Skocz do zawartości

Przyczepa "elektryczna" i tego konsekwencje


marian36

Rekomendowane odpowiedzi

Ja porównywałem ceny do analogicznych gazowych w konfiguratorze i różnica mi taka wychodziła.
Gdzie można kupić zeszłoroczną?
Co do wagi, to w gazówce też dodawałem klimę. Ogólnie konfigurowałem identyczne przyczepy i patrzyłem na ich wagi. Elektryczną  mogłem w DMC 130 zmieścić większą niż gazową, stąd taki pomysł mnie naszedł, ale już mnie z niego wyleczyliście
Ja konfigurowałem swój model, który od obecnego sezonu występuje w podstawie jako epower. Za dopłatą 300 eu można zmienić epower na wersję z gazem. Generalnie moja przyczepa w stosunku do zeszłego roku zdrożała o jakieś 20k złotych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

17 godzin temu, marian36 napisał:

 

1. Taka przyczepa elektryczna wychodzi taniej niż nazwijmy to gazowa (i to znacznie taniej - dobre 25kPLN),

 

Za 25tyś dokładasz combi 4/6, solar z aku i normalną kuchenkę. Pewnie jeszcze parę groszy zostanie w kieszeni? Zamiast jakiegoś kastrata masz wtedy normalną i funkcjonalną przyczepę?

 

Osobiście wątpie żeby ta elektryczna była tańsza o 25tyś zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, danielpoz napisał:

Osobiście wątpie żeby ta elektryczna była tańsza o 25tyś zł?

Tak jak @jacek00 przy jego budzie i konfiguracji różnica między gaz, a kastrat wyszło 300€

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie, 420QD elektryk z doposażeniem wg konfiguratora, to równo 23811 EUR, 420QD gazowa z doposażeniem podobnym, ale np. dodatkowo Truma Combi, duo control, to już równo 27243 EUR, czyli różnica, to 3432 EUR przy niemieckich 19% vat, przy naszym i przy obecnym kursie daje to na przykładzie 420 17kPLN różnicy. Dla 450 jest więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki sens brać gazową i nie móc z tego korzystać? Bez Trumy Combi mam to samo, co w elektrycznej. Jedynie zyskuję ogrzewanie i lodówkę, ale to bez sensu. Są możliwości, to należy z nich korzystać.

Poza tym widać, że nie popatrzyłeś w cennik - Truma Combi, to 717eur doplaty, duo control 430eur. Do 15k pln jeszcze daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A jaki sens brać gazową i nie móc z tego korzystać? Bez Trumy Combi mam to samo, co w elektrycznej. Jedynie zyskuję ogrzewanie i lodówkę, ale to bez sensu. Są możliwości, to należy z nich korzystać. Poza tym widać, że nie popatrzyłeś w cennik - Truma Combi, to 717eur doplaty, duo control 430eur. Do 15k pln jeszcze daleko.      

 

 W standardzie w przypadku gazu masz przecież pięć Trumy. Dlaczego miałbyś nie móc z tego korzystać?  Wiec jak porownujesz podstawę elektryka to porównaj ją do podstawy z gazem. Wtedy ma to sens Ceny to i tak kosmos. Ja za Sudwinda 500 QDK z klima i ogrzewaniem podłogowym zapłaciłem mniej niż chcą za tą przyczepę którą Ty chcesz  

 

Poza tym skąd masz takie ceny w ogóle? Podstawą za Sudwinda 420 QD (wersja z gazem) to 22300 eu brutto w DE za wersję 60 years. Wersja z klimą, monocontrolem i bojlerem gazowym wg konfiguratora kosztuje 25k eu.

 

Sport 420 QD z gazem w podstawie kosztuje około 17k brutto. Z pakietem gazowym, klima, reduktorem wychodzi 21k eu.

 

Skąd wzialeś te ceny, które podałeś powyżej?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, marian36 napisał:

A jaki sens brać gazową i nie móc z tego korzystać? Bez Trumy Combi mam to samo, co w elektrycznej. Jedynie zyskuję ogrzewanie i lodówkę, ale to bez sensu. Są możliwości, to należy z nich korzystać.

Poza tym widać, że nie popatrzyłeś w cennik - Truma Combi, to 717eur doplaty, duo control 430eur. Do 15k pln jeszcze daleko.

Jeśli gotowanie, ogrzewanie i lodówka nie jest Ci potrzebna to faktycznie przy gazowej wersji mało zyskujesz?

 

717euro za combi? To jakies 1/3 ceny. Brać i się nie zastanawiać skoro tak tanio?

 

Za to duocontrol cena z kosmosu?

To jest różnica 25tyś zł czy nie? 

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja pytałem o różnice w cenie? Pytałem wyraźnie jakie są konsekwencje rezygnacji z gazu i tego się proszę trzymajmy, bo wątek ucieka. 

W pierwszym poście napisałem, że jedną z konsekwencji jest brak autonomicznego grzania wody, wszyscy się z tym zgodzili, a teraz pytania po co Combi? No po co? Co ma cena do rzeczy? Cenę, a raczej różnicę podałem informacyjnie i jak widać był to błąd. 

Więc skupmy się na meritum sprawy. Mam przyczepę gazową ze wszystkimi jej zaletami i wadami i mam elektryczną. Jakie są dla mnie różnice? Powiedzieliśmy już o hałasie, o tym że elektryczna może nie grzać tak dobrze. 

 

Ps. Piec Trumy owszem, jest, ale z tego, co wiem jest elektryczny, więc taki sam jak w przyczepie elektrycznej. Czyli na dziko nie ogrzeję wody. Mając Combi problem nie występuje. Dlatego kupując gazową, jeśli dopłata jest sensowna, to Combi musi być, bo to jedna z zalet gazu. 

Edytowane przez marian36 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.