Skocz do zawartości

Ford Explorer 4x4 2004 4,0l. 216 KM automat


pawel1966

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, pawel1966 napisał:

A nad zalew w Dzibicach (Kostkowicach?) faktycznie czasem wpadamy

Ja też tam często bywam, chociaż ostatnio rzadziej z przyczepą - albo off-road albo motorkiem... A spotkałem Was na koniec sierpnia lub początku września. Robiłem objazdówkę jury motorkiem i zaliczyłem też Kostkowice. Stałem chwilkę koło Waszej T5 i chciałem podejść, ale akurat włączył mi się hot-line na telefonie i musiałem szybko wracać... A byłem srebrną Hondą (taki wielki skuter). Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Poziomowanie na poduszkach to bardziej kosmetyka...jazda to już co innego...a i poduszki pod "sprężyny" to też tak różne o tym mówią...

Chociaż ja sam myślę nad poduchami do T5 ale z innych powodów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Stu napisał:

Stałem chwilkę koło Waszej T5 i chciałem podejść, ale akurat włączył mi się hot-line na telefonie i musiałem szybko wracać... A byłem srebrną Hondą (taki wielki skuter). Pzdr

No kurde chyba pamiętam :) a My wtedy poznaliśmy tam fajnego człowieka, który organizuje Złombol i się z nim nagadaliśy o starych złomach co niemiara ( to czarne T3 w tle) od strony technicznej:) No to pozdrowienia! P.S. Poniżej fotki własnie z tego dnia. ale auto miałem wypoziomowane...:)

242907457_6209227805815869_2669950675519929288_n.jpg

242908826_6209228082482508_4841647403479347822_n.jpg

243003970_6209227369149246_519246093722940066_n.jpg

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce to samo, ale chyba inny czas - staliście wzdłuż tej piaszczystej drogi... Ja natomiast preferuję drugi brzeg - dużo bardziej kameralnie (przynajmniej od jakiś 3 - 4 lat bo wcześniej sporo się tam działo :D ) Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielpoz napisał:

Gratisy os sprzedawcy?

pewnie dla zmyłki...żeby nie zwracać uwagi na to co najważniejsze...zacznie rdzewieć pewnie po pierwszym kontakcie z wodą..:)Ale może nie jest aż tak źle bo do T5 też założyłem hak z tej firmy i na razie trzyma się dzielnie...a kapturki i tak zakładam te gumowe z AL-KO

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 6.12.2021 o 18:03, danielpoz napisał:

Nie widzę powodu żeby ten hak nie pasował do stabilizatorów.

No to mam zagwozdkę....właśnie chciałem kupić hak regulowany USA do mojego explorera  no i okazuje się, że producenci haków (steinhoff, auto hak) nie dopuszczają  możliwości używania stabilizatorów Al-ko,Knott itp). Sam nie wiem co teraz bo szukam w necie i niestety kolejna już firma potwierdziła, że nie ma takiej możliwości...Masz zaczep ze stabilistorem? Facet ze  Stargardu ( Hurtownia Haków) powiedział, że być może adaptery z opcją kasowania luzu będą się nadawać ale nie był pewien. Poza tym jeszcze jedno -wszystkie adaptery mają wymiary 50x50 lub 51,5 x 51,5mm wewnątrz profilu a mój profil na wymiary ok. 32 x 32mm, na zewnątrz i owszem -ma te  51x5 mm ale nie wewnątrz...Mam dwie opcje -albo zdjąć stabilizator(ale to chyba bez sensu), albo dorabiać cały nowy hak a ten USA całkowicie wywalić...hmmm

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim haku, przy nakręcanej kuli było napisane w instrukcji, że można. Ja jeszcze nie próbowałem z przyczepą, bo się boje ( w intsrukcji było napisane dokręcić 240NM i tak zrobiłem), muszę do kogoś podrzucić, żeby mi przyspawał w kilku punktach.
Widzę, że jest troche haków 32x32 dostępne na allegro.

Mam coś takiego https://allegro.pl/oferta/hak-holowniczy-usa-cadilac-escalade-i-91mm-11045386324

W tych kulach które nie są nakręcane nie widzę powodu czemu miałoby być nie-alko-friendly

Edytowane przez Jarod (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JarodDziękuję-już zacząłem  szukać i być może uda mi się dorwać hak regulowany wyposażony w kasowanie luzu. Firma ahaka (są na allegro). Czekam na info od nich.

Nie  chcę  ryzykować z jakimiś przeróbkami czy hakiem bez możliwości jazdy ze stabilizatorem bo w razie jakiegokolwiek zdarzenia miałbym pewnie poważne problemy z ubezpieczalniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pawel1966 napisał:

No i niestety - firma ahak nie ma takiego haka 32 mm w ofercie...muszę szukać dalej

Najczęściej gniazda są 2cale czyli te 51,5 x 51,5. Ty masz 32 czyli 5/4 cala. Nigdy nie miałem takiego haka ale czasami i takie widuję więc na pewno nie jest to jakiś ewenement. 

 

Stabilizatora nie demontuj bo to zupełnie bez sensu. Nie można stosować stabilizatora do kuli przykręcanej na 2/4 śruby??? Z jakiego powodu?

 

Jeśli nic nie znajdziesz to może zrób cały nowy hak z belką. Firma Masterhak robi różne nietypowe haki na zamówienie. 

Gość czasami trochę trudny w rozmowie? ale wykonanie solidne?

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.