Skocz do zawartości

GasBank i instalacja gazowa


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, lbuster napisał:

Boję się, że mają błąd na stronie i że ta tabela jest prawdziwa. Nawet na zdjęciu butli nie widać tego dodatkowego zaworu (odblokowania). Wtedy cały misterny plan idzie w pinechę z pierwszym schematem.

No i niestety, potwierdziło się :( Już zaktualizowali na stronie:

image.png.447c905e3aee46d951f259391104bd1d.png

Czyli o monocontroll można zapomnieć i cała robota od nowa :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 397
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

O monocontrolu nie musisz zapominać tylko trzeba między gniazdem do tankowania a pierwszym trójnikiem zainstalować dodatkowy zawór./ tylko musi to być porządny zawór bo ciśnienie niezredukowane/

Czyli taki jak na fotce, ten żółty.

Faktem jest że firma niezbyt poważnie podchodzi do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lbuster napisał:

No i niestety, potwierdziło się :( Już zaktualizowali na stronie:

image.png.447c905e3aee46d951f259391104bd1d.png

Czyli o monocontroll można zapomnieć i cała robota od nowa :sciana:

@lbuster co o monocontrola to w ogłoszeniach wisi jeden do sprzedania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, mundek28 napisał:

O monocontrolu nie musisz zapominać

Z tego co wiem, to by w czasie jazdy używać gazu to oprócz reduktora z czujnikiem zderzenia trzeba mieć zabezpieczenie przeciwypływowe gazu przy butli (lub w niej). I niestety, te butle tego nie mają, więc trzeba zastosować albo jakiś dodatkowe zabezpieczenie (nie wiem, czy są takie na butle) albo dedykowane wężyki z takim zabezpieczeniem. No i jeżeli zastosujemy wężyki, to już słabo będzie to pożenić z taką instalacją a i cena wzrośnie o 300-400 PLN. Zapewne się da, ale chyba jest z tym więcej zachodu niż to warte.

44 minuty temu, mundek28 napisał:

między gniazdem do tankowania a pierwszym trójnikiem zainstalować dodatkowy zawór

Tak, dzięki - to już dodałem do planowanej instalacji.

9 minut temu, jacekzoo napisał:

@lbuster co o monocontrola to w ogłoszeniach wisi jeden do sprzedania ?

No właśnie przez te schody muszę przeanalizować, czy w ogóle się w tą stronę pchać. Do tej pory się bez tego obywałem, trochę kusi w zimne dni odpalić ogrzewanie godzinkę przed celem, fajnie by było móc się przemieszczać bez zakręcania butli. Ale nie chce mi się wydawać setek czy tysięcy złotych za takie udogodnienie ;) Musze to przemyśleć.

47 minut temu, mundek28 napisał:

Faktem jest że firma niezbyt poważnie podchodzi do tematu.

To prawda. Dodatkowo nie odpowiedzieli mi na pozostałe pytania, tylko wykorzystali moją weryfikację :(  Mam wrażenie, że chyba tam brakuje specjalistów (magazyn gdzie indziej) lub mają w nosie takich drobnych klientów. Rozważam wizytę w jakimś sklepie specjalizującym się w takich instalacjach i tam dobrać odpowiednie elementy instalacji. Przecież w powyższych zestawach już mi brakuje zaworu przy wlewie, filtru LPG, dodatkowego wyjścia na grill czy choćby elementów mocujących instalację oraz jakiegoś czujnika gazu do weryfikacji instalacji. Taki laik jak ja bez dotknięcia tych elementów czy jakiejś porady nie skompletuje całego zestawu zdalnie. Może uderzę do serwisu MIGAZ na Żubowieckiej polecanego przez @Ventyl :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi na to że żeby nie wyciągać butli i nie odpinać się od instalacji musiał byś kupić ten zestaw pod duocontrol bo tam są przy zestawie do tankowania odpowiednie zawory? Masz wejście do tankowania i wyjście na wąż z zabezpieczeniem do reduktora. I wtedy reduktor duocontrol + filtry. Inaczej nie ma jak podłączyć węza z zabezpieczeniem bez rozpinania instalacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lbuster napisał:

Z tego co wiem, to by w czasie jazdy używać gazu to oprócz reduktora z czujnikiem zderzenia trzeba mieć zabezpieczenie przeciwypływowe gazu przy butli (lub w niej).

W wężu wysokiego ciśnienia masz zabezpieczenie SBS. To wystarczy

image.thumb.png.b51a9bd2fa60124bb1769c097ed46171.png

image.thumb.png.b1c341dc663262018c6df9bf52e8291d.png

 

3 godziny temu, lbuster napisał:

I niestety, te butle tego nie mają

Chyba żadna butla tego nie ma.

3 godziny temu, lbuster napisał:

, więc trzeba zastosować albo jakiś dodatkowe zabezpieczenie (nie wiem, czy są takie na butle) albo dedykowane wężyki z takim zabezpieczeniem. No i jeżeli zastosujemy wężyki, to już słabo będzie to pożenić z taką instalacją a i cena wzrośnie o 300-400 PLN. Zapewne się da, ale chyba jest z tym więcej zachodu niż to warte.

Możesz zastosować coś takiego:

https://www.obelink.nl/gimeg-coupe-gaz-kombi-gasbeveiliging.html?fbclid=IwAR1PzLlBW3GyZNpGrditg3TYqS63OYR6w8S7QxT48qVDuEdoFbzn1AtP_JM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Voku napisał:

To wychodzi na to że żeby nie wyciągać butli i nie odpinać się od instalacji musiał byś kupić ten zestaw pod duocontrol bo tam są przy zestawie do tankowania odpowiednie zawory? Masz wejście do tankowania i wyjście na wąż z zabezpieczeniem do reduktora. I wtedy reduktor duocontrol + filtry. Inaczej nie ma jak podłączyć węza z zabezpieczeniem bez rozpinania instalacji. 

Tak, wygląda na to, że tylko ten drugi schemat pod duocontrol zda egzamin bez jakichś prowizorek.

16 godzin temu, jacek00 napisał:

W wężu wysokiego ciśnienia masz zabezpieczenie SBS. To wystarczy

Tak napisałem :) 

19 godzin temu, lbuster napisał:

trzeba mieć zabezpieczenie przeciwypływowe gazu przy butli (lub w niej).

 

16 godzin temu, jacek00 napisał:

Chyba żadna butla tego nie ma.

Butle z wielozaworem to mają np. w tej tabelce ma to np. GasBank Multi 

1709990404_Wypyw.thumb.jpg.0088aeba563ee20df8b05ea811bbc3b5.jpg

Dodatkowo mają one oddzielne wejście na tankowanie (o czym wcześniej wspominałeś). Fajne butle ale niestety, ich cena rozwala i są na tą chwilę niedostępne :( 

image.png.0d4acdff405d1e4f394309054c2a2967.png

 

16 godzin temu, jacek00 napisał:

O fajne :ok: Pytanie, czy można tankować gaz w przeciwną stronę :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lbuster napisał:

Butle z wielozaworem to mają np. w tej tabelce ma to np. GasBank Multi 

Butle, które od dawna są butlami widmo...

7 minut temu, lbuster napisał:

O fajne :ok: Pytanie, czy można tankować gaz w przeciwną stronę :niewiem:

Nie mam pojęcia. Nie znam w ogóle tego produktu. W zasadzie o istnieniu jego dowiedziałem się niedawno. Sam u siebie mam przewód gazowy z SBSem. Tak samo miałem poprzednio. 

Generalnie uważam, że robienie wlewu zewnętrznego przy butlach bez wielozaworu jest zwykłą protezą i nieporozumieniem. Mnóstwo zachodu a wartości dodanej zero. Równie dobrze możesz otworzyć bakistę, zdjąć reduktor i napełnić butlę. Wyjdzie na jedno - bo tak samo przy tych rozwiązaniach, które pokazujesz trzeba bakistę otwierać, coś tam przełączać. Zawracanie gitary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca, już pisałem o tym.

Jeżeli jeździsz z urządzeniami na gaz, to przed wjazdem na stację (pod dystrybutor) i tak musisz się zatrzymać i te urządzenia wyłączyć. Wtedy dodatkowo w drugim rozwiązaniu z duocontrolem otwierasz bakistę i przekręcasz dwa zaworki:

image.thumb.png.191ca8c3fda589d074cb3c61d6555590.png

Nawet dodatkowej minuty nie zmarnujesz ;) 

Potem odjeżdżasz z powrotem przekręcasz dwa zaworki i odpalasz urządzenia na gaz ;) 

Ten system jest świetny, ale trzeba zainwestować w duocontrol i dwa przewody z SBS ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, lbuster napisał:

No nie do końca, już pisałem o tym.

Jeżeli jeździsz z urządzeniami na gaz, to przed wjazdem na stację (pod dystrybutor) i tak musisz się zatrzymać i te urządzenia wyłączyć. Wtedy dodatkowo w drugim rozwiązaniu z duocontrolem otwierasz bakistę i przekręcasz dwa zaworki:

image.thumb.png.191ca8c3fda589d074cb3c61d6555590.png

Nawet dodatkowej minuty nie zmarnujesz ;) 

Potem odjeżdżasz z powrotem przekręcasz dwa zaworki i odpalasz urządzenia na gaz ;) 

Ten system jest świetny, ale trzeba zainwestować w duocontrol i dwa przewody z SBS ;) 

Nie jest świetny bo na tych przewodach chyba nie ma żadnego zabezpieczenia na wypadek uszkodzenia. Czyli jak pęknie Ci czarny wąż to gaz się będzie ulatniać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacek00 napisał:

Czyli jak pęknie Ci czarny wąż to gaz się będzie ulatniać? 

No przecież na ten wąż przełączasz, jak wjeżdżasz na stację w momencie wyłączania urządzeń. Nie wyobrażam sobie, że ludzie szukają 5 czy 10 kilometrów wcześniej parkingu, by wyłączyć urządzenia ;)

Zresztą, te czarne węże są stosowane w instalacjach LPG w samochodach, więc bez dzwona raczej ich nie uszkodzisz ;)  A przełączając zawory na tankowanie będziesz widział/słyszał, że gaz ucieka ;) 

PS. Wydaje mi się, że część osób zapomina o wyłączaniu urządzeń przed dystrybutorem - ktoś się przyzna? A może część osób w ogóle nie wyłącza urządzeń na czas tankowania? Tak czy siak, nawet pomijając powyższy aspekt, jak podjedziesz pod dystrybutor to otwarcie bakisty i przełączenie zaworów to chwila moment - nie musisz odkręcać żadnych butli, tym bardziej ich demontować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mundek28 napisał:

Nie wiem czy jest świetny ale po tankowaniu przekręcamy te zawory kierunkowe i gaz płynie tylko do odbiorników a do czarnych przewodów nie.

Myślałem, że to jest jasne jak słońce, ale dzięki, że napisałeś ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, jacek00 napisał:

.... robienie wlewu zewnętrznego przy butlach bez wielozaworu jest zwykłą protezą i nieporozumieniem. 

dokładnie rzeźbienie w g....ie, bo trzeba dokupić to, tamto, otworzyć bakiste, coś przekręcić, co zamknąć coś otworzyć.... albo lekka butla z multizaworem albo zwykła stara stalówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.