Skocz do zawartości

Narty za granicą 2021/2022


w79

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, maarec napisał:

Kurcze, kolejny temat rozjechany. Ledwo przebrnąłem.

Może podsumowanie gdzie aktualnie zaszczepieni mogą pojechać bez testów na narty w zasięgu kampera?

Pewno do Zieleńca :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2021 o 18:20, maarec napisał:

Kurcze, kolejny temat rozjechany. Ledwo przebrnąłem.

Może podsumowanie gdzie aktualnie zaszczepieni mogą pojechać bez testów na narty w zasięgu kampera?

No to jeśli chodzi o zagramanice:

- Udało mi się pojeździć w niedziele 12 grudnia w Szpindlerowym Młynie. Sporo kamperów na parkingu Hromvvka pod wyciągiem. Żeby zakupić karnet trzeba pokazać paszport, ale spokojnie można pokazać cudzy :). W niedziele szło wszystko bez kolejek i warunki były zacne. 
IMG_20211212_124739.jpg

O 14 przerzuciliśmy się na Medvedin. Tu narciarzy też mało i warunki bardzo dobre, ale na parkingu kamperów już nie było.

IMG_20211212_141133.jpg

IMG_20211212_141138.jpg

W poniedziałek pojechaliśmy do Jańskich Łaźni i tu niestety mocny zawód karawaningowy. Zakaz dla kamperów przy wjeździe na płatny parking. Szkoda bo w poniedziałek, praktycznie do końca dnia szło jeździć po sztruksie.

IMG_20211213_104528.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomii napisał:

No to jeśli chodzi o zagramanice:

- Udało mi się pojeździć w niedziele 12 grudnia w Szpindlerowym Młynie. Sporo kamperów na parkingu Hromvvka pod wyciągiem. Żeby zakupić karnet trzeba pokazać paszport, ale spokojnie można pokazać cudzy :). W niedziele szło wszystko bez kolejek i warunki były zacne. 
IMG_20211212_124739.jpg

O 14 przerzuciliśmy się na Medvedin. Tu narciarzy też mało i warunki bardzo dobre, ale na parkingu kamperów już nie było.

IMG_20211212_141133.jpg

IMG_20211212_141138.jpg

W poniedziałek pojechaliśmy do Jańskich Łaźni i tu niestety mocny zawód karawaningowy. Zakaz dla kamperów przy wjeździe na płatny parking. Szkoda bo w poniedziałek, praktycznie do końca dnia szło jeździć po szutrze.

IMG_20211213_104528.jpg

Super. Moim zdaniem łapie się to na za granicę :) Warunki zacne. Szkoda, że na święta w PL będzie o słońce i mróz ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tomii napisał:

W poniedziałek pojechaliśmy do Jańskich Łaźni i tu niestety mocny zawód karawaningowy. Zakaz dla kamperów przy wjeździe na płatny parking. Szkoda bo w poniedziałek, praktycznie do końca dnia szło jeździć po sztruksie.

ale na którym parkingu ??

Przecież w Jańskich jest dedykowany parking specjalnie dla przyczep i kamperów prądem i  zapleczem sanitarnym,

jak jest śnieg i staniesz przy skarpie to zjeżdżasz z kampera prosto na stok ;)

https://www.skiresort.cz/pl/skiarealy/cerna-hora/ch-parkovani/

obraz.png.1be8547f19b06f9633a49b41a3e03e22.png

obraz.thumb.png.8e40cf02c8f698982fd35949d8a60be5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

ale na którym parkingu ??

Przecież w Jańskich jest dedykowany parking specjalnie dla przyczep i kamperów prądem i  zapleczem sanitarnym,

jak jest śnieg i staniesz przy skarpie to zjeżdżasz z kampera prosto na stok ;)

https://www.skiresort.cz/pl/skiarealy/cerna-hora/ch-parkovani/

obraz.png.1be8547f19b06f9633a49b41a3e03e22.png

obraz.thumb.png.8e40cf02c8f698982fd35949d8a60be5.png

O widzisz - stawaliśmy na parkingu "centralnym" przy dolnej stacji "Czarnogórskiego Expressu" . Stanie na wskazanym przez Ciebie parkingu akurat nie weszło by w grę bo wyciąg "Protez" w poniedziałek nie chodził. Ciekawe czy w takim przypadku obsługa parkingu wpuszcza kampery mimo zakazu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomii napisał:

O widzisz - stawaliśmy na parkingu "centralnym" przy dolnej stacji "Czarnogórskiego Expressu" . Stanie na wskazanym przez Ciebie parkingu akurat nie weszło by w grę bo wyciąg "Protez" w poniedziałek nie chodził. Ciekawe czy w takim przypadku obsługa parkingu wpuszcza kampery mimo zakazu. 

Z tego co wiem to nie wpuszcza ale są skibusy i przy samym parkingu masz przystanek. Trzeba by tylko sprawdzić rozkład bo nie wiem jak teraz kursują bo jeszcze nie sezon.

https://www.skiresort.cz/pl/sluzby/skibus/

Dlatego ja czekam z wyjazdem do Jańskich jak będzie wszystko chodzić, wtedy największa frajda , bo zapinasz narty na parkingu , jeździsz trochę w Janskich potem tym transporterem śnieżnym przedostajesz się szczyt i przez las do Peca objeżdżasz cały Pec i wracasz skibusem pod samego kampera, oczywiście wszystko w cenie normalnego karnetu.

Dla dzieciaków super atrakcja padają wieczorem jak zabite :-]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

Z tego co wiem to nie wpuszcza ale są skibusy i przy samym parkingu masz przystanek. Trzeba by tylko sprawdzić rozkład bo nie wiem jak teraz kursują bo jeszcze nie sezon.

https://www.skiresort.cz/pl/sluzby/skibus/

Dlatego ja czekam z wyjazdem do Jańskich jak będzie wszystko chodzić, wtedy największa frajda , bo zapinasz narty na parkingu , jeździsz trochę w Janskich potem tym transporterem śnieżnym przedostajesz się szczyt i przez las do Peca objeżdżasz cały Pec i wracasz skibusem pod samego kampera, oczywiście wszystko w cenie normalnego karnetu.

Dla dzieciaków super atrakcja padają wieczorem jak zabite :-]

 

Powiedz jeszcze jak z tymi warunkami sanitarnymi na tym parkingu? Oczywiście cudów za te pieniądze się nie spodziewam, ale prysznic po nartach trzeba wziąć. W Czechach na nartach byłem pierwszy raz ale same Jańskie bardzo mi się spodobały. Stok dla dzieciaków idealny, a i samo miasteczko urocze. 
IMG_20211212_193904.jpg
IMG_20211212_193958.jpg
IMG_20211212_200539.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tomii napisał:

Powiedz jeszcze jak z tymi warunkami sanitarnymi na tym parkingu? Oczywiście cudów za te pieniądze się nie spodziewam, ale prysznic po nartach trzeba wziąć. W Czechach na nartach byłem pierwszy raz ale same Jańskie bardzo mi się spodobały. Stok dla dzieciaków idealny, a i samo miasteczko urocze. 
 

z sanitariatami za bardzo nie podpowiem bo nie korzystamy ale z tego co kojarzę to są w tym drewnianym budynku gdzie szkółka narciarska. Jak będę następnym razem to mogę sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To co, wyjazd Czechy możemy sobie na razie darować? 
https://www.skionline.pl/stacje/do-czech-tylko-z-trzecia-dawka-szczepionki-albo-testem,newsy,8342.html
Albo trzecia wersja subskrypcji Pfizera, albo testy. Ktoś wczytywał się w przepisy dotyczące dzieci? Czy 12 lat dalej, czy coś zmienili? Niestety strona gov, chyba nie nadąża za zmieniającymi się przepisami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2022 o 13:37, Tomii napisał:

To co, wyjazd Czechy możemy sobie na razie darować? 
https://www.skionline.pl/stacje/do-czech-tylko-z-trzecia-dawka-szczepionki-albo-testem,newsy,8342.html
Albo trzecia wersja subskrypcji Pfizera, albo testy. Ktoś wczytywał się w przepisy dotyczące dzieci? Czy 12 lat dalej, czy coś zmienili? Niestety strona gov, chyba nie nadąża za zmieniającymi się przepisami. 

dzieci do 12 roku życia są zwolnione z testów, oraz osoby podróżujące z krajów ościennych do 24h od wjazdu.

Więc na narty do Jańskich czy Szpindla można śmiało jechać   ;)

https://www.visitczechrepublic.com/pl-PL/926179fc-1601-4cf8-b201-0b33b3878f08/page/covid-19

https://www.mzv.cz/warsaw/pl/aktualnosci/warunki_wstepu_na_terytorium_republiki_1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.