Skocz do zawartości

Grecja 2022


Dariusz55

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Tomii napisał:

Do tego pierwszy raz widziałem żeby w VW temperatura płynu była większa niż 90C (trochę przepałowałem na pierwszym długim podjeździe łykając TIRy ?). 

 

Godzinę temu, Voku napisał:

Poczekaj jak pojedziesz dalej :D Ja w Grecji zobaczyłem że w s-maxie jednak działa wskaźnik od temperatury jak skoczyła na 115C. 

A wracając z Cro nigdy nie podjeżdżaliście do tunelu Sveti Rok? Trzeba zmniejszyć prędkość do ok 50-60 by temperatura nie wskoczyła na czerwone pole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 534
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

22 minuty temu, mirmar napisał:

 

A wracając z Cro nigdy nie podjeżdżaliście do tunelu Sveti Rok? Trzeba zmniejszyć prędkość do ok 50-60 by temperatura nie wskoczyła na czerwone pole

Bez przesady. Bez osłon można 80 trzymać i temperatura nie ruszy. Z osłonami faktycznie dobija do 120 ale na czerwone nie wejdzie. Wbrew pozorom to nie taki najgorszy podjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dudek_t napisał:

Bez przesady. Bez osłon można 80 trzymać i temperatura nie ruszy. Z osłonami faktycznie dobija do 120 ale na czerwone nie wejdzie. Wbrew pozorom to nie taki najgorszy podjazd.

No to u mnie rusza. Touran 2,0 TDI 150KM (z chipem na 180KM) +DSG. Przyczepa Adria Unica 542 z DMC 1300kg. Prędkość ok 80-90, ale pod koniec podjazdu musze ją zmniejszyć bo niebezpiecznie się zbliża do czerwonego pola. Masz na myśli osłony chłodnicy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tomii napisał:

My o 22:30 dotarliśmy na plażę w Drepano. Po rozmowie z jednym vanliferem okazało się że każdej nocy Policja wygania turystów śpiących na plaży. Przestawiliśmy się więc na camping. Może i dobrze wyszło, bo powietrze tu stało, było parno po deszczu i bez klimy nie szło by wytrzymać. 

Sam przejazd autostradą nr 2 dostarcz wielu ładnych widoków. Do tego pierwszy raz widziałem żeby w VW temperatura płynu była większa niż 90C (trochę przepałowałem na pierwszym długim podjeździe łykając TIRy ?). 

W Drepano dziwnie. Z jednej strony czyste nowe toalety vs wrażenie syfu robione przez sprzęty pozostawione na stałe. No i tu jest już normalnie - zjarane wszystko słońcem. Jeszcze nie wiem czy zostaniemy tu dłużej niż ta jedna noc. 

@maarec dziękujemy za odwiedziny i spotkanie.

Camping Drepano:

IMG_20220705_064806.jpg

IMG_20220705_065410.jpg

IMG_20220705_070223.jpg

IMG_20220705_065427.jpg

IMG_20220705_070250.jpg

IMG_20220705_070306.jpg

To już jesteś w Drepano? Ale to nie Tritton II.To ten wcześniejszy k/basenu?

Jak na Trittonie bo tam planujemy II bazę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mirmar napisał:

A wracając z Cro nigdy nie podjeżdżaliście do tunelu Sveti Rok? Trzeba zmniejszyć prędkość do ok 50-60 by temperatura nie wskoczyła na czerwone pole

Sveti Rok jakoś nigdy na mnie wrażenia nie zrobił, ale może to z powodu lżejszej i mniejszej przyczepy. Trzeba by było na papierze te podjazdy porównać. 

Zdjęta dolną osłona i ubranko miski dużo wczoraj mi pomogło. Bez pałowania utrzymując 70 km/h na długich podjazdach temperatura oleju nie dobijała do 120C. 

Udało się wcisnąć w pierwszej linni więc pewnie chwilę tu zostaniemy. 

IMG_20220705_134937.jpg

IMG_20220705_135000.jpg

3 minuty temu, Dariusz Czarnecki napisał:

To już jesteś w Drepano? Ale to nie Tritton II.To ten wcześniejszy k/basenu?

Jak na Trittonie bo tam planujemy II bazę. 

Darku Drepano koło Igumentisy na zachodnim wybrzeżu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomii napisał:

Sveti Rok jakoś nigdy na mnie wrażenia nie zrobił, ale może to z powodu lżejszej i mniejszej przyczepy. Trzeba by było na papierze te podjazdy porównać. 

Zdjęta dolną osłona i ubranko miski dużo wczoraj mi pomogło. Bez pałowania utrzymując 70 km/h na długich podjazdach temperatura oleju nie dobijała do 120C. 

Udało się wcisnąć w pierwszej linni więc pewnie chwilę tu zostaniemy. 

IMG_20220705_134937.jpg

IMG_20220705_135000.jpg

Darku Drepano koło Igumentisy na zachodnim wybrzeżu

Ok.Dlatego mi coś nie pasowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dzisiaj opuściliśmy kemping przy meteorach Campsite Vrachos Kastraki. Kemping spoko na 2 dni zwiedzania meteorów. Toalety czyste. Miejsca na sprzęt takie sobie. Jest basen , ale woda trochę mętnawa. Restauracja spoko z cenami jak na mieście.

Obecnie przybyliśmy pod Delfy. Kemping Delphi. Raczej nastawiony na kampery małe parcele ale małe oblężenie więc można zająć więcej miejsca. Ładny widok na dolinę i zatokę Koryncką. Właściciel posiada swój gaj oliwy i można zakupić jego produkty w sklepie. Przed zakupem można degustować ,a właściciel opowiada szczegóły. My dzisiaj mogliśmy obserwować akcje gaszenia gajów oliwny przy użyciu samolotów. Fajny widok, ale nie fajna sytuacja. Jest tu bardzo sucho i wysoki stan zagrożenia pożarem. 

 

Poszukuję jakiegoś kempingu w Atenach , aby je na spokojnie zwiedzić. Ma ktoś coś do polecenia ?

Edytowane przez Koczaj (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Koczaj napisał:

My dzisiaj opuściliśmy kemping przy meteorach Campsite Vrachos Kastraki. Kemping spoko na 2 dni zwiedzania meteorów. Toalety czyste. Miejsca na sprzęt takie sobie. Jest basen , ale woda trochę mętnawa. Restauracja spoko z cenami jak na mieście.

Obecnie przybyliśmy pod Delfy. Kemping Delphi. Raczej nastawiony na kampery małe parcele ale małe oblężenie więc można zająć więcej miejsca. Cudowny widok na doline i zatokę Koryncką. Właściciel posiada swój gaj oliwy i można zakupić jego produkty w sklepie. Przed zakupem można degustować ,a właściciel opowiada szczegóły. My dzisiaj mogliśmy obserwować akcje gaszenia gajów oliwny przy użyciu samolotów. Fajny widok, ale nie fajna sytuacja. Jest tu bardzo sucho i wysoki stan zagrożenia pożarem. 

 

Poszukuję jakiegoś kempingu w Atenach , aby je na spokojnie zwiedzić. Ma ktoś coś do polecenia ?

Tam jest chyba jeden warty uwagi Camping Athens nie byłem bo pocałowałem klamkę w pandemii był zamknięty, ale ten wybrałem jako pierwszy w Atenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Voku  Widzę że takie sobie ma opinię i z ulicy może być ciężko.

Poszukiwany kemping może być w okolicach Aten tak do ok 50km. 

Edytowane przez Koczaj (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaliśmy na campingu Athens jakieś 3 lata temu, z ulicy (bez wcześniejszej rezerwacji, w lipcu) - faktycznie obsługa jest "średnio sympatyczna" ale nie ma się co zrażać, bo miejsce dla nas znaleźli, poradzili jak skorzystać z komunikacji miejskiej, dali mapki itd., a jest się tam przeciez głównie po to żeby odpoczywać po zwiedzaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2022 o 22:23, Voku napisał:

Tam jest chyba jeden warty uwagi Camping Athens nie byłem bo pocałowałem klamkę w pandemii był zamknięty, ale ten wybrałem jako pierwszy w Atenach

 

Darku.Czy jechałeś w Grecji trasą z Larisy od Stomio do Patry . Czy warto się pchać tam z przyczepą  aby przejechać się przez most na Peloponez i dalej do Nafplio  przez Korynt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dariusz Czarnecki napisał:

 

Darku.Czy jechałeś w Grecji trasą z Larisy od Stomio do Patry . Czy warto się pchać tam z przyczepą  aby przejechać się przez most na Peloponez i dalej do Nafplio  przez Korynt.

NIe, ja jechałem najpierw na Igumenitse a potem na Patrę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.