Skocz do zawartości

Piotr i Wiola nasza cepka


PiotrekiWiola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

3 godziny temu, PiotrekiWiola napisał:

do czego to. 

6 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Mam też taki, ale tak właściwie to nie wiem od czego on jest... Pełni to jakąś szczególną funkcję?

Zerknijcie może tutaj: 

A na gotowo wygląda to tak (tutaj w modelu C402)

Thetford-toilet-cassette-C402c__99593.1582285847.thumb.jpg.1854845611f8d56525bf274c8936c0c2.jpg

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, Mandrol napisał:

Podaję ścieżkę dostępu ;)

20211126_172426.thumb.jpg.2ba7af4f5fbef57970e160c8335a15d9.jpg 20211126_172443.thumb.jpg.89cd50e23eaae23a64c477359e00e595.jpg 20211126_172526.thumb.jpg.d3ec63075c926581366458260a4028af.jpg

Dziękuje za naprowadzenie mnie w odpowiedni luk . Ale dlaczego u mnie jest to zdjęte i czy jest to potrzebne? 

43 minuty temu, Piotrekm13 napisał:

A koło zapasowe gdzie :niewiem:

No właśnie już się nie zmieści i teraz zastanawiam się czy nie zrobić sanek pod przyczepą właśnie na koło zapasowe jest tam od groma miejsca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PiotrekiWiola napisał:

No właśnie już się nie zmieści i teraz zastanawiam się czy nie zrobić sanek pod przyczepą właśnie na koło zapasowe jest tam od groma miejsca 

Miałem podobne myślenie , dopóki nie zważyłem cepki. Po zważeniu padłą decyzja, że sanki zabiorą mi dodatkowe kilkanaście kilo z ładowności. Na wiosne będzie zapas, i bedzie w bakiście. Ja mam na plus, że wożę tylko jedną mała butlę (5kg) ale zastanawiam się nad jakąś kompozytową. 

Akumulator, jeśli starczy budżetu to będzie musiał być chyba w środku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotrekm13 napisał:

Miałem podobne myślenie , dopóki nie zważyłem cepki. Po zważeniu padłą decyzja, że sanki zabiorą mi dodatkowe kilkanaście kilo z ładowności. Na wiosne będzie zapas, i bedzie w bakiście. Ja mam na plus, że wożę tylko jedną mała butlę (5kg) ale zastanawiam się nad jakąś kompozytową. 

Akumulator, jeśli starczy budżetu to będzie musiał być chyba w środku. 

Chyba będę musiał podjechać na złomowisko i zważyć ją będę wiedział na czym stoję. Już parę klamotów do niej wsadziłem więc waga wzrosła a chciałem jeszcze wpakować zbiorniki na wodę (120 litrów) połączone z oryginalnym (40litrów) aby mieć zapas na kilka dni. Teraz już sam nie wiem. Zastanawiam się skąd brać wodę jak wyjedziemy w góry na tydzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2021 o 18:59, patriks napisał:

Ziomal, jak coś to na "GSie" przy Brygady Legionów w ZGL jest elegancka waga

 

Pozdrawiam

Somsiad z Podańska

Część somsiad ?. Może skorzystam już jutro bo ciekawy jestem ile to waży. Nakupowałem baniaków na wodę i nie wiem czy mogę je dołożyć z wodą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam witam po długiej przerwie.Kurcze zauważyłem w pierwszym moim poście w tym temacie, że popełniłem pomyłkę.Napisałem, że na dachu założyłem panel 160wat no niestety był przyklejony 100wat.Niedawno dołożyłem do tej setki również elastyczny ale o mocy 140watopików czyli mam już 240w.Apetyt rośnie w miarę jedzenia i wleciał drugi akumulator 100ah razem jest 200ah to na wszelki wypadek.Mam jeszcze plan założenia samochodowej butli LPG w bakiście a że mojemu kumplowi zepsuł się samochód i będzie go złomował więc kupiłem od niego butlę (zatankowaną do pełna) z papierami i wszystkimi gratami za 200zł więc można coś pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby założyć butlę musisz i tak upuścić gaz , wykręcić wielozawór i obciąć rurkę -  oczywiście ważne jest również odpowiednie  "ułożenie" butli i wielozaworu w budce Auto pobiera fazę ciekłą, a Ty w budce korzystasz z fazy lotnej. Co do 2 aku 100 t bym wszystko zrobił na jednym (połączył 2 panele), tu liczymy się z wagą. My mamy 100 i nigdy nam prądu nie zabrakło - nawet zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, adaml61 napisał:

I co z tego  , gaz musisz wypuścić aby wymontować wielozawór do przeróbki ,

Nie obciąć , tylko obrócić do góry .

Kolega się cieszy że kupił pełną butę stąd ta uwaga, obciąć czy przekręcić  - jeden czort - ważne aby pobierać fazę lotną . Zresztą nie wiemy co to za butla ( koło czy cylindryczna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta idą, bombka kupiona :) Butla zatankowana do pełna, czysty zysk. Wężyk do przelewania gazu, puste butle i zakup sie zwróci.

Zależy jaka butla, możliwe, że da się to n.p. odwrócić, ale czy to zda egzamin na dłuższą metę, trudno powiedzieć (warto byłoby zachować np. miarodajność wskaźnika napełnienia na butli, a odwrócony raczej działać nie będzie) - odwrócenie to chyba do czasu zużycia obecnej zawartości, ale potem i tak trzeba byłoby przerobić rurki, zdejmując wielozawór. Pomijając już  chwilową nieporęczność pełnej przy montażu...

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.