki mają około 65 cm, czyli mieszczą się w spokojnie w 70 cm drzwiach bo i takie bywają nawet w mieszkaniach.

 

No ale tutaj byłoby na styk biorąc pod uwagę zaokrąglenia na dole.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

Ale to też chyba za wąskie? Jaką szerokość ma wózek?

 

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Wózki mają około 65 cm

Też. Bywają potężne wózki jak ten

image.thumb.png.5b42da765c6e4e9944ccea16eeccee77.png

o szerokości 68cm.

Ale nasze wózki mają 60cm, znajomi też nie przekraczają 65 cm, więc otwór 68,5 cm jest OK, szczególnie, że to karawaning ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wózkiem 65cm wjechać samemu w 68...to jednak problem...
Dokładnie. Pamiętam jak moja mama po wylewie poruszała się na wózku. Wjechanie do łazienki czy WC gdzie otwór był 70 cm było niemożliwe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2022 o 21:28, filipert napisał:

Powoli zabieram się do powiększenia drzwi...

...mają to być drzwi przez które bez problemu wjedzie moja żona na elektrycznym wózku.

... jeżeli żona sama będzie chciała się dostać do przyczepy, to będzie musiała wjechać na podjazd, otworzyć i wycofując się po podjeździe otwierać drzwi na siebie,

Witam.

To może tak zapytam: "system" ma być obsługiwany przez osobę zainteresowaną i być zautomatyzowany czy też - jako wariant nr 2 - założeniem jest każdorazowe asystowanie przy wchodzeniu i wychodzeniu z przyczepy (obsługa drzwi i montaż/demontaż najazdów pod wózek)?

Bo wybór schematu obsługowego w/w wyposażenia od razu określa warunki co do sposobu ich wykonania (wymiary, zamocowanie, obsługa).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tofel napisał:

Witam.

To może tak zapytam: "system" ma być obsługiwany przez osobę zainteresowaną i być zautomatyzowany czy też - jako wariant nr 2 - założeniem jest każdorazowe asystowanie przy wchodzeniu i wychodzeniu z przyczepy (obsługa drzwi i montaż/demontaż najazdów pod wózek)?

Bo wybór schematu obsługowego w/w wyposażenia od razu określa warunki co do sposobu ich wykonania (wymiary, zamocowanie, obsługa).

Pozdrawiam

Podjazd zawsze będzie montowany przez osoby asystujące, możliwe, że będzie również obsługiwał auto. 

Zautomatyzowany ma być system otwierania i zamykania drzwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Misio napisał:

Tylko wózkiem 65cm wjechać samemu w 68...to jednak problem...

Dla osoby która nie robi tego na codzień, może być kłopotliwe, a nawet destrukcyjne, bo elektryczny wózek ma sporo mocy. 

Jeszcze raz powtórzę, że rozmawiamy o karawaningu i słowo "ciasno" ma nieco inny wymiar ?

W domu mamy wszystkie drzwi 90 a wejściowe 100, tylko w domu moja żona śmiga na pełnej mocy i bywa, że jest to 12 km/h. 

Oczywiście nie neguję, Waszych uwag i z pewnością są cenne w tym wątku. Przestrzeń w środku i tak nie zapewni swobody poruszania się, musielibyśmy wszystko wyburzyć i projektować od podstaw. Ta przebudowa ma ułatwić korzystanie a nie stanowić pełne przystosowanie do niezależnego korzystania przez osobę niepełnosprawną. 

Najszersze gotowe drzwi znalazłem 70 cm i tyle mam w planie zrobić, ale te 2,5 cm nie jest warte odpuszczenia. 

Jest kilka miejsc w Polsce, gdzie mają składy takich używek, ale najlepiej tam pojechać osobiście. 

Poszukiwania trwają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Godzinę temu, filipert napisał:

Podjazd zawsze będzie montowany przez osoby asystujące, możliwe, że będzie również obsługiwał auto. 

Zautomatyzowany ma być system otwierania i zamykania drzwi. 

Ok, załapałem.;)

 

Skoro zaproponowałeś otwartość w dyskusji czyli:

W dniu 16.01.2022 o 21:28, filipert napisał:

...konstruktywna krytyka mile widziana.

No to teraz ja nie za bardzo rozumiem z jakiego powodu zwiększać trudność projektu i podwyższać koszty inwestycji, skoro i tak osoba zainteresowania będzie wymagać w operacji wejścia/wyjścia asysty :niewiem:

 

Ale skoro:

W dniu 16.01.2022 o 21:28, filipert napisał:

Wrzucajcie nawet abstrakcyjne pomysły (jak mawiają w każdym szaleństwie jest metoda), taka burza mózgów.

to może przykład "czystego" rozwiązania (adaptacja napędu drzwi w gestii projektanta) - szerokie drzwi i najazdy (+ modyfikacje wnętrza):

csm_IMG_0383_7d2809b5d3.jpg.b666c17412294c5f69da07711449a951.jpg

csm_IMG_0375_8e4a8a0ff2.jpg.84147ee828f656e6104e80889741263e.jpg

csm_IMG_0379_550dd8a389.jpg.20804cc7d974c0cb92ea84c17818129f.jpg

csm_IMG_0369_fad0cc73d6.thumb.jpg.5ce945039e4af3a036ffe52a3f143267.jpg

csm_IMG_0364_1da9b7b616.jpg.d44edfd0252fefffb3f867941ddb9568.jpg

A tutaj przykład z elektrycznymi drzwiami - szerokość 85 cm:

Rollstuhl-Wohnwagen-barrierefrei-zu-verkaufen-3-600x343.png.6bd4b5888d0e4845f1bfb27dee4c6fd5.png

Rollstuhl-Wohnwagen-barrierefrei-zu-verkaufen-innen--600x415.png.5e3ee1e36f7ec6950cb217b5df9b9b93.png

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.