Skocz do zawartości

Narty za granicą 2021/2022


w79

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.12.2021 o 19:13, Suzu4x4 napisał:

Przecież w Jańskich jest dedykowany parking specjalnie dla przyczep i kamperów prądem i  zapleczem sanitarnym,

jak jest śnieg i staniesz przy skarpie to zjeżdżasz z kampera prosto na stok ;)

https://www.skiresort.cz/pl/skiarealy/cerna-hora/ch-parkovani/

obraz.png.1be8547f19b06f9633a49b41a3e03e22.png

 

z wielką przykrością muszę powiedzieć że powyższe informacje są już nie aktualne :wacko:

Jańskie Łaźnie nie chcą już przyczep ani kamperów :no:

powyższa informacja kilka dniu temu zniknęła ze strony a na parkingu P4 pojawił się znak zakazu kempingowania

to samo jest na wszystkich pozostałych parkingach oraz na parkingu pod ścieżką w koronach drzew. :no:

moja najlepsza narciarska miejscówka w odległości 2h jazdy od domu się skończyła :sciana:

 

 

WhatsApp Image 2022-01-10 at 18.47.55.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

Jańskie Łaźnie nie chcą już przyczep ani kamperów :no:

powyższa informacja kilka dniu temu zniknęła ze strony a na parkingu P4 pojawił się znak zakazu kempingowania

to samo jest na wszystkich pozostałych parkingach oraz na parkingu pod ścieżką w koronach drzew. :no:

moja najlepsza narciarska miejscówka w odległości 2h jazdy od domu się skończyła :sciana:

Ciekawe, jestem prawie pewny że przed świetami albo zaraz po była informacja na ich stronie na którym parkingu można parkować przyczepami i kamperami wraz z cennikiem z wyszczególnionymi tymi pojazdami. 
 

Nawet do żony mówiłem, „patrz jaka cywilizacja, jest porządek, wiadomo co i jak a nie jak u nas”

Może jakiś nowy kemping tam planują.

 

EDIT:

Choć mógł być to Spindlerowy Młyn… 

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, vrs napisał:

Ciekawe, jestem prawie pewny że przed świetami albo zaraz po była informacja na ich stronie na którym parkingu można parkować przyczepami i kamperami wraz z cennikiem z wyszczególnionymi tymi pojazdami. 
 

Nawet do żony mówiłem, „patrz jaka cywilizacja, jest porządek, wiadomo co i jak a nie jak u nas”

Może jakiś nowy kemping tam planują.

 

EDIT:

Choć mógł być to Spindlerowy Młyn… 

no na stronie Jańskich była informacja o parkingu dla kamperów jeszcze przed świętami , na stronie Szpindla jest nadal , w Szpindlu można parkować na jednym z parkingów

cena 150 zł / 24h

na razie koresponduje z obsługą SKI RESORT CZARNA HORA

Cytat
Dobrý den, mám dotaz na parkoviště P4, vloni bylo k dispozici pro obytné vozy a na webu bylo info o cenách za obytné vozy, nyní info z webu zmizelo a na vjezdu  parkoviště se objevila zákazová značka . čím je to způsobeno? a v situaci, kdy můžete zaparkovat obytné auto, pokud chcete centrum využívat, jezdíme pravidelně lyžovat Janské Lázně s obytným autem již několik let a chceme přijet i letos, dejte mi prosím vědět, na jakém parkovišti můžete parkovat  obytné vozy zapnuto, pokud chcete skicentrum používat
Pozdravy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla tych którzy planują wyjazd z dziećmi na narty do Włoch kolejna słaba informacja, info z wczoraj :

https://www.gov.pl/web/wlochy/informacje-dla-podrozujacych-do-wloch

obraz.png.c4879096aca6d828f587f4e75915e0a9.png

 

czyli nawet jak macie ważny w Polsce "greenpass" a wasze szczepienie czy waszych dzieci było wykonane wcześniej niż  6 miesięcy licząc od 1 lutego 2022 to wg prawa Włoskiego jest ono nie ważne. :sciana:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2022 o 19:14, Suzu4x4 napisał:

z wielką przykrością muszę powiedzieć że powyższe informacje są już nie aktualne :wacko:

Jańskie Łaźnie nie chcą już przyczep ani kamperów :no:

powyższa informacja kilka dniu temu zniknęła ze strony a na parkingu P4 pojawił się znak zakazu kempingowania

to samo jest na wszystkich pozostałych parkingach oraz na parkingu pod ścieżką w koronach drzew. :no:

moja najlepsza narciarska miejscówka w odległości 2h jazdy od domu się skończyła :sciana:

Kuba właśnie zniszczyłeś moje plany na ferie :rolleyes:. No ale dzięki za trzymanie ręki na pulsie i podzielenie się informacją. 
Może ten zakaz dotyczy tylko okresu wysokiego sezonu w ferie zimowe? Czemu to idzie w tą stronę? Czy faktycznie jesteśmy klijentem który nie przynosi zysku? Nie wiesz jakie były przyczyny takiej decyzji? 

Na ferie u makaroniarzy to już nawet nie liczę :blink:. Chyba narty moich dzieci skończą się w tym roku na "górce pod dinozaurem" :wacko: o ile śnieg będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2022 o 12:21, Suzu4x4 napisał:

 

czyli nawet jak macie ważny w Polsce "greenpass" a wasze szczepienie czy waszych dzieci było wykonane wcześniej niż  6 miesięcy licząc od 1 lutego 2022 to wg prawa Włoskiego jest ono nie ważne

Niestety trwają prace ogólnounijne, żeby skrócić ten okres,ale są kraje które zaczynają zastanawiac się nad przejściem do traktowania COVIDU jako jednostki grypoodobnej. Spowoduje to ogólne odejście od greenpassow. Niestety nie jest to dobra wiadomość dla nas, restrykcje dla obcokrajowców mają być warunkowane stanem wyszczepienia w danym kraju. Oczywiście wiadomo jak z tym jest w naszym grajdole...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomii napisał:

Kuba właśnie zniszczyłeś moje plany na ferie :rolleyes:. No ale dzięki za trzymanie ręki na pulsie i podzielenie się informacją. 
(...)
Na ferie u makaroniarzy to już nawet nie liczę :blink:. Chyba narty moich dzieci skończą się w tym roku na "górce pod dinozaurem" :wacko: o ile śnieg będzie. 

no niestety.  Jańskie to była nasza ulubiona miejscówka , jeździłem tam od ponad 20 lat jak jeszcze nawet nie śniłem o przyczepie czy kamperze. 

Moja żona się nie poddaje, liczy na to że pojedziemy na ferie do Livigno :rolleyes:

2 godziny temu, Tomii napisał:

Może ten zakaz dotyczy tylko okresu wysokiego sezonu w ferie zimowe?

nie sądzę, przynajmniej nie otrzymałem takiej odpowiedzi

2 godziny temu, Tomii napisał:

Czemu to idzie w tą stronę? Czy faktycznie jesteśmy klijentem który nie przynosi zysku? Nie wiesz jakie były przyczyny takiej decyzji? 

niestety też nie otrzymałem odpowiedzi na podobne pytania, poniżej zamieszczam moją korespondencję z zarządcą resortu:

Cytat

Witam mam pytanie odnośnie parkingu P4, w zeszłym roku był dostępny dla kamperów i na stronie była informacja o cenach kamperów, teraz ze strony zniknęło info i pojawił się znak zakazu przy wjeździe na parking. Jaka jest przyczyna tej sytuacji, i gdzie można zaparkować kampera, jeśli chce się skorzystać z ośrodka, od kilku lat jeździmy regularnie kamperem do Jańskich Łaźni i chcemy przyjechać  również w tym roku, proszę o informację  na którym parkingu możemy zaparkować kampera jeśli chcemy skorzystać z ośrodka narciarskiego (przepraszam za ewentualne błędy, tłumaczenie za pomocą google tłumacza) Pozdrowienia Jakub ...

Dobry dzień, Przykro mi, ale parkowanie kampera nie jest możliwe na żadnym z parkingów ośrodka narciarskiego. Proszę korzystać z niektórych prywatnych parkingów w tej okolicy. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z jednym z centrów informacyjnych w regionie. Pozdrowienia

Dziękuję za odpowiedź, proszę o informację czy kompleks CZARNOGÓRA - PEC  planuje w najbliższym czasie zapewnić miejsca dla narciarzy przyjeżdżających kamperami? Jest to duża grupa osób, które są klientami ośrodka a w związku z pandemią COVID19 ta forma podróżowania cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Chciałbym otrzymać informacje, które przekażę szerszemu gronu zainteresowanych. (przepraszamy za ewentualne błędy, tłumaczenie za pomocą google translate) Pozdrowienia Jakub ...

Dobry dzień, nie planujemy w najbliższym czasie wprowadzać miejsc przyczep kempingowych. Pozdrowienia

Dziękuję za informację, szkoda że po wielu latach korzystania z ośrodka spora grupa ludzi została zmuszana do rezygnacji z kolejnych odwiedzin  bez podania przyczyny .
Pozdrawiam

to tyle.

dla nieznających Jańskich napiszę odrazu że nie ma tam żadnego prywatnego ani miejskiego parkingu dla kamperów czy przyczep  a nawet jest problem z parkowaniem  aut osobowych.

Poza parkingami należącymi do resortu praktycznie nie ma parkingów poza malutkimi prywatnymi pod pensjonatami które są w sezonie zabite na fuul i pozagradzane łańcuchami .

Także na dzień dzisiejszy Jańskie możecie wykreślić ze swoich kempingowo-narciarskich miejscówek.

W Zieleńcu wygnali z głównego parkingu ale przynajmniej łaskawie pozwolili parkować na suburbiach , w Jańskich nie ma już żadnej alternatywy .

2 godziny temu, w79 napisał:

(...) są kraje które zaczynają zastanawiac się nad przejściem do traktowania COVIDU jako jednostki grypoodobnej. Spowoduje to ogólne odejście od greenpassow. Niestety nie jest to dobra wiadomość dla nas, restrykcje dla obcokrajowców mają być warunkowane stanem wyszczepienia w danym kraju. Oczywiście wiadomo jak z tym jest w naszym grajdole...

chyba tylko narazie Anglia więc w temacie nart słabe pocieszenie :-]

https://wiadomosci.onet.pl/wbi/minister-zdrowia-w-wielkiej-brytanii-zapowiada-zniesienie-certyfikatow-covidowych/91cek1j

 

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę w niedzielę. Dzieci do lat 12 nie muszą mieć szczepienia jeśli rodzice mają. Jak chcesz być 100 legit to wypełniasz formularz rejestracyjny na Słowackiej stronie https://korona.gov.sk/en/ehranica/ . Nie wiem gdzie jedziesz ale jeśli chodzi o ośrodki z Gopassem to trzeba dodać (w przypadku osób powyżej 12 roku życia) certyfikat szczepienia do karnetu. To wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dudek_t napisał:

Jadę w niedzielę. Dzieci do lat 12 nie muszą mieć szczepienia jeśli rodzice mają. Jak chcesz być 100 legit to wypełniasz formularz rejestracyjny na Słowackiej stronie https://korona.gov.sk/en/ehranica/ . Nie wiem gdzie jedziesz ale jeśli chodzi o ośrodki z Gopassem to trzeba dodać (w przypadku osób powyżej 12 roku życia) certyfikat szczepienia do karnetu. To wszystko.

Tomasz z przyczepą czy bardziej tradycyjny nocleg? Rozumiem że atakujecie Chopok/Jasną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem na kwatery. Bedziemy mieszkac w Demianowskiej Dolinie. W czasie ferii dosc ciezko chyba by tam bylo z przyczepa. Parkingi poobstawiane na full pewnie beda a dzialajacego zima kempingu brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś to interesuje, to jestem właśnie w Austrii.

Na granicy żadnych kontroli, wjechaliśmy normalnie. Tym razem mamy wynajęty cały dom, więc przy przekazaniu kluczy nikt nie sprawdzał certyfikatów, ale żeby kupić karnet trzeba pokazać potwierdzenie szczepienia.

Tak samo w restauracji - na wejściu trzeba pokazać certyfikat a potem jest już normalnie. Przy stoliku nie trzeba mieć maseczki, tylko jak się poruszamy po restauracji.

Jechaliśmy przez Niemcy i tam dokładnie tak samo - przy autostradzie jeśli bierze się cokolwiek do spożycia na miejscu konieczny jest certyfikat - na wynos nie ma problemu.

Na stokach wszystko funkcjonuje normalnie. Jeździmy jak zwykle. Jedyna różnica jest taka, że przy wsiadaniu na wyciąg trzeba nasunąć na nos maseczkę FFP2 - tego faktycznie obsługa pilnuje. Po wyjściu z wyciągu wszyscy zdejmują maseczki. W restauracjach na stoku nikt nie sprawdza certyfikatu, ponieważ jest założenie, że skoro masz karnet to masz też certyfikat.

 

Generalnie jest trochę inaczej, ale naprawdę obostrzenia nie są upierdliwe i ze spokojem można tu wypocząć. Wystarczy pamiętać o maseczce i tak naprawdę reszta jest po staremu.

Mam też dwoje dzieci  w szkółkach narciarskich - te funkcjonują normalnie i nie ma żadnego problemu zarówno z dostępnością jak i z obostrzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś to interesuje, to jestem właśnie w Austrii.
Na granicy żadnych kontroli, wjechaliśmy normalnie. Tym razem mamy wynajęty cały dom, więc przy przekazaniu kluczy nikt nie sprawdzał certyfikatów, ale żeby kupić karnet trzeba pokazać potwierdzenie szczepienia.
Tak samo w restauracji - na wejściu trzeba pokazać certyfikat a potem jest już normalnie. Przy stoliku nie trzeba mieć maseczki, tylko jak się poruszamy po restauracji.
Jechaliśmy przez Niemcy i tam dokładnie tak samo - przy autostradzie jeśli bierze się cokolwiek do spożycia na miejscu konieczny jest certyfikat - na wynos nie ma problemu.
Na stokach wszystko funkcjonuje normalnie. Jeździmy jak zwykle. Jedyna różnica jest taka, że przy wsiadaniu na wyciąg trzeba nasunąć na nos maseczkę FFP2 - tego faktycznie obsługa pilnuje. Po wyjściu z wyciągu wszyscy zdejmują maseczki. W restauracjach na stoku nikt nie sprawdza certyfikatu, ponieważ jest założenie, że skoro masz karnet to masz też certyfikat.
 
Generalnie jest trochę inaczej, ale naprawdę obostrzenia nie są upierdliwe i ze spokojem można tu wypocząć. Wystarczy pamiętać o maseczce i tak naprawdę reszta jest po staremu.
Mam też dwoje dzieci  w szkółkach narciarskich - te funkcjonują normalnie i nie ma żadnego problemu zarówno z dostępnością jak i z obostrzeniami.

Jadę z córką 13 lat … zaszczepiona, wymagają dodatkowych testów od dzieci 12-18?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.