Skocz do zawartości

GasBank i instalacja gazowa


Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś tu w Małopolsce widzę że dość dużo ludzi używa laminatowych butli (i to restauracje czy domy...)

Właśnie to że lżejsza, widać ile gazu, nie uszkodzisz posadzki stawiając butle...mnie zawsze wkurzało dokręcanie stalowych butli, a tak robię klik, przekręcam zaworek i już mam...

Nad morzem też da się je wymienić czyli dla mnie akurat bardzo dobra relacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 397
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, Voku napisał:

Przy tych nowych duocontrol widać która butla jest pusta?

Ja mam chyba ten poprzedni DC i u mnie widać. Myśle że w nowym jest podobnie. Tzn masz wskaźnik na samym przełączniku w bakiscie. Poza tym jak masz grzany reduktor to masz wskaźnik na tym włączniku od ogrzewania.

Z tym że to jest wskaźnik mechaniczny (ten w bakiscie) a ten „w przełączniku” odczytuje pozycje tego w bakiscie i swieci odpowiednia diodą. Zielona - butla 1 i czerwona - butla 2. Oczywiście jak wymienisz butle ktora sie skończyła i przełączysz na nią pokrętło to ta butla staje się pierwsza - zielona.

Ten wskaźnik działa u mnie „tyle o ile” tzn jak jest duży mróz np. -10 to w butli która się skończyła jest jeszcze jakaś resztka ciśnienia gazu, a DC jedzie już faktycznie z drugiej butli to u mnie dalej pokazuje że idzie z pierwszej butli tzn ten wskaźnik przechodzi w stronę czerwonego ale powiedzmy w 3/4 co nie powoduje zmiany na „przełączniku” wewnątrz na czerwone.  Wiec i tak trzeba przy każdej „wizycie” w bakiscie rzucic okiem czy jest całe zielone czy może już raczej czerwone. Jak „raczej czerwone” to trzeba butle zmieniać bo się „bardziej” czerwone nie zrobi. 
 

Mam nadzieje że pomogłem ;)

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam duocomfort zamontowany kilka lat temu. Teraz jednak ze względu na koszty wybrałbym 2x11kg butle z gasbanku.
Z prostejporzyczyny: zawsze gdzieś je po drodze dotankuje na stacji i mam full. Nie muszę się martwić że mi gazu zabraknie.
Duicomfort zamontowałem bo wkurzało mnie wstawanie w nocy gdy leję, zimno w kamperze a przełączyć butle trzeba na zapas.
Na wakacjach 2 tygodniowych z dzieciakami zużywam 1 butle i często zaczynam drugą, w przypadku gaś banku nawet z jedną butla zawsze gdzieś po drodze się dotankuje lpg i jest spokój. 1 butla mniej waży niż dwie 11kg.
Osobna sprawa jest jakosc lpg, trzeba mieć filtr.
Butle 11kg też potrafią mieć zanieczyszczony gaz, więc wróciłem do montowania filtra na butli.
Jedynie jak chcesz w zimie jeździć to wtedy tylko duocontrol/duocomfort i 2 butle z propanem.
W innym wypadku byłabym 1 butle 11kg gaś banku, zawsze zatankujesz po drodze, lekko, mniej miejsca zajmuje niż 2 butle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Voku napisał:

A czy do gasbanku 2x butla + system do napełniania potrzebny jest duocontrol żeby to spełniało swoje zadanie?

A jakie zadanie masz na myśli ? Chcesz tankować dwie butle na raz?

Nie wiem czy za bardzo nie kombinujcie z tymi gasbank’ami.

A jakbyś sobie zamiast tych butli zamontował jakiś customowy zbiornik na gaz z wyprowadzonym tankowaniem na zewnątrz ? Pewnie będzie miał większa pojemność niż 2 butle i na legalu będziesz to tankował na stacji a nie na „partyzanta”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, vrs napisał:

Nie wiem czy za bardzo nie kombinujcie z tymi gasbank’ami.

A jakbyś sobie zamiast tych butli zamontował jakiś customowy zbiornik na gaz z wyprowadzonym tankowaniem na zewnątrz ? Pewnie będzie miał większa pojemność niż 2 butle i na legalu będziesz to tankował na stacji a nie na „partyzanta”.

:brawo: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, vrs napisał:

A jakie zadanie masz na myśli ? Chcesz tankować dwie butle na raz?

No dokładnie https://carbonzorro.com/pl/products/zestaw-gasbank-ls-11-kg-duocontrol-zestaw-zdalnego-napelniania-dwoch-butli-1164.html
Dlatego pytam jak to działa?
A idąc po taniości to chyba na początek takie coś wystarczy https://allegro.pl/oferta/gasbank-ls-11kg-zestaw-adapterow-na-europe-opd-10890126706

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Voku napisał:

A czy do gasbanku 2x butla + system do napełniania potrzebny jest duocontrol żeby to spełniało swoje zadanie?

na zimę wolałbym jeden gasbank +  drugą butlę z czystym propanem.

jak przyjdą siarczyste mrozy to LPG może nie wydolić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2021 o 18:54, jacek00 napisał:
W dniu 10.12.2021 o 16:39, Sebeb napisał:

 

Co to za zawór, który to pokazuje ilość gazu?

w necie masz fotę butli z zaworem i tam obok jest wskaźnik napełnienia butli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Sebeb napisał:

w necie masz fotę butli z zaworem i tam obok jest wskaźnik napełnienia butli

Mówisz o tym? To jest wskaźnik poziomu gazu czy manometr?
image.png.3a2f6119ac89990d3e066cda771c591b.png
 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebeb napisał:

wg mnie wskaźnik poziomu. Jak zużywam gaz to zmienia się wskazanie....

Ok znalazłem:

image.thumb.png.e6ba6c7af5ed92074dd9f4ae7299e91f.png

Fajna sprawa. Nie widziałem, że mają taką funkcję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.