Skocz do zawartości

Przyczepa "elektryczna" i tego konsekwencje


marian36

Rekomendowane odpowiedzi

Chodziło mi że pisałeś że do każdego Knausa można ten aku zamówić. Do tego kastrata to jeszcze jakieś jest uzasadnienie ale do klasycznej to już tak średnio.

Skrót myślowy. Do każdego elektrycznego, to można zamówić. To miałem na myśli.

 

Do gazowego oczywiście możesz zamówić ale standardowy akumulator.

Nie wiem czy już w wątku było, ale lodówka w tym elektryku też hałasuje. W jej panelu są dwie kratki, przez które wentylatory wypychają ciepłe powietrze.

Bezszelestne to nie jest.

 

107.thumb.JPG.dc10ab9c5fec9963045349d367ebe604.JPG

Kompresorowa musi hałasować. Cudów nie ma. Absorbcyjna jest w zasadzie bezgłośna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, danielpoz napisał:

Ważne że Ty wszystko rozumiesz? Tylko po co zadajesz ciągle te dziecinne pytania? 

Prąd i gaz to jak widać enigma i to w 21 wieku?

 

Fajna zzabawa z Tobą

 

Widzę, że nadal nie rozumiesz o co w tym wątku chodzi, prawda?

Ja pytań od dawna nie zadaję, toczy się KONSTRUKTYWNA dyskusja. Osoby znające jakiś niuans, ot choćby hałasujące ogrzewanie, głośna klima, czy lodówka, albo lodówka, która nie przetrwa nocy na parkingu dopisują się do listy ze swoimi uwagami.

Skoro nie miałem z tym do czynienia, to skąd mam wiedzieć, że w takiej przyczepie wypada ogrzewanie wyłączyć o 22, bo mnie zlinczują?. Tylko Ty nie dość, że kompletnie nic nie wniosłeś, to jeszcze uważasz, że możesz się odzywać tak, jak to robisz. Najwyraźniej pozjadałeś wszystkie rozumy i nie zniżysz się do poziomu wątku lub do udzielenia merytorycznej odpowiedzi. Acha, byłbym zapomniał - dopisałaś się w iście wybitnym stylu o gazie w polu i prądzie w słupku. Nie wpadłem na to, myślałem, że przywiozę butlę 11kg zatankowaną prądem i jakoś to będzie. W końcu między kilowaty, a kilogramy jest 50% tego samego. Nie mam tylko odpowiedniej redukcji.

Jeśli masz coś do dodania w aspekcie eksploatacji konkretnych PRZYCZEP, które wymieniłem, a w konsekwencji sposobu ich zasilania, a nie medium energetycznego (o czym piszę od samego początku), to proszę o dopisanie się. Biadolenie o enigmach, czy obrazanie mnie tylko pokazuje Twój poziom. Liczę na to, że po prostu miałeś kilka złych dni i tyle.

Całej reszcie dziękuję za wyczerpujące informacje, za podjęcie tematu i wpisanie przemyśleń, czy doświadczeń. Ja elektryka odpuszczam na 100%, ale może komuś się to w przyszłości przyda. Takie przyczepy zaczynają się pojawiać i pewnie tylko kwestią czasu jest ich prawdziwy wysyp na rynku (również wtórnym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, jacek00 napisał:

Kompresorowa musi hałasować. Cudów nie ma. Absorbcyjna jest w zasadzie bezgłośna.

Ano. Zgadza się, tylko dlaczego do wewnątrz? Gdyby furczało przez zewnętrzną kratkę, pewnie byłoby ciszej.

No chyba, że pełni jednocześnie rolę farelki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marcin T napisał:

Ano. Zgadza się, tylko dlaczego do wewnątrz? Gdyby furczało przez zewnętrzną kratkę, pewnie byłoby ciszej.

No chyba, że pełni jednocześnie rolę farelki ?

Furczenie z kratek to nic, tam raczej furczeć nie będzie. 

Kompresor hałasuje. Nie mam czasu rozgryzać niuansów tej lodówki, ale prawdopodobnie agregat jest już sterowany elektronicznie (inwerter?), więc wydajność kompresora zależna jest od zapotrzebowania, które - jak ktoś w nocy nie podjada na potęgę - jest symboliczne, ale nawet uważana za b. cichą stacjonarna lodówka na inwerterze, jest w domu słyszalna wyraźnie, a co dopiero taka w małej przestrzeni (cepa). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, czyś napisał:

Btw. jak trafi się coś takiego jak w 1859, czy 1921, albo w 1992 r. nad Quebec'em, to leżymy. Wolę mieć wtedy chociaż solar i ze 2 butle gazu, w sam raz cepa się nada:

Wracają burze słoneczne. To duże ryzyko dla satelitów i sieci energetycznych - Forsal.pl 

Pytanie tylko, czy nasze regulatory ładowania, energobloki itp to przeżyją :niewiem: Ogólnie każda nowoczesna elektronika może paść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za wywołanie OT. Solary i regulatory powinny wytrzymać, są odseparowane od sieci energetycznej. Tak samo elektronika w samochodach itp. Najbardziej narażone są urządzenia podłączone do sieci energetycznej. W sieciach energetycznych problemem jest m.in. indukowanie napięć w liniach przesyłowych i prądy geomagnetyczne, czego nie są w stanie wytrzymać transformatory, ale też wpływa to na rurociągi, itp. (krótko i ciekawie:  Wiatr słoneczny niesie cząstki o wielkiej energii (cire.pl) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, czyś napisał:

Solary i regulatory powinny wytrzymać, są odseparowane od sieci energetycznej. Tak samo elektronika w samochodach itp.

Chyba masz rację :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.