Skocz do zawartości

Przyczepa "elektryczna" i tego konsekwencje


marian36

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, dają kompresorowe lodówki.
W Knausie, który fabrycznie nie podłączą lodówek na 12V i nie ma zasilania z auta. Czyli w takim elektryku nie mamy lodówki w czasie jazdy.

Generalnie te elektryki to tak naprawdę przyczepy stacjonarne i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tylko że niby po co miałby być aku w cepie do lodówki kompresorowej? Jeżeli dawać kompresorową, to 12DC i 230AC, ale z zasilaczem i prostownikiem z 230AC na 12VDC, czyli lodówka zasilana (agregat) zawsze na 12DC. Wtedy zadziała normalnie z 12V "po stacyjce" z holownika. Agregaty 12V mają moce do ok. 100W, i do tego wersje 12V DC są montowane od razu z elektronicznym modułem sterującym i rozruchowym, więc nie ma problemu ze startem. 

Nie chce mi się wierzyć, że np. Knaus nie przeiwidywałby korzystania z lodówki w czasie jazdy.  

Ten elektryk to byłoby w takim razie cudo, nic tylko wymonotować "tron" i wiadomo pod co i pod kogo taka wersja. 

 

 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, czyś napisał:

Tylko że niby po co aku w cepie do kompresorowej?

Wymieniony przez mnie wcześniej nocleg w długiej trasie, np. do Chorwacji. Choć wiadomo, można szukać kempingu, ale to już przeciwieństwo swobody i wolności podróżowania (według mnie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że na postoje na przelotach. 

Kolejna kwestia dlaczego ta "elektryczna" cepa jest w gruncie rzeczy bez sensu. Jeszcze reklamują zasilanie tego akumulatorami li-ion jak do wkrętarki, że nieby dają autonomię

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam siły czytać całego wątku od początku ale czy ktoś zauważył że w tym elektrycznym cudzie jest przełącznik którym wybieramy tryb pracy na 230V?
Jest 10A i 16A (w zależności co daje „dostawca prądu”) i jeśli wybierzesz 10A to działa albo ogrzewanie albo kuchenka - zatem nawet jesienią czy wiosną na większość pól w PL może być problem.

Oglądałem ten wymysł w Poznaniu i przy naszym zamiłowaniu do dzikusa włos mi się zjeżył na maxa…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym pisałem. Klasyczne aku einhell-a. 6Ah to malutko, przyjmując że nawet można pociągnąć z tego blisko 100%. Przy 2-3 takich aku  to może jako taka autonomia przez wieczór, noc i poranek. W drodze może ze 2-2,5 h podtrzymania lodówki kompresorowej na postojach na 1 baterii. Ciężko zatrzymać się na jakieś np. zwiedzanie po drodze, za to szybko się znowu naładuje. 

Prosta sprawa, dojeżdżasz w wymarzone miejsce, a tu zonk, pełno (nie zarezerwowałeś wcześniej, bo urlop wydębiłeś w ostatniej chwili), albo coś poknocili z rezerwacją. Majówka, zimno, mokro i wiatr ((jak to czasem majówka), trzeba 1-2 noce przetrwać. Lepiej mieć ciepełko. Najłatwiej "obejść" temat gotowania (mała kuchenka na kartusz+1 kartusz zapasu), ale grzanie i lodówka ni ebardzo.

Cały czas jestem zdania, że te elektryki to chyba tylko dla tych, co w domu nigdy gazu nie mieli, i strach, i nieumiejętność skorzystania z gazu przez "generację elektryczną". Z drugiej strony, łatwo wywalić "tron" i już są gotowe sprzęty pod inny jeszcze target. Lub dla dzianych emerytów, przemierzających niespiesznie co lepsze kampy na południu Europy, gdzie temperatury poniżej 12-15 stopni i tydzień deszczu to już ziąb i kataklizm.

 

Btw. jak trafi się coś takiego jak w 1859, czy 1921, albo w 1992 r. nad Quebec'em, to leżymy. Wolę mieć wtedy chociaż solar i ze 2 butle gazu, w sam raz cepa się nada:

Wracają burze słoneczne. To duże ryzyko dla satelitów i sieci energetycznych - Forsal.pl 

Oczywiście, to zupełnie od czapy, ale cepa to cepa, to ma się potrafić obyć bez 230V :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

To chyba rodzynkiem jest to (399eur): One Night Stand: high-performance Caravan Charger docking station, 6Ah Power X-Change battery pack with particularly efficient Li-Ion cells

 

 

Wszystkie Knausy to mogą mieć. A jest to zwykła bateria od elektronarzędzi za 2k złotych

 

Niestety służy to tylko do podtrzymania lodówki. Zapomnij o używaniu ogrzewania na tym czy nawet kuchenki indukcyjnej...d16ec7fbf9e8b9b678e570418369c54a.jpg&key=aeef74be198b1517b2ec1da991a949be8239977ae3ae17460984037b9256e61d

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marian36 napisał:

Nikt nie tłumaczy różnicy między prądem i gazem, tylko ty robisz z siebie pośmiewisko. Temat dawno poszedł w inną stronę, w tę, w którą powinien, odkąd przestałeś się udzielać. Teraz wróciłeś i nadal nic nie rozumiesz. Ale czytaj dalej, może z czasem coś dotrze, chociaż wątpię...

Ważne że Ty wszystko rozumiesz? Tylko po co zadajesz ciągle te dziecinne pytania? 

Prąd i gaz to jak widać enigma i to w 21 wieku?

 

Fajna zzabawa z Tobą?

6 godzin temu, jacek00 napisał:

W Knausie, który fabrycznie nie podłączą lodówek na 12V i nie ma zasilania z auta. Czyli w takim elektryku nie mamy lodówki w czasie jazdy.

 

Być może z tego powodu że przy blisko 200W grzałkach pewnie większość aut nie wyrobi. Znaczy działać będzie z tym że mizernie. 

Fendt ma fabrycznie podłączone 12 pod lodówkę co nie zmienia faktu że i tak nie używam

2 godziny temu, Adasiuuu napisał:

Nie mam siły czytać całego wątku od początku ale czy ktoś zauważył że w tym elektrycznym cudzie jest przełącznik którym wybieramy tryb pracy na 230V?
Jest 10A i 16A (w zależności co daje „dostawca prądu”) i jeśli wybierzesz 10A to działa albo ogrzewanie albo kuchenka - zatem nawet jesienią czy wiosną na większość pól w PL może być problem.



 

Żeby na kardym słupku było te 10A...

Często bywa 6 a i nawet mniej. 

2 godziny temu, Adasiuuu napisał:



Oglądałem ten wymysł w Poznaniu i przy naszym zamiłowaniu do dzikusa włos mi się zjeżył na maxa…


 

Jakiś pewnie procent znajdzie się klientów na tego kastrata jeśli jest faktycznie taki tani. Może pola kempingowe jako stacjonarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

 

 

 

 

Wszystkie Knausy to mogą mieć. A jest to zwykła bateria od elektronarzędzi za 2k złotych emoji1751.png

 

Niestety służy to tylko do podtrzymania lodówki. Zapomnij o używaniu ogrzewania na tym czy nawet kuchenki indukcyjnej...d16ec7fbf9e8b9b678e570418369c54a.jpg&key=aeef74be198b1517b2ec1da991a949be8239977ae3ae17460984037b9256e61d

 

 

 

Tylko do lodówki? Raczej do oświetlenia i pompek wody. Jeśli lodówka będzie absorpcyjna to nawet na tych 6Ah nie wystartuje. Kompresorowa coś tam pochodzi... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko do lodówki? Raczej do oświetlenia i pompek wody. Jeśli lodówka będzie absorpcyjna to nawet na tych 6Ah nie wystartuje. Kompresorowa coś tam pochodzi... 
Knaus twierdzi, że lodówka na tym pójdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jacek00 napisał:
9 minut temu, danielpoz napisał:
Tylko do lodówki? Raczej do oświetlenia i pompek wody. Jeśli lodówka będzie absorpcyjna to nawet na tych 6Ah nie wystartuje. Kompresorowa coś tam pochodzi... 

Knaus twierdzi, że lodówka na tym pójdzie

Kompresorowa na pewno ale absorpcyjna?

 

Ten aku to 18V czy 36V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresorowa na pewno ale absorpcyjna
 
Ten aku to 18V czy 36V?
Tak, w elektrycznej przyczepie jest kompresorowa lodówka. Nie wiem ile ma ten Aku, nie jestem grupą docelową przyczep elektrycznych, więc aż tak się tym nie interesowałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:
9 minut temu, danielpoz napisał:
Kompresorowa na pewno ale absorpcyjnaemoji2957.png
 
Ten aku to 18V czy 36V?

Tak, w elektrycznej przyczepie jest kompresorowa lodówka. Nie wiem ile ma ten Aku, nie jestem grupą docelową przyczep elektrycznych, więc aż tak się tym nie interesowałem.

Chodziło mi że pisałeś że do każdego Knausa można ten aku zamówić. Do tego kastrata to jeszcze jakieś jest uzasadnienie ale do klasycznej to już tak średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już w wątku było, ale lodówka w tym elektryku też hałasuje. W jej panelu są dwie kratki, przez które wentylatory wypychają ciepłe powietrze.

Bezszelestne to nie jest.
 

107.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.