Skocz do zawartości

GasBank i instalacja gazowa


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Eastnomad napisał(a):

Z tego co pamiętam w instrukcji nie jest rekomendowane dotankowywanie przy tak niewielkim niedoborze. 

Wspominają coś o 50% tylko jest to na tyle nie jasno napisane że nie wiem czy musi być poniżej 50% czy powyżej żeby zawór działał poprawnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 397
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

5 minut temu, Sudwind napisał(a):

Po pewnym czasie użytkowania mogę potwierdzić że jeden raz mi się zdarzyło że zawór nie odbił. Potrzebowałem dobić tylko 4L gazu do pełnej butli. Miałeś   podobny przypadek? 

Nie zdarzyło mi się. Póki co swoją jedenastkę tankowałem czwarty raz dopiero, ostatnio przedwczoraj. Nabijam propan na rozlewni.

Strasznie irytuje mnie tłumaczenie za każdym razem, aby tankowali przez adapter, bo upatrzyli sobie wylot. Nie dość, że się mówi to jeszcze pilnować trzeba i  sto razy powtarzać, że tam jest zawór zwrotny.

6 minut temu, Sudwind napisał(a):

Używam także jak Ty adaptera  do tankownia propanbutan, nie wiem czy zauważyłeś ale w tym adapterze nie ma kulki (zaworu zwrotnego) i na dobrą sprawę gaz zabezpieczany jest tylko kulką w zaworze butli

Zauważyłem. Ja do adaptera dokręcam zmodyfikowane G12, aby można było nabijać jak klasyczne butla na rozlewni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Są już dostępne adaptery z zaworem zwrotnym.Screenshot_20240417_212130_Chrome.thumb.jpg.a108739d847d16c21a4813fb8804df62.jpg

To, co widzimy na zdjęciu nakręca się na typowe dla butli 11kg G12. Przy gasbanku single ok, ale duo tankuje się drugim gniazdem do tego przeznaczonym i tam jest inny gwint. To wejście oznaczają jako JIC 3/4UNF

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sudwind napisał(a):

 

A jakie masz doświadczenia w kwestii napełniania w zależności od stanu gazu w butli?

Niestety nie mam. Tankuje raczej puste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcin T napisał(a):

To, co widzimy na zdjęciu nakręca się na typowe dla butli 11kg G12. Przy gasbanku single ok, ale duo tankuje się drugim gniazdem do tego przeznaczonym i tam jest inny gwint.

Fakt, masz rację. My mamy duo, ale uważam że mimo wszystko adapter powinien być ze zwrotnym. W single w razie wycieku zawsze można zakręcić butle , w duo w razie nie zablokowania się zaworu zwrotnego jesteśmy w czarnej D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcin T napisał(a):

Przy gasbanku single ok,

Tak potwierdzam. Mam najprostsze Gasbanki. Jak je kupowałem 3 lata temu to byli zdziwieni, że pytam o adapter z zaworem zwrotnym. Jak widać jest i tankowanie jest dużo prostrze i bezpieczniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Sudwind napisał(a):

My mamy duo, ale uważam że mimo wszystko adapter powinien być ze zwrotnym.

To fakt. Wówczas można by było adapter zostawiać nakręcony, aby wbudowany zawór dodatkowo zabezpieczał przed wypływem.

Nie wiem czy pokazywałem - ja mam na adapter dish nakręconą redukcję (jak na foto). Jej zewnętrzny gwint był na tyle duży, że tokarz przetoczył na pasujący idealnie do adaptera. Dzięki temu na rozlewni nie ma kłopotu (mają takie szybkozłącze do tych G12).
I teraz gdyby zastosować metalowy KOREK to zawsze byłoby lepsze to niż nic :hmm: 

pol_pl_Zestaw-4-sztuk-redukcji-GOK-do-butli-gazowych-1256_1.png

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.