Skocz do zawartości

Poszerzenie drzwi wejściowych


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

12 godzin temu, peja76 napisał:
12 godzin temu, jacek00 napisał:
13 godzin temu, peja76 napisał:
Tu chyba drzwi takie jak by ci przypasowały, wiem cena zabija ale może zadzwonisz i chodż zdjęcia zrobią jak to rozwiązali.
https://www.otomoto.pl/oferta/adria-alpina-663-pt-2022-nowa-6os-fv23-lipiec-2022-wersja-zimowa-ogrzewanie-alde-klimatyzacja-truma-ID6EorIL.html?

No ale to jest przecież fabryczne rozwiązanie. Drzwi są te same co w Astelli

Ja to wiem, ale może kolega nie widział, pytał jak by coś wpadło to żeby pokazać

Astella faktycznie była już w wątku, ale dzięki  @peja76 za to ogłoszenie, bo sądziłem, że to rozwiązanie jest zarezerwowane dla Astelli właśnie i podejrzewałem specjalną konstrukcję przyczepy (jakoś wzmacnianą, czy coś) a tu się okazuje, że jest chyba opcją. To mnie utwierdza w przekonaniu, że tego typu "dziurawienie ścian" nie ma większego wpływu na sztywność konstrukcji. Oczywiście w miejscu cięcia z pewnością trzeba dać kantówki na "ościeżnicę", choć nie jestem pewien, czy zawsze tak wzmacniają przy montażu np. drzwi garażowych, a one maja też spore wymiary.

12 godzin temu, jacek00 napisał:

Chodzi o to, że te drzwi to cały moduł. A działają jak normalne drzwi. Po prostu.

Moduł marzenie :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, smok_wawelski napisał:

Wydaje mi sie dosc prosty do wykonania

U mnie niestety drzwi maja owalne wszystkie narożniki, wiec i tak na dole musiałbym kombinować i ostatecznie nowe poszycie.

IMG_20210408_181257.thumb.jpg.94b2ec49775b7fdca56e246069ca656f.jpg

Na chwilę obecną, próbuję poszukać całych kompletnych drzwi z gładkiej blachy, jak się uda w akceptowalnej cenie, to pewnie będzie jedno nowe, pełne skrzydło z oknem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

fajny łamaniec :) tylko wchodząc do budy trzeba pukać czy nikt na kiblu nie siedzi :)

 

:lol:

Na szczęście jak otwierasz tylko główne, to jest to przemyślane

hobbyx2_5.jpg.882f3810b666d2e5dbed1bbfec7cd131.jpg

link dla zainteresowanych

Hobby 400 sf Behinderte, Vorzelt, Mover, Festbett, DE-48455 Bad Bentheim-Gildehaus Niemcy (mobile.de)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



...Na chwilę obecną, próbuję poszukać całych kompletnych drzwi z gładkiej blachy, jak się uda w akceptowalnej cenie, to pewnie będzie jedno nowe, pełne skrzydło z oknem.
Jakbyś znalazł w dobrej cenie drzwi z pokancerowaną gładką blacha bierz bo gładką alu dostaniesz z arkusza bez problemow i niedrogo w sklepach z metalami kolorowymi. Z łuska moze byc problem dobrać jakby byl problem zadzwoń do Grzebowilka ma sporo różnych



Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, udało Ci się chyba dobrać dokładnie pod wymiar otworu?

Okno na pewno mocno doświetla wnętrze, u mnie na tej ścianie brakuje okien właśnie, więc licze na 2 pieczenie na jednym ogniu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2022 o 15:14, filipert napisał:

Dziś trafiłem na taki patent

Witam.

Jak widać to rozwiązanie było praktykowane już wcześniej - w przyczepach nieco starszych.

5.jpg.80ab5f48341b27a6a918860c68d56c10.jpg

0.jpg.1d3ffe0c92a6eb06a266f38f209966f5.jpg

4.jpg.2b0060381679749353b526991acd6d45.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.