Skocz do zawartości

Ford Explorer 4x4 2004 4,0l. 216 KM automat


pawel1966

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

52 minuty temu, danielpoz napisał:

Progi przykręcane są do ramy. Nic się tam złego nie dzieje?

Przerobiłem już trochę terenówek, po odkrezeniu od ramy okazało się że są dziury pod łapami, tam zbiera się błoto śniegowe z drogi ze solą i rama znika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MARKON napisał:

Przerobiłem już trochę terenówek, po odkrezeniu od ramy okazało się że są dziury pod łapami, tam zbiera się błoto śniegowe z drogi ze solą i rama znika 

Ja przerobiłem dwa Explorery i Expeditiona. To tyle jeśli chodzi o Fordy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2021 o 00:33, MARKON napisał:

Od razu wywal te parapety pod progami, sam zobaczysz co jest tam gdzie one zasłaniają i tam gdzie są przykręcone 

Od razu o tym pomyślałem, bo te parapety jakoś nie bardzo mi podchodzą przy wsiadaniu...muszę sobie chyba wyrobić inne nawyku albo faktycznie to wywalić...No więc przyjrzymy się jak tam to wszystko wygląda

 

6 godzin temu, danielpoz napisał:

Ja przerobiłem dwa Explorery i Expeditiona. To tyle jeśli chodzi o Fordy?

No to...może czasem będę mógł skorzystać z doświadczenia?

No to od razu chyba muszę się zaopatrzyć w taki hak  z regulacją - myślisz, że to podejdzie do nowego rodzaju zaczepu ze stabilizatorem Kont KS30? link do haka z regulowaną wysokością : https://allegro.pl/oferta/hak-holowniczy-usa-ford-explorer-iiii-regulacja-10987857591

No i zdjęcie mojego zaczepu. Nie ma tam żadnych cudów ale widzę, że producent haków zaznaczył, ze pasuje do AL- KO a o Knocie nie wspomniał. Ale myslę że to chyba podejdzie

pol_pl_Zaczep-kulowy-ze-stabilizatorem-KNOTT-KS30-3000kg-fi-35-40-45-50-mm-3429_5.jpg

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o czymś takim:

https://allegro.pl/oferta/hak-holowniczy-regulacja-wysokosci-adapter-usa-ah5-11044769117

Te haki zawsze mają luz i tłuką się niemiłosiernie. Ja u siebie kombinowałem dokręcając blaszki 0,9mm na każdą stronę kwadratu i dopiero teraz w miarę nie stuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pawel1966 napisał:

Od razu o tym pomyślałem, bo te parapety jakoś nie bardzo mi podchodzą przy wsiadaniu...muszę sobie chyba wyrobić inne nawyku albo faktycznie to wywalić...No więc przyjrzymy się jak tam to wszystko wygląda

 

No to...może czasem będę mógł skorzystać z doświadczenia?

No to od razu chyba muszę się zaopatrzyć w taki hak  z regulacją - myślisz, że to podejdzie do nowego rodzaju zaczepu ze stabilizatorem Kont KS30? link do haka z regulowaną wysokością : https://allegro.pl/oferta/hak-holowniczy-usa-ford-explorer-iiii-regulacja-10987857591

No i zdjęcie mojego zaczepu. Nie ma tam żadnych cudów ale widzę, że producent haków zaznaczył, ze pasuje do AL- KO a o Knocie nie wspomniał. Ale myslę że to chyba podejdzie

pol_pl_Zaczep-kulowy-ze-stabilizatorem-KNOTT-KS30-3000kg-fi-35-40-45-50-mm-3429_5.jpg

Nie widzę powodu żeby ten hak nie pasował do stabilizatorów.

 

Co do stuków tych kwadratów to ja miałem ciasno spasowane że należało wbić młotkiem. Zamiast zawleczki miałem poprostu śrubę.  Zero luzów, cisza i spokój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, danielpoz napisał:

Nie widzę powodu żeby ten hak nie pasował do stabilizatorów.

Chodzi mi tylko o odległość kuli od tej stalowej płyty - czy przy skręcaniu czoło stabilizatora nie będzie za blisko. Ale  chyba będzie OK.

Ja jeszcze nie wiem czy jest luz - bo muszę dorwać najpierw hak od poprzedniego właściciela. Sprawdzę jak wchodzi i zmierzę jak jest wysoko kula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie…

87E21DB6-50BF-405A-A5C5-1FDC727E7AFC.thumb.jpeg.cdc1d008a719a589c6ae1b4224708608.jpeg

 

441D5CCD-F06C-4EFA-B4B9-C54936836122.thumb.jpeg.f5e369e4edb5595a2f08de25ca6c21ed.jpeg
 

Ciekawe czy u Daniela „we Fordzie” będzie inaczej.

Hak Brink albo Westfalia, nie pamietam.

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vrs jak dla mnie ale tylko na "oko" to jest chyba  na styk...ten nowy zaczep Knotta ze stabilizatorem jest dość masywny. W T5 po założeniu haka miałem co do tego wątpliwości, ale jest na szczęście jakieś 2-3 cm luzu pomiędzy zaczepem a zderzakiem. Niedużo ale wystarczy. Gdyby było nie tak myslę, że trzeba po prostu zamówić dłuższy hak z kulą. Do T 5  z kolei muszę chyba zamówić trochę wyższy hak bo  przyczepa trochę  "ryje" przodem po podpięciu. Co zauważyłem np. na tej fotce a auto nie było dociążone.

 

20210529_125615.jpg

20210602_075725.jpg

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.