Skocz do zawartości

Piotr i Wiola nasza cepka


PiotrekiWiola

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamontowaną w kamperze , jeżdżę 3 lata . Takiego spokoju nigdy nie miałem , tankuję kiedy chcę i gdzie chcę, tylko jest zdziwienie na stacji jak leję ON i za chwilę  LPG  . Mam tak zrobione przyłącze że w każdej chwili mogę podpiąć normalną butlę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na początku swojej przygody z LPG wyciągałem kila razy wielozawór z butli ( już nawet nie pamiętam w jakim celu). Nie znam Twojej wiedzy na ten temat, ja bym pewnie spuścił lub przelał gaz do zwykłej 11 ( o ile masz na stanie) , wyjął elektrozawór i zbadał jego konstrukcje. Następnie przyłożył bule w miejsce docelowe i tak zmodyfikował wielozawór aby zawsze pobierał fazę lotną przy działającym wskaźniku poziomu LPG ( po co masz z tego rezygnować). Oczywiście zakładając że mas zdolności techniczne i się na tym znasz  - to gaz , a tu nie ma żartów.

Ps. Moim skromnym zdaniem laika są znacznie lepsze sposoby na gaz LPG w przyczepie ( w kamperze jest prościej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PiotrekiWiola napisał:

odpowiednio uciąć rurkę

Nie uciąć , jak nie wiesz jak zrobić prawidłowo ,to nie kombinuj bo rozwalisz urządzenia zasilane gazem .

 

5 godzin temu, PiotrekiWiola napisał:

akurat mam dwie butle 11kg i do nich przeleje

Życzę  powodzenia , do 11 prawie nie wykonalne .Może po 2 -3 kg do każdej i na tym się przelewanie skończy .

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adaml61 napisał:

Nie uciąć , jak nie wiesz jak zrobić prawidłowo ,to nie kombinuj bo rozwalisz urządzenia zasilane gazem .

 

Życzę  powodzenia , do 11 prawie nie wykonalne .Może po 2 -3 kg do każdej i na tym się przelewanie skończy .

Wiem że na końcu rurki jest sitko i zrobię tak żeby tam pozostało nie jestem laikiem w takich sprawach swoje auta naprawiam sam jest z zamiłowania mechanikiem i potrafię wiele więcej od nie jednego tumana w warsztacie samochodowym.Dlaczego twierdzisz że nie naleje więcej jak 2kg do butli 11kg?Wytłumacz bo nic twój post nie wnosi zupełnie nic.

2 godziny temu, adaml61 napisał:

 

 

Życzę  powodzenia , do 11 prawie nie wykonalne .Może po 2 -3 kg do każdej i na tym się przelewanie skończy .

Zobacz jakie to nie wykonalne.Dodam jeszcze że mam dwie butle 11kg.ze dwie 5kg.i bogajże jedną 3kg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adaml61 napisał:

Nie uciąć , jak nie wiesz jak zrobić prawidłowo ,to nie kombinuj bo rozwalisz urządzenia zasilane gazem .

 

Zobacz nawet Adam Klimek zaadaptował butlę samochodową do swojego projektu i tak jak ja wpadł na pomysł skrócenia rurki i przełożenia filterka.Jakie to skomplikowane

 

Edytowane przez PiotrekiWiola (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby napełnić butlę 11 kilową potrzebna jest pompa , na początku  będzie szło puki w napełnianej butli nie zacznie parować gaz , co spowoduje wyrównanie ciśnień i żegnaj przelewanie .  to nie turystyczna która ma odpowietrznik i to ciśnienie upuszczasz  . A ze umiesz naprawić auto to nie znaczy że znasz się na gazie . Ja mam założoną samochodową , tylko że trzeba spełnić kilka warunków aby nie rozwalić sobie urządzeń . Tu się nie da metodą prób i błędów , A sitko czy będzie czy nie to szczegół , żle zrobiony pobór lotnej to podczas hamowania albo jazdy na przechyle to ciecz w układzie i rozwalone urządzenia .

21 godzin temu, PiotrekiWiola napisał:

i zrobię tak żeby tam pozostało nie jestem laikiem

Właśnie potwierdzasz że nim jesteś , ale to twoja przyczepa i twoje urządzenia . Przy lotnej to szczegół , może go nie być , w normalnej butli niema .Zobacz na CT ilu ludzi rozwaliło sobie urządzenia . Zobacz jak jest zbudowana butla karawaningowa do tankowania , nie Gasbank , Rurka poboru musi być obrócona , Lotna ma być pobierana z pod sufitu  , ale Ty  nie jesteś laikiem , poco ci w ogóle tłumaczę , A Klimek to żaden autorytet , dla laików może tak .

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, adaml61 napisał:

Aby napełnić butlę 11 kilową potrzebna jest pompa , na początku  będzie szło puki w napełnianej butli nie zacznie parować gaz , co spowoduje wyrównanie ciśnień i żegnaj przelewanie .  to nie turystyczna która ma odpowietrznik i to ciśnienie upuszczasz  . A ze umiesz naprawić auto to nie znaczy że znasz się na gazie . Ja mam założoną samochodową , tylko że trzeba spełnić kilka warunków aby nie rozwalić sobie urządzeń . Tu się nie da metodą prób i błędów , A sitko czy będzie czy nie to szczegół , żle zrobiony pobór lotnej to podczas hamowania albo jazdy na przechyle to ciecz w układzie i rozwalone urządzenia .

Właśnie potwierdzasz że nim jesteś , ale to twoja przyczepa i twoje urządzenia . Przy lotnej to szczegół , może go nie być , w normalnej butli niema .Zobacz na CT ilu ludzi rozwaliło sobie urządzenia . Zobacz jak jest zbudowana butla karawaningowa do tankowania , nie Gasbank , Rurka poboru musi być obrócona , Lotna ma być pobierana z pod sufitu  , ale Ty  nie jesteś laikiem , poco ci w ogóle tłumaczę , A Klimek to żaden autorytet , dla laików może tak .

Ten twój post już jest konkretniejszy.Jeżeli wiesz jak to ogarnąć żeby było dobrze to napisz mi proszę a nie takie teksty jak w pierwszym twoim poście.Jeżeli nie chcesz pomóc to nie pisz w moim temacie i tyle.Ja zawsze sam sobie radzę ale jeżeli ktoś może mi w czymś pomóc doradzić to jak najbardziej jestem otwarty.Nie ma się co spinać tylko jak masz patent jak wygiąć tą rurkę jak to ogarnąć to pisz.Gaz przeleje z tym sobie poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.