Skocz do zawartości

Ford Explorer 4x4 2004 4,0l. 216 KM automat


pawel1966

Rekomendowane odpowiedzi

Będę szukał dalej. No ale firma ahak ( tak się prezentują na allegro) ma dojścia w Niemczech i niestety początkowo wyawało się, że nie ma problema jednak te 32 mm to dla nich problem i odpisali, że nic takiego nie mają.

A jesli chodzi o to dlaczego adaptery USA nie nadają się do stablilizatorów ( jest to  zaznaczone oficjalnie w instrukcjach montażu) to chodzi bardziej o deformację płaskownika, do którego jest przykręcona kula. Ja co prawda znalazłem taki, w którym jest  zaznaoczne, że może być zapinany stabiliztor - ale niestety - bez możliwości regulacji wysokości. A w Explorerze wysokość tego kształtownika, do którego wsuwa się hak to ok 47 cm.  Kombinujemy z młodym i coś  na pewno wymyślimy! Ale ja jak zwykle chcę już:):) A tak swoją drogą - autko smiga, już  po serwisie podstawowym....no fajnie się tym jeździ:)

IMG_20211231_133118.jpg

Explorer 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 6.12.2021 o 10:01, Jarod napisał:

Pomyśl o czymś takim:

https://allegro.pl/oferta/hak-holowniczy-regulacja-wysokosci-adapter-usa-ah5-11044769117

Te haki zawsze mają luz i tłuką się niemiłosiernie. Ja u siebie kombinowałem dokręcając blaszki 0,9mm na każdą stronę kwadratu i dopiero teraz w miarę nie stuka.

to byloby  idealne - taki hak z regulacją luzu na kształtowniku - tylko że nie ma takich z wymiarami 32x 32mm :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2022 o 20:07, pawel1966 napisał:

to byloby  idealne - taki hak z regulacją luzu na kształtowniku - tylko że nie ma takich z wymiarami 32x 32mm :(

No i sprawa się powoli klaruje. Znaleźliśmy "dawcę" a raczej chętnego właściciela Explorera  do zamiany:)  On ma w swoim Fordzie  profil kształtownika  do  którego pasuje regulowany adapter z możliwością podpięcia stabilizatora czyli np.ten https://allegro.pl/oferta/hak-holowniczy-usa-adapter-kula-50x50mm-regulowany-11628611509. Jemu niepotrzebne bo nie ciąga żadnych przyczep a mi ratuje to w dużym stopniu tyłek, więc jak się zrobi cieplej zdejmujemy zderzaki i robimy podmiankę, bo oczywiście nic nie może być łatwiejsze tylko akurat znowu ja musiałem trafić na explorera, który ma ten mały kształtownik 5/4 cala:):) No ale chyba już wybrniemy z tego galimatiasu. BTW - przedwczoraj byliśmy na nartach w Wierchomli przetestowałem napędy na cztery koła i reduktor na głębokim śniegu i lodzie...myślę, że fajnie się będzie tym holowało cepkę!

A tak informacyjnie, gdyby ktoś chciał tam zajechać kamperkiem na narty  - na parkingu przy dolnej stacji stały dwa kampery, widziałem, że są podpięci do prądu z sąsiadującej budy, czyli wypożyczalni nart więc chyba można z tego skorzystać.

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.