Skocz do zawartości

Piotr i Wiola nasza cepka


PiotrekiWiola

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

8 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

 

Zwróć uwagę co jest w przyczepach, naczepach, kontenerach itp, na podłodze. Jak by blacha stalowa lub aluminiowa była lepsza to by tam ją dawali. Sklejka wcale nie wychodzi taniej...

Sklejka naprawdę ma niesamowita wytrzymałość, szczególnie na obciążenia punktowe lub działające udarowo. Blacha już dawno się w tych przypadkach odkształca i tak zostaje.

Piotrek w nowszych przyczepach stosują już blachę ryflowaną aluminiową, widziałem parę przyczep z takim rozwiązaniem i jak mam być szczery jak dla mnie jest to lepsze rozwiązanie, można ją fajnie po doginać, nie mogę teraz znależć ale na pewno miał takie rozwiązanie Knaus, Kabe i Tabbert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapodałem do mojej staruszki resztki z płyty szalunkowej. Po półrocznym doświadczeniu z takim czymś na przyczepce towarowej przewożącej nagminnie traktorek nie polecam instalacji chociaż jeśli ta płyta będzie w zamkniętej bakiście i nie narażona na duże obciążenia to powinno być OK. Uważaj podczas instalacji bo bakista po 31 latach nie jest już taka plastyczna i pęka w najmniej odpowiednim momencie :(

W Adrii mam blachę amelinową o takim przekroju ;)

P1100261.thumb.JPG.7690338104423836cc21571a137a8950.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, peja76 napisał:

Piotrek w nowszych przyczepach stosują już blachę ryflowaną aluminiową, widziałem parę przyczep z takim rozwiązaniem i jak mam być szczery jak dla mnie jest to lepsze rozwiązanie, można ją fajnie po doginać, nie mogę teraz znależć ale na pewno miał takie rozwiązanie Knaus, Kabe i Tabbert.

Możliwe, ja koło nowej przyczepy to nawet nie stałem. ?

Ja jednak, jak bym miał sam wybierać to drewno. Ja normalnie mam bałagan w bakiście i już widzę jak by to dzwoniło... Nawet nie podczas jazdy, ale jak wieczorem trzeba na kempingu coś tam poprzewalać.

1 godzinę temu, BIGL napisał:

Ja bym zrobił z sklejki szalunkowej i już.

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ogrzewanie jest na gaz ale działa jak w domu tzn. Podgrzewa płyn w układzie a on grzeje grzejniki rozprowadzone dookoła przyczepy. Dodatkowo jest webasto to na zimne noce w górach. Piecyk jak widać nie ma odprowadzenia (spalin) na zewnątrz ale zostanie to zrobione a spaliny z tego są takie jak z dwóch palników w kuchence gazowej, czyli praktycznie żadne. 

IMG_20211122_151101.jpg

IMG_20211122_151136.jpg

IMG_20211122_151211.jpg

IMG_20211122_151234.jpg

IMG_20211122_151243.jpg

IMG_20211122_151303.jpg

IMG_20211122_151327.jpg

IMG_20211122_151342.jpg

IMG_20211122_151349.jpg

IMG_20211122_151400.jpg

IMG_20211122_151410.jpg

IMG_20211122_151436.jpg

IMG_20211122_151455.jpg

IMG_20211122_151518.jpg

IMG_20211122_151532.jpg

IMG_20211122_151542.jpg

IMG_20211122_151551.jpg

IMG_20211122_151627.jpg

IMG_20211122_151725.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PiotrekiWiola napisał:

Moje ogrzewanie jest na gaz ale działa jak w domu tzn. Podgrzewa płyn w układzie a on grzeje grzejniki rozprowadzone dookoła przyczepy

Czyli jak Alde. To zupełnie nie rozumiem dodatkowego dogrzewacza, podstawowe nie dawało rady?

I czy przypadkiem to ogrzewanie fabryczne nie podgrzewa też wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, filipert napisał:

Czyli jak Alde. To zupełnie nie rozumiem dodatkowego dogrzewacza, podstawowe nie dawało rady?

I czy przypadkiem to ogrzewanie fabryczne nie podgrzewa też wody?

Coś mega nadziwowane jest w tej przyczepie… Jakieś piece gazowe z otwarta komora spalania bez komina w szafie. W bakiscie tez coś dziwnego.

A tam w ogóle są te grzejniki i piec do nich czy tylko ten sterownik pod sufitem sie ostał?

Primus to chyba jest starsze Alde.

Na tej stronce można zidentyfikować model pieca / pobrać instrukcję

https://en.alde.se/dont-know-your-model/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vrs napisał:

Coś mega nadziwowane jest w tej przyczepie… Jakieś piece gazowe z otwarta komora spalania bez komina w szafie. W bakiscie tez coś dziwnego.

A tam w ogóle są te grzejniki i piec do nich czy tylko ten sterownik pod sufitem sie ostał?

Primus to chyba jest starsze Alde.

Na tej stronce można zidentyfikować model pieca / pobrać instrukcję

https://en.alde.se/dont-know-your-model/

Ogrzewanie jest sprawne primusa ale nagrzewa przyczepę powoli przez to zostało włożone webasto które szybko jest w stanie nagrzać cepke 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, vrs napisał:

Co to znaczy „powoli”?

Wiesz kiedy byl wymieniany płyn ?

Powoli tzn. że dla mnie za wolno. Teraz mam tak jak chciałem kilka minut i już robi się fajnie a dodatkowo można jeździć z włączonym webasto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, PiotrekiWiola napisał:

Powoli tzn. że dla mnie za wolno. Teraz mam tak jak chciałem kilka minut i już robi się fajnie a dodatkowo można jeździć z włączonym webasto. 

Można jeździć również z odpalonym ogrzewaniem wodnym i wtedy nie ma powoli, bo ciepełko jest cały czas. 

Takie webasto robi może efekt dmuchania ciepła, ale liczy się też moc i aby nagrzać przyczepę trzeba przy określonej mocy odpowiedniego czasu. 

Ważne jednak, że Tobie pasuje jak jest. 

A czy to ogrzewanie jest zintegrowane z podgrzewaniem wody? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, PiotrekiWiola napisał:

Powoli tzn. że dla mnie za wolno. Teraz mam tak jak chciałem kilka minut i już robi się fajnie a dodatkowo można jeździć z włączonym webasto. 

Spoko, nie wiem ile już wyjazdów zimowych zaliczyłeś tą czy inną przyczepą ale sugeruję poniższe:

Nie jechać z włączonym Webasto w przyczepie. 
Po dojechaniu na miejsce odpalić to Webasto w celu wytworzenia wrażenia ciepła. (Bo takie ogrzewanie z jednym nawiewem ugrzeje Ci tylko środek przyczepy, będziesz miał bardzo duże różnice temperatury wzdłuż ścian i innych zakamarków)
Nie spać przy włączonym Webasto jeżeli nie będzie miało szczelnego komina.

W nocy grzać tym Primusem

Dorobić szczelny komin do pieca gazowego.

Mozna tez zrobić tak jak @filipert zasugerował. Czyli jechać z włączonym ogrzewaniem Primus i to jest moim zdaniem najbezpieczniejsze rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.