Skocz do zawartości

Ford Explorer 4x4 2004 4,0l. 216 KM automat


pawel1966

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, pawel1966 napisał:

muszę chyba zamówić trochę wyższy hak bo  przyczepa trochę  "ryje" przodem po podpięciu.

przy jednej osi takie lekkie zadarcie zadka ja bym tolerował, czasem może się przydać ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

53 minuty temu, filipert napisał:

przy jednej osi takie lekkie zadarcie zadka ja bym tolerował, czasem może się przydać ;)

 

Też to chciałem Pawłowi napisać, ale się ugryzłem w palec.

Ja mam trochę dłuższą budkę i z jednej strony zdarza mi się dosyć często na policjantach przywalić kółkiem manewrowym a z drugiej strony jak wjeżdżasz w zagłębienie możesz przywalić tyłkiem (zgubiłem już co najmniej pięć podkładek pod podpory). Tak więc które przechylenie jest lepsze? Żadne?

Co prawda Paweł ma krótszą przyczepę, więc zahaczenie tyłkiem mniej mu grozi, więc na jego miejscu wolałbym bardziej podnieść przód.

Paweł, jeżeli nie walisz kółkiem, to ja bym zapomniał o temacie ;) 

IMHO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lbuster napisał:

Paweł, jeżeli nie walisz kółkiem, to ja bym zapomniał o temacie

Nie - jeszcze o nic nie przywaliłem:) ale generalnie ten hak w T5 jest moim zdaniem zbyt blisko zderzaka i trochę za niski, a pytałem już u producenta możliwość wymiany na dłuższą  i wyższą szyję ( dosłownie o 2-3 cm) i wtedy będzie już super. Ale macie rację - nawet jak tego nie zmienię to nie jest to jakiś dramat. Przyczepa krótka i lekka więc nic się nie dzieje. Teraz raczej zajmę się Explorerem, bo tam normalny hak jest wysoko i wtedy będzie odwrotna sytuacja - przód przyczepy  będzie wyglądał jakby miała wystartować w powietrze:) No ale już mnie kręci jeżdżenie tym grzmotem z poprzedniej epoki z przyczepą...:)

264084357_596150284832511_1287958860991436818_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pawel1966 napisał:

A na tej fotce ( bo teraz zacząłem się  temu dokładniej przyglądać ) już ewidentnie widzę, że hak jest za nisko.

20210821_103641.jpg

Paweł na moje to nie hak jest za nisko tylko cały tył twojego VW, czy było coś robione z zawieszeniem jak dołożyliście zabudowę?. zobacz przód a tył auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz spojrzałem. Zdecydowanie nieodwołalnie NIE POLECAM tego sprzedafcy. Zamówiłem u niego hak. Na zdjęciu cud miód. Na żywo uspawane cuś z rur wodociągowych ze szwem, miejscami rdza, malowanie bez podkładu - koszmar. Ponad 40 dni czekałem na zwrot pieniędzy.

Chodziło mi generalnie o ideę do Twojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, peja76 napisał:

Paweł na moje to nie hak jest za nisko tylko cały tył twojego VW, czy było coś robione z zawieszeniem jak dołożyliście zabudowę?. zobacz przód a tył auta.

Raczej nic nie było robione - poza wymianą amortyzatorów w tym roku na wiosnę. Zabudowa pewnie trochę wazy bo była robiona w 2014 z płyt, Też zwróciłem na to uwagę, że przód po podpięciu przyczepy trochę wyje. Ale nawet dziś przyjrzałem się na płaskie drodze VW i wydaje się, że stoi poziomo...No ale przyjrzę się temu dokładniej - może trzeba zmienić sprężyny na mocniejsze?

11 minut temu, Gregor887 napisał:

Teraz spojrzałem. Zdecydowanie nieodwołalnie NIE POLECAM tego sprzedafcy. Zamówiłem u niego hak. Na zdjęciu cud miód. Na żywo uspawane cuś z rur wodociągowych ze szwem, miejscami rdza, malowanie bez podkładu - koszmar. Ponad 40 dni czekałem na zwrot pieniędzy.

Chodziło mi generalnie o ideę do Twojego auta.

Którego - tego, którego link z allegro podałem?

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gregor887 napisał:

Tak, Starogard Gdański, pan Piotr Sz ;)

OK! dziękuję  za ostrzeżenie!

 

1 godzinę temu, peja76 napisał:

zrobiłem zbliżenie na hak, może coś ci pomoże, będziesz widział jak jak miałem wysoko kulkę.

Miałeś właśnie taką o jakiej myślę,  a nie taką jaką ja mam obecnie.Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, peja76 napisał:

Paweł na moje to nie hak jest za nisko tylko cały tył twojego VW, czy było coś robione z zawieszeniem jak dołożyliście zabudowę?. zobacz przód a tył auta.

Peja dobrze mówi - zwróć uwagę, że tylne koła są znacznie bardziej w błotnikach niż przednie - może wystarczy wzmocnić tylny zawias?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, filipert napisał:

Długo chorowałem na Explorera, ładny ten Twój 

A dziękuję:) ja  chyba nigdy na poważnie  o  explorerze nie myślałem aż tu nagle...jest:)

@Stupogrzebałem wczoraj w zapiskach i fakturach z napraw VW, który wcześniej należał do rodziców i faktycznie - były wymieniane sprężyny z tyłu( po wyprawie do Rumuni ). Więc mozliwe, że były jakieś za miękkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawel1966 napisał:

były wymieniane sprężyny z tyłu

Ja na Twoim miejscu (o ile chcesz jeszcze jakiś czas korzystać z tego auta) włożyłbym do tyłu poduchy pneumatyczne. Bez problem ogarniesz sobie wysokość i twardość, a cena jest porównywalna z ceną sprężyn. Spotkałem kiedyś Wasze auto w terenie - nad zalewem w Kostkowicach - staliście na takim lekko pochylonym brzegu - gdybyś miał poduchy, mógłbyś je łatwo wypoziomować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Stu napisał:

Ja na Twoim miejscu (o ile chcesz jeszcze jakiś czas korzystać z tego auta) włożyłbym do tyłu poduchy pneumatyczne. Bez problem ogarniesz sobie wysokość i twardość, a cena jest porównywalna z ceną sprężyn. Spotkałem kiedyś Wasze auto w terenie - nad zalewem w Kostkowicach - staliście na takim lekko pochylonym brzegu - gdybyś miał poduchy, mógłbyś je łatwo wypoziomować :)

No niegłupi pomysł! Faktycznie można by to zamontować. Ale oprócz poduszek jeszcze musi być kompresor? W sumie to jakieś 2.5 KPLN...Ale może warto?To auto nigdy było przeciążane, dziadki jeździły na weekendowe wyprawy i na wakacje po Europie. Ale zwykle we dwójkę. 

P.S. A nad zalew w Dzibicach (Kostkowicach?) faktycznie czasem wpadamy albo na grilla albo na ognisko:) A kiedy nas widziałeś?

P

20210101_134058.jpg

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.