Skocz do zawartości

Ceny nowych przyczep - styczeń 2022


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 266
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

42 minuty temu, peja76 napisał:

a czy tu grubość ścian przyczepy o jeden czy dwa cm coś da???, no nie wiem

Ściana 3cm a 4cm to + 33% grubości. 

Dalej kwestia wypełnienia, klejenia. 

Dalej jak to połączone. 

Itd

Jak to ma służyć 10 lat, to warto poczytać o szczelności 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Benior napisał:

Co powiecie na temat marki wiensberg? Nie mam preferencji co do marki i zależy mi na jak najkrótszej, najwęższej i o dmc max 1200 już z doposażeniem. Wiem, że to nie jest przyczepa górnych lotów ale nie można mieć wszystkiego zwłaszcza przy ograniczeniach jakie mam. 

Najbardziej mi odpowiada układ 

https://weinsberg.com/wohnwagen/caraone/grundrisse/420-qd/

 

Przed zakupem Knausa 420qd rozważaliśmy z żoną Weinsberga. Montaż nieco budżetowy, ale własnym sumptem można co nieco popoprawiać. Stylistyka budki to już kwestia gustu, nam podszedł bardziej Knaus.
Kartą przetargową było m. in. umiejscowienie piecyka. W hobby 440 nam się nie sprawdził z tyłu pod szafą. Ciężko było z cyrkulacją, aby nawiew nie wył jak szalony. Teraz w sporcie, gdy piec jest bardziej centralnie, efekt o wiele lepszy. Ponadto w Weinsbergu idiotyczne jest (w naszym odbiorze) umiejscowienie kuchni trójkątnego kształtu na samym środku. Odnosi się wrażenie, że akurat taka była to zainstalowali ;) Knaus rozwiązał to nieco inaczej, dzięki czemu miejsca na blacie jest jeszcze więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Benior napisał:

Co powiecie na temat marki wiensberg? Nie mam preferencji co do marki i zależy mi na jak najkrótszej, najwęższej i o dmc max 1200 już z doposażeniem. Wiem, że to nie jest przyczepa górnych lotów ale nie można mieć wszystkiego zwłaszcza przy ograniczeniach jakie mam. 

Najbardziej mi odpowiada układ 

https://weinsberg.com/wohnwagen/caraone/grundrisse/420-qd/

 

Marka należąca do grupy Knaus Tabbert. Wg mnie, obecnie jest to coś pomiędzy Knausem Sport a Sudwindem. Konstrukcyjnie to będzie wszystko podobnie rozwiązane, wyposażeniowo też. O dziwo Weinsberg ma grubsze ściany, podłogę i dach niż ma to miejsce w Knausie. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, filipert napisał:

Ściana 3cm a 4cm to + 33% grubości. 

Dalej kwestia wypełnienia, klejenia. 

Dalej jak to połączone. 

Itd

Jak to ma służyć 10 lat, to warto poczytać o szczelności 

 Kiedyś było inaczej, teraz wszystko to jedno i to samo, szkoda przepłacać (widziałeś spust w Fendt marka premium:lol:), to jak z nowymi autami,  jeden silnik w paru markach:mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, peja76 napisał:

 Kiedyś było inaczej, teraz wszystko to jedno i to samo, szkoda przepłacać (widziałeś spust w Fendt marka premium:lol:), to jak z nowymi autami,  jeden silnik w paru markach:mlot:

Skoro to wszystko to samo to czemu Hobby ma najgorszą gwarancję na szczelność spośród wszystkich producentów? Nawet budżetowy Sterckeman z laminatu daje 7 lat... Hobby do Fendta nawet nie ma co porównywać, bo Fendt ma ponad 2x dłuższą gwarancję niż Hobby. Widać coś musi być na rzeczy, skoro nawet sam producent nie jest pewny swoich produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peja76 napisał:

Można dołożyć ale jak będą faktycznie widoczne zmiany konstrukcyjne, dach GFK, przyczepa cała z poliestru, szkielet aluminiowy itp to są dla mnie zmiany i za to mogę dołożyć, a czy tu grubość ścian przyczepy o jeden czy dwa cm coś da???, no nie wiem, rama no może tak, ale jak dla mnie to wszystko jedn czort. Auto to co innego płacisz za technologię silnik skrzynia itp, a tu blacha jak blach, styropian to samo no może grubszy ale styropian, może się mylę tego nie wiem. W tych przyczepach bardziej patrzę na użytkowanie, dostępność do części, funkcjonalności, meble, wyposażenie, jak to jest skręcone i czy się zaraz nie rozsypie, ale to widać gołym okiem, w każdym bądz razie ja tak mam i to widzę:D

Co do ram przyczep i osi, miałem trzy zwykłe proste lawety, kupowane po 13tyś zł  jechały jak po szynach 5lat używane i nic, teraz mam taką z wyższej półki za 24tyś, mówię ach coś mi się należy od życia i zaszaleję:D  i tak zaszalałem że ręce letą przód nurkuje jak u ciebie w kempie, zle się jedzie, osie zaczep wszystko miało być ach i och, teraz jak dzwoniłem do producenta i mówię kto to wyprodukował i wymyślił to nie wiedzą co mają powiedzieć, ciągle mnie zwodzą i każą dzwonić za tydzień, miał bym za 13tyś i bym śmigał a tak :pupa:. Fakt moja wina bo nie pojechałem obejrzeć bo miałem 450km w jedną stronę, kazałem wypisać fakturę przelew, przyszły papiery zarejestrowana i pojechałem, już na miejscu mi zaczęło coś się nie podobać i mówię że będzie wozić, ale Pan mi mówi że oni tyle tego sprzedają i nie mieli żadnych problemów, w internecie achy i och a jak się okazało to achy i ochy tych co nie mają tylko że ona taka fajna bo ta rama i najazdy fajnie rozwiązane. Bym był na miejscu z kasiorą to bym nawrócił konia i pojechał do domu, a tak muszę się męczyć, nie zawszę grubsza rama i oś jest na plus, liczy się cała konstrukcja, ciężar, wielkość rozmieszczenie osi itp. 

Po niżej przyczepa za którą mógł bym dołożyć, tu widać rozwiązania konstrukcyjne,

https://www.otomoto.pl/oferta/la-mancelle-liberty-plaisance-490-sa-trigano-gr-premiera-w-pl-na-miejscu-mtm-campery-ID6EmD1Z.html?

 

https://www.otomoto.pl/oferta/la-mancelle-liberty-440-pc-other-la-mancelle-liberty-440-pc-ID6Elo7M.html?

 

Zabrakło linka do tej lawety na bogato :hmm: może być na priv-a

Kumpel kupił nową za 27k i zaprasza na oględziny :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacek00 napisał:

Skoro to wszystko to samo to czemu Hobby ma najgorszą gwarancję na szczelność z pośród wszystkich producentów? Aż tak bardzo nie są pewni swoich produktów? Nawet Sterckeman z laminatu daje 7 lat... Hobby do Fendta nawet nie ma co porównywać, bo Fendt ma ponad 2x dłuższą gwarancję niż Hobby. Widać coś musi być na rzeczy, skoro nawet sam producent nie jest pewny swoich produktów.. 

Jacek nie będę się z tobą droczył bo z tego co już wiem jesteś bardzo dobrym handlowcem, łysemu grzebień sprzedasz:D. Coś w tym musi być nie będę zaprzeczał, ale będę stał przy swoim że NIE zawszę warto przepłacać.

1 minutę temu, danielpoz napisał:

Temat powinien brzmieć:

 

"Nie chcę przepłacać i chcę usłyszeć że Hobby jest zajebista"?

Peja, słuchaj swego serca?

Bzdury, to nie musi być Hobby jest wiele innych marek w tej cenie, kwestia gustu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, peja76 napisał:

Coś w tym musi być nie będę zaprzeczał, ale będę stał przy swoim że NIE zawszę warto przepłacać.

No ale to chyba oczywiste. IMO najważniejszy jest stosunek jakości do ceny, zawsze. 

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, peja76 napisał:

 

Bzdury, to nie musi być Hobby jest wiele innych marek w tej cenie, kwestia gustu i tyle.

Skoro bzdury to już w ogóle nie rozumiem w czym problem. Kupujesz taką która Ci się podoba i tyle. To Ty będziesz użytkownikiem.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, danielpoz napisał:

Skoro bzdury to już w ogóle nie rozumiem w czym problem. Kupujesz taką która Ci się podoba i tyle. To Ty będziesz użytkownikiem.?

No właśnie ja nie wiem, ja nie mam problemu:D, chyba ktoś inny:palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peja76 napisał:

Wygląda z zewnątrz jak koniowóz klasy premium...  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.