Skocz do zawartości

Ceny nowych przyczep - styczeń 2022


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Marco82 napisał:

Pewnie, że przyczepa używana jest brana pod uwagę. Powiem więcej: w pierwszej kolejności myślałem, żeby właśnie taka kupić, ale...no właśnie. Znaleźć odpowiedni układ w wydaniu młodszym niż sprzed dekady, od 1 właściciela, nie z wypożyczalni i w doskonałym stanie technicznym graniczy z cudem. Z setek ogłoszeń zostaje 2, może 3 a i leasing używanej jest zwykle droższy.

Z ładownością kombinować nie chcę i na siłę na pewno nie będę kupował. 300 kg to minimum, zważywszy, że dodatki pewnie ze 150 kg zabiorą.

Jeśli stać Cię na nową to absolutnie nie patrz w kierunku używek. Nie ma sensu. Poza tym używana i doposażona też będzie kosztowała swoje, często dużo więcej niż nowa:
https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-580qs-sudwind-knaus-sudwind-580qs-maksymalne-wyposazenie-cesja-leasingu-ID6E4yyv.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 266
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

4 minuty temu, Marco82 napisał:

Markizę dam workową to będzie trochę mniej;-)

Ale oczywiście im więcej ładowności tym lepiej. Ja tylko pisałem o absolutnym minimum.

Najważniejsze, że jesteś tego świadomy i nie udajesz, że z max wyposażeniem "jakoś" się pomieścisz w 200kg ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Marco82 napisał:

Z ładownością kombinować nie chcę i na siłę na pewno nie będę kupował. 300 kg to minimum, zważywszy, że dodatki pewnie ze 150 kg zabiorą.

Na wielu rzeczach możesz oszczędzić. Głupi akumulator Lifepo4 100Ah zamiast 100Ah kwasiaka to oszczędność jakiś 20 kg. Markiza workowa zamiast kasetowej i masz kolejne 15 kg oszczędności. Kalkulator w ręke i gwarantuję Ci, że się da ;) U mnie obecnie jest jakieś 250-270 kg ładowności i się mieszczę na styk. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Jeśli stać Cię na nową to absolutnie nie patrz w kierunku używek. Nie ma sensu. Poza tym używana i doposażona też będzie kosztowała swoje, często dużo więcej niż nowa:
https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-580qs-sudwind-knaus-sudwind-580qs-maksymalne-wyposazenie-cesja-leasingu-ID6E4yyv.html

Jacku, poparłbym Cię, ale pod warunkiem dowolnej konfiguracji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, filipert napisał:

Jacku, poparłbym Cię, ale pod warunkiem dowolnej konfiguracji. 

Oczywiście. Jeśli pryczepa jak np Hobby ma 150 kg ładowności to nie oszukujmy się, ale taka wartość jest pomyłką. 300 kg jest IMO w zupełności wystarczające pod warunkiem doposażenia z głową i liczenia każdego kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, filipert napisał:

O tą konfigurację (H) mi najbardziej chodzi ;)

Niestety tak polityka dealerów. Zamawiają podstawowe wersje bo i taniej i łatwiej o ewentualnego klienta, który ma tylko kat.B prawa jazdy i "jakoś się zmieści w masami". A przyczepy na zamówienie mają odległe terminy realizacji i albo czekamy (czasem absurdalnie długo) albo brać co na placu.

46 minut temu, jacek00 napisał:

Jeśli stać Cię na nową to absolutnie nie patrz w kierunku używek. Nie ma sensu. Poza tym używana i doposażona też będzie kosztowała swoje, często dużo więcej niż nowa:
 

Po wielotygodniowym studiowaniu portali z ogłoszeniami doszedłem do wniosku, że wolę przyczepę może i budżetową ale nową. Na tę chwilę-również dzięki waszej pomocy i sugestiom- najbliżej mi do 550QDK Weinsberga. Wycenię ją ostatecznie w odpowiedniej dla mnie konfiguracji i jeśli zepnie się budżet to ją wybiorę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Marco82 napisał:

Po wielotygodniowym studiowaniu portali z ogłoszeniami doszedłem do wniosku, że wolę przyczepę może i budżetową ale nową. Na tę chwilę-również dzięki waszej pomocy i sugestiom- najbliżej mi do 550QDK Weinsberga. Wycenię ją ostatecznie w odpowiedniej dla mnie konfiguracji i jeśli zepnie się budżet to ją wybiorę:)

Cenowo wychodzi bardzo dobrze. Tu u Wadowskich masz też - dostępność w marcu:
https://www.otomoto.pl/oferta/weinsberg-caraone-550-qdk-przestronna-przyczepa-dla-6-7-osob-ID6EcjH5.html

Ma już kilka pakietów. Po doposażeniu w bojler, markizę, mover, aku lifepo4 spokojnie zamykasz się w 120k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Marco82 napisał:

Wiem i rozumiem, że różnice w cenie nie biorą się z niczego, ale jak pisałem chcę wybrać jak najlepiej za jak najmniej:). Nie wykluczam żadnego wyboru, ale jasne jest, że Weinsberg podobnie wyposażony jak Fendt czy Hobby będzie o około 25-30 tyś tańszy czyli o jakieś 25%. Druga sprawa jest taka, że wspomniany Fendt to ostatnia sztuka w tej cenie...z DMC 1700 i nie do zmiany (ładowność około 200 kg oznacza brak ładowności po wyposażeniu w niezbędne dla mnie dodatki). W Hobby przy DMC 1600 ładowności jest jeszcze mniej. Jak zapytałem o zamówienie od producenta wzmocnionych wersji to termin realizacji, uwaga: druga połowa 2023!! Także ten.....Weinsberg przy DMC 1500 ma 300 kg ładowności-to może już jakoś by wystarczyło, choć też bez szału...

Czy jeszcze jakaś opcja przyczepy w podobnym układem, moverem, klimą, markizą,bojlerem na gaz i prąd, przyłączem wody, ultraheatem i duocontrol w zakresie do 130K brutto byłaby nie gorszym wyborem niż Weinsberg??

Za ok 130 tys. zl bez movera i klimy z podobnym układem masz jeszcze Dethleffs Camper 530 FSK dobrze wyposażonego: alternatywna łazienka +  pakiety prysznicowy (w tym przyłącz city), ATC, DuoControl, Truma Combi 6 + Truma Inet, Zbiornik wody czystej 70L, aku z ładowarką i zestaw wskaźników (naładowania, wody). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camper 530 FSK mi się mocno podobał, i chyba przy szerokości 230 cm jest dla mnie faworytem w przyczepach rodzinnych z prysznicem. Tylko jak usiądziemy nad konfiguratorem to apetyt strasznie rośnie i ... cena na końcu potrafi sprawdzić na ziemię. Jak porównamy sobie już na końcu z konkretnymi dodatkami to niestety wychodzi mało konkurencyjnie w stosunku do Sunwindów 60 Yare. Ale pod uwagę na pewno warto wziąć szczególnie jeśli zakup ma być w kraju. Dilerów Dethleffsa chyba najwięcej, więc zapewne i najłatwiej o dobrą ofertę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Tomii napisał:

Camper 530 FSK mi się mocno podobał, i chyba przy szerokości 230 cm jest dla mnie faworytem w przyczepach rodzinnych z prysznicem. Tylko jak usiądziemy nad konfiguratorem to apetyt strasznie rośnie i ... cena na końcu potrafi sprawdzić na ziemię. Jak porównamy sobie już na końcu z konkretnymi dodatkami to niestety wychodzi mało konkurencyjnie w stosunku do Sunwindów 60 Yare. Ale pod uwagę na pewno warto wziąć szczególnie jeśli zakup ma być w kraju. Dilerów Dethleffsa chyba najwięcej, więc chyba i najłatwiej o dobrą ofertę. 

Oczywiście śledziłem waszą niedawną dyskusję o układach wnętrz z osobnym prysznicami i pojawiał się tam temat tego Dethleffsa. Bardzo mi się podoba ten układ z rozbudowaną łazienką. Niestety cena to poziom Fendta i dla mnie jest ona zbyt wysoka. 130 k mogę przełknąć ale już na gotowo z wszystkimi „must have”. A tańsze wersje Dethleffs’a bardzo mi się nie podobają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak, poproś o ofertę. 139 kzł na otomoto krzyczą za wersję z pakietem bezpieczeństwa, gładką blachą i relingami, złączem city, bagażnikiem rowerowym i podgrzewaną podłogą i powiększoną łazienką. Z tego co pamiętam gładka blacha w Dethleffsie jest stosunkowo droga. 

Skonfiguruj z powiększoną łazienką, i w Dethleffsie chyba dobra cena jest na Combi. Mi tak na szybko wyszło 27 814 przed rabatami z niemieckim Vatem (chociaż na mobilach można stwierdzić że za mocno nie rabatują w Dethleffsie). Dołożyłem oś 1800 kg na feldze stalowej, alternatywne pomieszczenie łazienki, pakiet prysznicowy z Combi 6 G/E (w tym jest zwiększenie zbiornika na 70 litrów), przygotowanie do montażu klimy. Resztę tj mover, klimę, akku, roletę dołożysz albo taniej po zakupie, albo jak poprawisz domowy budżet. Może wyjdzie że w 130 kzł z moverem i tańszym akumulatorem się zmieścisz (kupionym nie u dilera, a np. z Obelinka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.