Skocz do zawartości

Ford Explorer 4x4 2004 4,0l. 216 KM automat


pawel1966

Rekomendowane odpowiedzi

Mój syn właśnie mi przywiózł na "testy", bo zastanawiam się czy tego potwora nie kupić jako "zapasowy" holownik i w ogóle...żeby mieć coś na pamiątkę poza cegłą  ( też wersja USA) z odchodzącej wspaniałej motoryzacji. Silnik V6 już  nowszym poprawionym rodzajem rozrządu ( podobno były problemy z wcześniejszymi modelami)

Auto ma 100 tys mil przebiegu, jeździ się oczywiście jak czołgiem ( już potestowałem:)i  generalnie mój syn, który ciągle zajmuj się klasycznymi autami mówi, że jest wart uwagi...No ale zajrzałem pod tylny zderzak a tam jakieś dziwne gniazdo do podłączenia przyczepy ( prostokątne z czterema pinami) . Czy jest jakiś problem z przerobieniem takiej amerykańskiej instalacji na 7 lub 13 PIN?Może ktoś z Was miał z tym do czynienia?  No i  jeszcze na początek sprawdziłem, że DMC auta  to chyba 2595 więc spokojnie się mieszczę z naszą cepką w 4250 kg czyli moim B96. Maksymalna masa holowanej przyczepu to 2400 kg ( więc o 1100 kg więcej niż waży nasza- zapas więc jest odpowiedni  A chodzi o tego zawodnika. Nadmienię, że nigdy nie miał oczywiście LPG ale ja chyba niestety będę musiał to zrobić.... ze względów oczywiście ekonomicznych.  W cegle gazu nie założę za diabła:)

257604495_387783669801561_6689663926337997686_n.jpg

256800520_911966282761465_3264998515858418371_n.jpg

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, pawel1966 napisał:

No i  jeszcze na początek sprawdziłem, że DMC auta  to chyba 2595

Co on taki lekki, a to nie jest czasem MW?

Zważ go może. Mój Discovery 3 ważył 2500 z groszami na pusto. A rozmiarowo był chyba minimalnie mniejszy.

 Może coś w papierach ma namotane.

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Suzu4x4 napisał:

pytaj kolegi @danielpoz

kiedyś ciągał takim lub bardzo podobnym budę .

OK:) No właśnie coś mi się przewijało,że ktoś takim autem ciągał przyczepę ale nie pamiętam kto- dziękuję!

@danielpozmiałeś do czynienia z takim autem i takim gniazdem? z rana postaram się zrobić zdjęcie jak wygląda hak i gniazdo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Suzu4x4 napisał:

A, to przepraszam :-]

Na popierdulkach to ja się nie znam?

3 minuty temu, pawel1966 napisał:

 

@danielpozmiałeś do czynienia z takim autem i takim gniazdem? z rana postaram się zrobić zdjęcie jak wygląda hak i gniazdo.

Ale o jakie gniazdo chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, vrs napisał:

Może coś w papierach ma namotane.

Chyba nie ma namotane, mam zdjęcie dowodu i takie wartości w kg  są tam wpisane

F1 - 2667  DMC pojazdu

F2 -2667

F3 - puste  ( DMC zestawu) i to jest dla mnie dziwne

G - 1862  (MW masa własna pojazdu)

Q1 - 2400 kg (maksymalna dopuszczalna mas holowanej przyczepy z hamulcem) bez hamulca klasycznie 750 kg

No ale nie o to mi chodzi tylko o przerobienie tej wtyczki.

Pod względem mechaniki i całej reszty co może być do zrobienia w tym aucie ogarnia mój syn, który trochę tych amerykanów już przerobił więc to mnie nie przeraża ani nie martwi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, danielpoz napisał:

Ale o jakie gniazdo chodzi?

w tym aucie jest hak i gniazdo - prostokątne  z czterema pinami zabezpieczan gumową zatyczką - chyba nikt go nie używał bo jest zaśniedziałe a ja takiego jeszcze nie widziałem dlatego pytam - jutro zrobię rano fotkę i będę wdzięczny jesli ktoś mi odpowie jak to przerobić na normalne gniazdo 13 pin. To fakt, że to nie V8 ale toczy się fajnie. Wieśwagen ma zostać  jako campervan z okazyjnym holowaniem przyczepy a ten mógłby ją ciągać częściej...no i najwazniejsze - moja żona stwierdzila, że ona takiego chce...no co zrobisz?

1 minutę temu, Pjoter napisał:

W życiu to auto tak mało nie waży.

no nie wiem...wczoraj ogłądałem na Ytube jakiś ruski film gdzie elegancki łysy Pan w dresie prezentował ten samochód a w tle pojawiały się dane - no i też tam były takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.