Skocz do zawartości

Piotr i Wiola nasza cepka


PiotrekiWiola

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, filipert napisał:

Można jeździć również z odpalonym ogrzewaniem wodnym i wtedy nie ma powoli, bo ciepełko jest cały czas. 

Takie webasto robi może efekt dmuchania ciepła, ale liczy się też moc i aby nagrzać przyczepę trzeba przy określonej mocy odpowiedniego czasu. 

Ważne jednak, że Tobie pasuje jak jest. 

A czy to ogrzewanie jest zintegrowane z podgrzewaniem wody? 

Niestety podgrzewania wody nie mam a to dlatego że nie ma bojlera w tym układzie 

7 godzin temu, vrs napisał:

Spoko, nie wiem ile już wyjazdów zimowych zaliczyłeś tą czy inną przyczepą ale sugeruję poniższe:

Nie jechać z włączonym Webasto w przyczepie. 
Po dojechaniu na miejsce odpalić to Webasto w celu wytworzenia wrażenia ciepła. (Bo takie ogrzewanie z jednym nawiewem ugrzeje Ci tylko środek przyczepy, będziesz miał bardzo duże różnice temperatury wzdłuż ścian i innych zakamarków)
Nie spać przy włączonym Webasto jeżeli nie będzie miało szczelnego komina.

W nocy grzać tym Primusem

Dorobić szczelny komin do pieca gazowego.

Mozna tez zrobić tak jak @filipert zasugerował. Czyli jechać z włączonym ogrzewaniem Primus i to jest moim zdaniem najbezpieczniejsze rozwiazanie.

Komin w webasto jest szczelny w 100 %a dodatkowo znajduj się poza przyczepą na zewnątrz. Zrobię testy z czym jeździć webasto czy primus włączone. Do pieca gazowego będzie zrobiony szczelny komin z wyprowadzeniem za zewnątrz przyczepy wiem że to musi być zrobione. Mamy za sobą praktycznie jeden wyjazd w góry przyczepą ale nie tą tylko mniejszą, tam było bardzo wydajne ogrzewanie ale tutaj jest dwa razy więcej miejsca więc chciałbym się zabezpieczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

40 minut temu, PiotrekiWiola napisał:

Komin w webasto jest szczelny w 100 %a dodatkowo znajduj się poza przyczepą na zewnątrz.

A gdzie jest wylot spalin? 

Wiesz, że w przyczepie oddychasz powietrzem zasysanym spod przyczepy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, PiotrekiWiola napisał:

Mamy za sobą praktycznie jeden wyjazd w góry przyczepą ale nie tą tylko mniejszą, tam było bardzo wydajne ogrzewanie ale tutaj jest dwa razy więcej miejsca więc chciałbym się zabezpieczyć

Jest a forum dzial „zimowy”. Poczytaj w wolnym czasie. 
Poszukaj także w dziale spotkań pod hasłem „sylwester”.

Po co odkrywać coś co już dawno jest wymyślone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że duże szczeliny dookoła mile widziane, aby wentylacja była, więc nie musisz się starać tego mocno wpasowywać. Chyba że będziesz śledzie od przedsionka luzem woził...

U mnie w oryginale jest sklejka ok. 10mm na moje oko, więc 16mm to już będzie pancerne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mandrol napisał:

Powodzenia życzę- łatwo nie będzie w jednym kawałku :(

No właśnie nie było szans wsadzić w jednym kawałku, musiałbym zdemontować całą skorupę bakisty a tego wolałem uniknąć. Podłoga musiała zostać poszatkowana ale od góry skręciłem ją dodatkowo cienką sklejką jest ok widać że jest stabilna i w miarę szczelna śledzie nie wylecą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Piotrekm13 napisał:

No właśnie za bardzo szczelna być nie powinna. Może jeśli wyszła za szczelna to kilka otworów wywierć w okolicy butli...

Potwierdzam, u mnie szczelina dookoła 1cm

Tu widać jak świeci

IMG_20210505_195354.thumb.jpg.65b3e9664e0294a6fb5f323da880bf73.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

No właśnie za bardzo szczelna być nie powinna. Może jeśli wyszła za szczelna to kilka otworów wywierć w okolicy butli...

Mam dwa otwory fi 50mm wywiercone pod piecem primusa ale dla świętego spokoju zrobię kilka otworów pomiędzy butlami. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także tak to teraz wygląda, bakista wykorzystana w 100% może jeszcze jakieś narzędzia tam zmieszczę ale nie dużo 

IMG_20211126_155015.jpg

Znalazłem w przyczepie taki plastik i nie mam pojęcia do czego on jest może ktoś z bardziej doświadczonych karawaningowców będzie wiedział do czego to. 

IMG_20211126_155639.jpg

IMG_20211126_155651.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PiotrekiWiola napisał:

Także tak to teraz wygląda, bakista wykorzystana w 100% może jeszcze jakieś narzędzia tam zmieszczę ale nie dużo

A koło zapasowe gdzie :niewiem:

Godzinę temu, Mandrol napisał:

Podaję ścieżkę dostępu ;)

Mam też taki, ale tak właściwie to nie wiem od czego on jest... Pełni to jakąś szczególną funkcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.