Skocz do zawartości

Grecja 2022


Dariusz55

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, Tomii napisał:

W ON Węgry były troszkę droższe niż Serbia, ale nie szukałem najtańszych stacji. Tankowałem tam gdzie wypadło. 

Dzięki. 

 

Godzinę temu, Tomii napisał:

spacer.png

Darku ja patrzyłem tylko na ropę. W Serbii tankowałem 20 litrów na autostradzie i wyszło po ponad 9 zł za On. W Macedonii ropa w okolicach 8,5 zł za litr. 

W Macedonii na jednej stacji odmówiono mi możliwości płacenia kartą, ale było to przed tankowaniem. Podziękowałem i pojechałem na następną stację. 

Właśnie wjechałem na camping Stolos. Jakaś ta Grecja w tym roku mało spalona słońcem. 

IMG_20220703_094222.jpg

IMG_20220703_094202.jpg

Dziś odpoczywamy na Riwierze Olimpijskiej. Jutro przeskoczymy na zachód. Niestety udało się ustawić tylko 16 dni wolnego i z tego wynika ten dojazd w sobotę i tempo jazdy. 

To w sumie 3 tygodnie ok.

My planujemy docelowo Elafonisos z ostatniej bazy na Meltemi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 534
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, maarec napisał:

Wpadnij na piwo  :) jestem na campingu 100m obok ?

Marku Gold Beach? Będziecie wieczorem? Piwa z chęcią się napiję, ale dziś jeszcze obiad w Aiolosie i zakupy w Lidlu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Tomii napisał:

Marku Gold Beach? Będziecie wieczorem? Piwa z chęcią się napiję, ale dziś jeszcze obiad w Aiolosie i zakupy w Lidlu. 

Tak, jesteśmy na gold beach w 1 linii.

Za godzinę na zakupy do Paraliji. Wieczorem knajpa i spacer, delikatne bo jutro w drogę do domu. 

Doszło do ciekawej sytuacji gdzie rodzinka decyduje ruszać, a ja dalbym radę jeszcze kilka dni opanować firmę zdalnie. Po drodze kiskunmajsa i wygląda na to że projekt Grecja 2022 zamknie się w 23 dniach. 

Jak sytuacja na granicach w przeciwnym kierunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ćwiczył wjazd na prom na Elafonisos przyczepą? Tam jest długi murek i dość wąsko. Nie czuję się na siłach aby tyle cofać. Na promie jest dość miejsca aby zawrócić wjeżdżając jako pierwszy i widziałem przyczepy zjeżdżające z promu jednak nie widziałem jak wjeżdżały.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Benior napisał:

Ktoś ćwiczył wjazd na prom na Elafonisos przyczepą? Tam jest długi murek i dość wąsko. Nie czuję się na siłach aby tyle cofać. Na promie jest dość miejsca aby zawrócić wjeżdżając jako pierwszy i widziałem przyczepy zjeżdżające z promu jednak nie widziałem jak wjeżdżały.  

Zależy od obsługi, ale jest pytałem to mówili że z przyczepami wjeżdżasz  jako ostatni i przodem i na ten duży prom a na Elafonisos zjeżdżasz z promu jako pierwszy tyłem tam jest bardzo szeroko. Koszt promu około 50euro tylko nie pamiętam ale chyba w dwie strony, no i tam ogólnie jest drogo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ale ty latasz chyba w 2 osoby, ten kemping jest jednym z droższych w Grecji. U mnie wejdzie w Lipcu 50 euro Kamper + 4 osoby + 40 euro prom i robi się pieniądz :D Dlatego może postoje na dzikusa. Ten kemping i tak mi się nie podobał.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko we dwoje, dziecko nas dawno olało. Tam jest gdzie stać na dzikusa tylko problem jest z wodą. Niedaleko promu na lądzie też jest fajne miejsce do dzikowania. 

Ze względu właśnie na drogi prom jak już się dotrze na camping to pomimo wysokiej ceny nie warto być tam krótko. Sklepik nie ma wygórowanych cen a w miasteczku knajpy z dobrym żarciem i też w dobrych cenach. Na cempingu jak się nie trafi miejsca z cieniem to może być ciężko. Nam udało się po 1 nocy przeprowadzić na miejsce z cieniem po słoweńcach i był luksus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w drodze do Grecji na każdej granicy po min 45 min stania.  W kierunku powrotnym łącznie ok godziny. 

Węgrzy solidnie nas sprawdzali, zaglądali pod materace, do garaży, pod kampera itd. Pewnie z okazji Syryjczyków biegających po autostradzie na ostatnich 50km przed granicą.  Nawet "szczeniak" miał okazję wylizać kilku celników skarbowych i pochwalić się paszportem. Ogółem proszę wyłączyć silnik i staliśmy pod 10 minut :) kontrola miła i kulturalna. 

920km w stronę domu, już bliżej niż dalej.

@Tomii bardzo miło było Was poznać, dzieciaki sprawdziły czy budka dobrze skrecona w fabryce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My o 22:30 dotarliśmy na plażę w Drepano. Po rozmowie z jednym vanliferem okazało się że każdej nocy Policja wygania turystów śpiących na plaży. Przestawiliśmy się więc na camping. Może i dobrze wyszło, bo powietrze tu stało, było parno po deszczu i bez klimy nie szło by wytrzymać. 

Sam przejazd autostradą nr 2 dostarcz wielu ładnych widoków. Do tego pierwszy raz widziałem żeby w VW temperatura płynu była większa niż 90C (trochę przepałowałem na pierwszym długim podjeździe łykając TIRy ?). 

W Drepano dziwnie. Z jednej strony czyste nowe toalety vs wrażenie syfu robione przez sprzęty pozostawione na stałe. No i tu jest już normalnie - zjarane wszystko słońcem. Jeszcze nie wiem czy zostaniemy tu dłużej niż ta jedna noc. 

@maarec dziękujemy za odwiedziny i spotkanie.

Camping Drepano:

IMG_20220705_064806.jpg

IMG_20220705_065410.jpg

IMG_20220705_070223.jpg

IMG_20220705_065427.jpg

IMG_20220705_070250.jpg

IMG_20220705_070306.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że piję poranna herbatę a cała rodzina jeszcze śpi, to może wrzucę więcej zdjęć i info o kempingu z którego wczoraj wyjechaliśmy tj. Camping Stolos na riwierze Olimpijskiej. 

Sam dojazd po zjeździe z autostrady nr 1 jak na Greckie warunki uważam za dobry. Nie trzeba się przedzierać przez jakieś wąskie alejki. Kilka chwil i stoimy pod bramą. 

IMG_20220704_125649.jpg

Po prawej stronie recepcja i cennik (Grecy nie szaleją, cennik z 2020 dalej obowiązuje) :

IMG_20220704_125612.jpg

Przy recepcji sklep (całkiem dobrze zaopatrzony), restauracja (całkiem smacznie i w umiarkowanych cenach) i barek z dobrym ice cafe frape (2 euro za kawę) 

IMG_20220704_125737.jpg

IMG_20220704_125403.jpg

Sam camping to tak na prawdę jedna alejka. Reszta terenu to koczowisko zajęta przez przyczepy  pozostawione na stałe. 

IMG_20220704_125417.jpg

W poniedziałek 4 lipca zajęte jest tylko moje stanowisko ?

IMG_20220704_125249.jpg

IMG_20220704_125142.jpg

Same parcele ustawione pod kątem do głównej alejki, przy moich rozmiarach zestawu trochę ciasne. Wyposażone w zlew, latarenkę i słupek przyłączeniowy 230v

IMG_20220704_125202.jpg

IMG_20220704_125222.jpg

IMG_20220704_125218.jpg

IMG_20220704_125227.jpg

No to teraz łazienki. Szału nie ma, ale jak na Grecję to bez tragedii. 

IMG_20220704_125427.jpg

IMG_20220704_125447.jpg

IMG_20220704_125453.jpg

IMG_20220704_125458.jpg

IMG_20220704_125506.jpg

Wysikani to można iść na plażę. Z kempingu wychodzimy furtką i mamy do pokonania jakieś 200 m. 

IMG_20220704_125107.jpg

IMG_20220704_125005.jpg

Dochodzimy do plaży kempingu. 

IMG_20220704_130129.jpg

Takie widoki po bokach. 

IMG_20220704_124931.jpg

IMG_20220704_124925.jpg

No i sama plaża z jednej strony spoko piasek. Z drugiej trawą morska sprawia wrażenie syfu. 

IMG_20220704_124732.jpg

IMG_20220703_131144.jpg

No ale ogólnie w tej cenie uważam że można polecić. Dupy nie urwie, ale wstydu też nie ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomii napisał:

Do tego pierwszy raz widziałem żeby w VW temperatura płynu była większa niż 90C (trochę przepałowałem na pierwszym długim podjeździe łykając TIRy ?). 

Poczekaj jak pojedziesz dalej :D Ja w Grecji zobaczyłem że w s-maxie jednak działa wskaźnik od temperatury jak skoczyła na 115C. 
Plaża na której byliście z @maarec jest fajna dla dzieci  poza tymi pływającymi trawami, ale te kempingi mnie tam odpychały przez te stacjonarne zabudowy.
Z dziećmi pojedzcie sobie jeszcze na Stomio polecane przez Pawła bo nie wiem czy byłeś? 
Super plaża piaszczysta z łagodnym zejściem, kemping jest b.tani ale, d... nie urywa. Warto zobaczyć miasteczko i plaże.  
Po drodze za Sylvią masz też kemping Olympios Zeus z basenem, byłem na nim ciekawy, ale my wybraliśmy wtedy Kemping Sylvia
https://goo.gl/maps/vyioSktm4BtwMQEa7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Voku napisał:

Poczekaj jak pojedziesz dalej :D Ja w Grecji zobaczyłem że w s-maxie jednak działa wskaźnik od temperatury jak skoczyła na 115C. 
Plaża na której byliście z @maarec jest fajna dla dzieci  poza tymi pływającymi trawami, ale te kempingi mnie tam odpychały przez te stacjonarne zabudowy.
Z dziećmi pojedzcie sobie jeszcze na Stomio polecane przez Pawła bo nie wiem czy byłeś? 
Super plaża piaszczysta z łagodnym zejściem, kemping jest b.tani ale, d... nie urywa. Warto zobaczyć miasteczko i plaże.  
Po drodze za Sylvią masz też kemping Olympios Zeus z basenem, byłem na nim ciekawy, ale my wybraliśmy wtedy Kemping Sylvia
https://goo.gl/maps/vyioSktm4BtwMQEa7

Olympios Zeus nie istnieje. Nie czytasz uważnie   ? 

Na campingu Gold beach, gdzie staliśmy obok Tomka mieliśmy miejsce w 1 linii. Bardzo polecam,  właściciele młodzi i bardzo się starają.  Stała zabudowa od 3 linii. Polecam restaurację  na tym campingu. Tania i najlepsza w Grecji. W końcu 21 dnia zjadłem dobre suvlaki.

Na Sylvi mega miła właścicielka, po kamperze i po rejestracji myślała,  że to Wy wjeżdżacie... szkoda tylko, że do morza kilkadziesiąt schodów i różnica wysokości kilkanaście metrów. W tym rejonie są też komary, których na Halkidiki nie było wcale. 

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maarec napisał:

Olympios Zeus nie istnieje. Nie czytasz uważnie   ? 

Na campingu Gold beach, gdzie staliśmy obok Tomka mieliśmy miejsce w 1 linii. Bardzo polecam,  właściciele młodzi i bardzo się starają.  Stała zabudowa od 3 linii. Polecam restaurację  na tym campingu. Tania i najlepsza w Grecji. W końcu 21 dnia zjadłem dobre suvlaki.

Na Sylvi mega miła właścicielka, po kamperze i po rejestracji myślała,  że to Wy wjeżdżacie... szkoda tylko, że do morza kilkadziesiąt schodów i różnica wysokości kilkanaście metrów. W tym rejonie są też komary, których na Halkidiki nie było wcale. 

:D Możliwe że coś się tam pozmieniało, bo jak byliśmy to miejsca były tylko na końcu kempingu. Grecja się rozwija trzeba jechać zobaczyć :D 
https://youtu.be/SkNV7OdKEsA?t=134

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.