Skocz do zawartości

Jakie auto ile pociągnie? - zestawienie w 1 poście (dane techniczne)


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

już przeniosłem, dzięki.

Santa Fe z 2007 ma 2850 DMC

Edytowane przez MICA (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie - nie musi, z przyczepa 1300-1500 kg daje rade nawet na mokrej trawie

mnie interesuje zimowy caravaning :) a wtedy już tylko 4x4 bo nie ma żartów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie interesuje zimowy caravaning :) a wtedy już tylko 4x4 bo nie ma żartów.

 

No ja "uprawiam" zimowy karawaning - i jakos się przesiadłem z X-Traila 4x4 po 2 latach na Volvo i śmie twierdzić, że lepiej "ciągnie" po mokrym, śliskim i po śniegu...

 

SUVy w większość maja odciążony przód, w RAVkach, Koleosie, CR-V jak jedno kolo na osi straci przyczepność to i tak dupa, X-Trail, 4007, maja sprzegla do bani - co z tego ze z blota wyjedzie jak po weekendzie w blocie sprzeglo do wymiany...

 

Jesli chcesz terenowke z prawdziwego zdarzenia to zapomnij o 3500kg zestaw + buda...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Suzuki Grand Vitara 2014 (5d), benzyna 124kW, MW 1569kg, DMC 2100kg, MMP z ham. 1850kg, bez 750kg

- Opel Frontera B 2000 (5d), diesel 2,2; 115KM, MW 1856kg, DMC 2450kg, MMP z ham. 2400kg(PL) 2800kg(DE), bez 750kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Suzuki Grand Vitara 2014 (5d), benzyna 124kW, MW 1569kg, DMC 2100kg, MMP z ham. 1850kg, bez 750kg

 

Rozkład mas do bani.... nie nadaje sie do jazdy 5 os plus max bagaze a co do przyczepy to przemilcze... typowa popierdulka na miasto a nie do przyczepy... Spieprzyli ta nowa Vitare dokumentnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hyundai Trajet 2003 r. 7-osobowy van, silnik 2.0 benzynowy 136 KM.

Masa własna samochodu: 1725 kg

DMC samochodu: 2400 kg

 

Masa przyczepy hamowanej: 1250 kg

Masa przyczepy niehamowanej: 700 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki Grand Vitara 2014 r to jest auto ze stałym napędem na cztery koła z możliwością blokady centralnego dyferencjału i z reduktorem.Zastanów się kolego BartoszK co piszesz.Co innego nowa Vitara od 2015r ale to jest Vitara a nie Grand Vitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki Grand Vitara 2014 r to jest auto ze stałym napędem na cztery koła z możliwością blokady centralnego dyferencjału i z reduktorem.Zastanów się kolego BartoszK co piszesz.Co innego nowa Vitara od 2015r ale to jest Vitara a nie Grand Vitara.

 

Mundek ogarnij sie  - pisałem o tym http://ww3.autoscout24.de/classified/281482864?asrc=fa|asi o tym http://ww3.autoscout24.de/classified/282068488?asrc=st|as - ładowność tego auta to 440-480kg (jakie to 5 osob i bagaze plus nacisk 75kg na kule?), przy załadunku już przód idzie w górę a gdzie do przyczepy, nic nie piałem o napędach... a nowa Vitare od 2015 spieprzyli dokumentnie - najmocniejszy 120kucy i tu powinienes skumac ze nie ma 124kW i niec nie pisalem o Grand - buhahaha ...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to was zdziwię.

Mondeo MKIV 2.0 duratec 145KM - MW 1360 DMC 2050kg  MMP z ham 1500kg, bez750

to samo

Mondeo MKIV 1.6 TiVCT 125KM - MW 1360kg DMC 2050kg  MMP z ham 900kg, bez 680.

 

A różnica tylko 20KM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba ,ale przybliż co to są za silniki.

Oba wolnossace benzynowe, 1,6 ze zmiennymi fazami rozrządu.

2.0 w mondeo ciąga 1500, a już w Galaxy czy s-maxie 1100kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.