Skocz do zawartości

Narty za granicą 2021/2022


w79

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.11.2021 o 06:43, Slawka napisał:

Czyli dla mnie ?

Eee tam, po prostu lubisz rano wstawać co nawet widać po godzinie o której napisałaś tego posta ;)

My rano się nie możemy zebrać, taka rodzina :]. 
 

Na takim sztruksie jeździłem może ze 2x w życiu jak dzieci sie uczyły i miały lekcje o 9 rano :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

15 godzin temu, bozka napisał:

kampervan czyli  pod wyciągiem. Jaki jest koszt  + 2 osoby i pies? Czy jest jakoś rozwiązana sprawa przechowywania nart na czas pobytu i suszarnia i przyłącze EE?

W naszym L3H2  nie ma tak dużo miejsca żeby wszystko rozkładać.

Ten link to kamping pod Hintertuxem.

Zazdroszczę tych warunków ?

Link do kempingu w Myarhofen. Skibusem dojedziesz na Tuxa. A w okolicy masz kilka świetnych ośrodków w tym obok kempingu. Parking pod samym Tuxem parking za free. Oczywiście jest depozyt na sprzęt. Co do WC to od biedy w budykach gondoli.

20211112_155715.jpg

16368078525979207221880568747607.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Zulos napisał:

No ładne widoki w tej Polsce Południowej;-)

Ale jeszcze tylko dwa tygodnie i lodowiec dojdzie też do tej Polski Południowej...

Na lodowiec czekam od lat, ale qultura naszych rodaków na lodowcu, nie interesuje mnie. Jest wymóg jazdy w gondoli w maseczkach fpp2. Wszyscy się dostosowali oprócz...naszych rodaków. Poznasz ich po ostentacyjnym braku maseczki i potem co zwykle, czyli piersiówce o 9 rano na wyciągu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, w79 napisał:

Na lodowiec czekam od lat, ale qultura naszych rodaków na lodowcu, nie interesuje mnie. Jest wymóg jazdy w gondoli w maseczkach fpp2. Wszyscy się dostosowali oprócz...naszych rodaków. Poznasz ich po ostentacyjnym braku maseczki i potem co zwykle, czyli piersiówce o 9 rano na wyciągu...

No niestety nasi "Prawdziwi Polacy" straszą wszędzie, a jeśli chodzi o narty to zwłaszcza na FreeSki we Włoszech.

Jazda na lodowcu bywa trudna - jednak to rozrzedzone powietrze potrafi się dać we znaki. Jazda w dół jeszcze tak nie męczy, ale jak raz na wysokości 3 tys. metrów musieliśmy podejść na nartach zaledwie z 50 m na długość i może z 7 na wysokość, to umieraliśmy i chyba z 5 minut nie mogliśmy uspokoić oddechu:-)

Ale wrażenia są fantastyczne zwłaszcza, jak poniżej jest też już śnieg i zjeżdża się za jednym zamachem pokonując np. 1250 m wysokości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, w79 napisał:

Link do kempingu w Myarhofen. Skibusem dojedziesz na Tuxa. 

Sam okolice Zillertalu znam (chyba ze dwa razy tam szusowałem). Powiedź mi więcej odnośnie kempingu. Piszą że mają narciarnie z suszarkami do butów. Moje pytanie jest bardziej czy można tam też zostawić kurtki i spodnie do wyschnięcia. Niestety jedna przyczepa, 5 osobowa rodzina, to czasem problemem jest zwykłe rozwieszenie ręczników, a co dopiero odzieży narciarskiej :rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem bo na tym kempingu byłem tylko latem i nie zwracałem uwagi na narciarnię. Za to świetne położenie i fajne warunki. Mogę dać Ci namiary na kemping w okolicy Gastein. Też świetny rejon narciarski, a na kempingu spora suszarnia: https://www.kurcamping-gastein.at/

W okolicy Gastein masz kilka topowych ośrodków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, w79 napisał:

Tak, chociaż to jeden z kilku kempingowe w tej dolinie. Jeśli jesteś odważy i masz możliwość samowystarczalności typu solar, woda itp polecam parking pod samym Tuxem

a jest jakiś punkt serwisowy na tym parkingu ?  woda , zrzut szarej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na fb na takie informacje odnośnie najbliższego (w sumie to obecnego) sezonu narciarskiego we Włoszech (źródło: https://www.facebook.com/ItaliaPozaSzlakiem )
 

SEZON NARCIARSKI 2021/ 2022
✅ Sezon narciarski we Włoszech 2021/2022 wystartował w kilku miejscowościach alpejskich już w połowie października (16 października ruszyła Cervinia w Dolinie Aosty), kolejne będą się otwierać mniej więcej do końca listopada.
✅ Ze stoków będą mogli skorzystać posiadacze Green Pass-u (wystawiany na podstawie szczepienia, wyleczenia lub negatywnego wyniku testu) oraz dodatkowo po okazaniu dowodu tożsamości.
✅ Na wyciągach i w gondolach będzie konieczność używania maseczek, ale nie w czasie jazdy na stoku (pod warunkiem, że zachowasz odpowiedni dystans). Zalecana jest maska FFP2.
✅ Zaleca się kupowanie karnetów (skipass) online.
✅ Została ograniczona przepustowość skibusów, wyciągów i kolei linowych o 20%. W kolejkach do wyciągów należy zachować odstęp minimum 1 metra.
‼ Od 1 stycznia 2022 roku zostanie wprowadzony wymóg posiadania polisy ubezpieczeniowej na stokach narciarskich. Kara za jej brak będzie wynosić od 100 do 150 EUR, ponadto przewiduje się natychmiastowe odebranie skipassu. Wymóg ten nie będzie dotyczyć osób na nartach biegowych. ‼
✅ Można będzie wykupić od razu polisę na cały pobyt w górach lub tylko na jeden dzień przy zakupie biletu wstępu na stok. Dzienne ubezpieczenie ma kosztować 2,5 EUR, a na cały sezon 46 EUR.
✅ Te wymogi nie dotyczą dzieci poniżej 12 lat!
??Ku przypomnieniu: Green Pass jest również niezbędny do odwiedzenia barów, restauracji, wystaw, itp. Maseczki na twarzy są wymagane w zamkniętych przestrzeniach, w tym w transporcie publicznym, a także na zewnątrz, gdzie nie jest możliwe zachowanie dystansu społecznego.
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie z innej beczki . Kto ma ferie w terminie 14-27 lutego 2022 r i szykuje się na wyjazd narciarski z dziećmi ??

najchętniej pojechałbym w kilka miejsc żeby stać po dwa - trzy dni przy samym stoku i może byłby ktoś chętny z dzieciakami w przedziale wiekowym 5*-15 lat ??

druga opcja to  wyjazd na tydzień na camping do Livigno , bo będziemy mieć tam w tym czasie sporą grupę znajomych z dziećmi tyle że w hotelu.

ogólnie to nie chce nic rezerwować bo patrząc na obecną sytuacje w kraju + covid to wolę podjąć decyzję przed samym wyjazdem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.