Skocz do zawartości

Dethleffs C'Joy 480QLK


rolf

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 minutę temu, jacek00 napisał:
47 minut temu, pawel1966 napisał:
Extra. Czyli musi byc tuz przy scianie zewnetrznej.

Wysłane z mojego LM-Q610.FGN przy użyciu Tapatalka

 

Nie musi. Są specjalne przedłużki od Trumy

Ja takowej przedłużki komina Trumy BGE nigdzie nie mogłem znaleźć ( może masz jakiś link?) . A musiałbym taką założyć, żeby nie przekładać przewodów rozprowadzenia powietrza.   Ale u mnie  to nie tylko kwestia przedłużki komina, bo edyne miejsce, gdzie mogę taką trumę zamontować to schowek pod tylną kanapą ( tam teraz jest truma TT  Ale...jesli komin wyprowadzę na bocznej ścianie to nad nią jest okno więc musiałbym zgodnie z przepisami zamontować automatyczny siłownik zamykający okno gdy włączę ogrzewanie na gaz. OK ale nie zaśmiecajmy tu wątku o Dethleffsie. Może jest taki w innym dziale.

@rolfdziękuję za fotkę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ja takowej przedłużki komina Trumy BGE nigdzie nie mogłem znaleźć ( może masz jakiś link?) .


To chyba to:
https://www.campingwagner.de/product_info.php/info/p6651_Truma-Kaminverlaengerung-VBO-2.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jacek00 napisał:

Dzięki - ale to nie jest chyba przedłużenie komina tylko przelotka przez grubsze niż 35 mm ściany. Nie ma chyba opcji żeby odsunąć BGE 10 od ściany. Więc w grę wchodzi tylko przełożenie przewodów nawiewowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - ale to nie jest chyba przedłużenie komina tylko przelotka przez grubsze niż 35 mm ściany. Nie ma chyba opcji żeby odsunąć BGE 10 od ściany. Więc w grę wchodzi tylko przełożenie przewodów nawiewowych.
No ale w ten sposób, używając tego możesz odsunąć przecież bojler.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jacek00 napisał:
20 minut temu, pawel1966 napisał:
Dzięki - ale to nie jest chyba przedłużenie komina tylko przelotka przez grubsze niż 35 mm ściany. Nie ma chyba opcji żeby odsunąć BGE 10 od ściany. Więc w grę wchodzi tylko przełożenie przewodów nawiewowych.

No ale w ten sposób, używając tego możesz odsunąć przecież bojler.

Trochę bym się bał kombinować ze spalinami i dokładać kilka cm komina na płasko wewnątrz przyczepy.. Tym bardziej,że już wcześniej przejrzałem dokładnie fabryczne instrukcje Trumy. Sam szukałem jakiejś przedłużki żeby odsunąć boiler od ściany o grubość rur rozprowadzających ale nie było nigdzie  takiej opcji...Spaliny powinny zasuwać do góry a nie w poziomie  więc pewnie to jest powód, że tego nie przewidują. Ta przedłużka to tylko adapter do grubszych ścian. Ale dzięki za link!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, steven napisał:

Fajna buda emoji106.png Układ ciekawy, jak dla mnie stałe łóżko to pozycja obowiązkowa emoji846.png A możesz wrzucić fotki łazienki? Jestem ciekaw jak u Ciebie wygląda.

Szału nie ma?

20210620_171032.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, steven napisał:

Ciasna, ale własna emoji16.png Spoko, bo masz stałą umywalkę, te składane jakoś do mnie nie przemawiają. Ta półeczka na dole nie jest zamykana?

No właśnie nie ma nic zamykanego w łazience. 

Jesteśmy po pierwszym wyjeździe i:

1. Przyczepa fajnie się ciągnie, trzeba tylko pilnować nacisku na hak. Komfortowo czułem się do 100, więc na tempomacie 95, przy wyprzedzaniu 100. Zdarzyło się chwilowo 110, niby wszystko ok, ale w końcu to wakacje i po co się stresować. Jak mocniej wiało, to i 90 mało komfortowo. 

2. Cytryna spaliła koło 9 litrów. Solo spaliłaby 7,5, więc tragedii nie ma. Oczywiście solo i w tempie przyczepkowym byłoby koło 5.

3. Bałem się ustawiania na parceli, ale pomoc szybko pojawiła się sama. 

4. Ogólnie żadnego problemu z podpytaniem sąsiadów o pierdoły, bardzo pozytywnie. 

5. Budka ciasna ale własna, w sumie ciężko jej coś zarzucić poza krótkim łóżkiem. Parę nowych rzeczy na liście do kupienia. Niestety cieknie jakaś rurka, wycierałem parę razy dziennie wodę za piecem. Szykuje się wycieczka do serwisu, na razie woda zakręcona. 

Była to pierwsza i ostatnia wycieczka w piątkę, zaraz będzie nas więcej. 

6. Dzieciaki zachwycone, nie chcą słyszeć o hotelu czy kwaterach. Ogólnie wszystkim spodobała się ta forma wypoczynku. 

7. Studiowanie forum dało naprawdę dużo, w zasadzie nic mnie nie zaskoczyło. 

8. Byliśmy kilka razy z namiotem za granicą, Alexa jakoś specjalnie nie odstaje od tamtych kempingów . Może specjalnie nie urzeka, ale i nie bardzo jest na co narzekać. Ważne, że czysto. Zobaczymy jak inne w Polsce. 

9. Przed wyjazdem opróżniłem kota. Słusznie zalałem trochę wody i wrzuciłem saszetkę, czy powinna stać pusta do następnego wyjazdu? 

10. Do kota jest słupek. A szarą zlewam do tych kratek dla kamperów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, rolf napisał:

Komfortowo czułem się do 100, więc na tempomacie 95, przy wyprzedzaniu 100. Zdarzyło się chwilowo 110, niby wszystko ok, ale w końcu to wakacje i po co się stresować. Jak mocniej wiało, to i 90 mało komfortowo. 

Od  80 km/h w górę powinieneś czuć się mało komforowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie ma nic zamykanego w łazience. 
Jesteśmy po pierwszym wyjeździe i:
1. Przyczepa fajnie się ciągnie, trzeba tylko pilnować nacisku na hak. Komfortowo czułem się do 100, więc na tempomacie 95, przy wyprzedzaniu 100. Zdarzyło się chwilowo 110, niby wszystko ok, ale w końcu to wakacje i po co się stresować. Jak mocniej wiało, to i 90 mało komfortowo. 
2. Cytryna spaliła koło 9 litrów. Solo spaliłaby 7,5, więc tragedii nie ma. Oczywiście solo i w tempie przyczepkowym byłoby koło 5.
3. Bałem się ustawiania na parceli, ale pomoc szybko pojawiła się sama. 
4. Ogólnie żadnego problemu z podpytaniem sąsiadów o pierdoły, bardzo pozytywnie. 
5. Budka ciasna ale własna, w sumie ciężko jej coś zarzucić poza krótkim łóżkiem. Parę nowych rzeczy na liście do kupienia. Niestety cieknie jakaś rurka, wycierałem parę razy dziennie wodę za piecem. Szykuje się wycieczka do serwisu, na razie woda zakręcona. 
Była to pierwsza i ostatnia wycieczka w piątkę, zaraz będzie nas więcej. 
6. Dzieciaki zachwycone, nie chcą słyszeć o hotelu czy kwaterach. Ogólnie wszystkim spodobała się ta forma wypoczynku. 
7. Studiowanie forum dało naprawdę dużo, w zasadzie nic mnie nie zaskoczyło. 
8. Byliśmy kilka razy z namiotem za granicą, Alexa jakoś specjalnie nie odstaje od tamtych kempingów . Może specjalnie nie urzeka, ale i nie bardzo jest na co narzekać. Ważne, że czysto. Zobaczymy jak inne w Polsce. 
9. Przed wyjazdem opróżniłem kota. Słusznie zalałem trochę wody i wrzuciłem saszetkę, czy powinna stać pusta do następnego wyjazdu? 
10. Do kota jest słupek. A szarą zlewam do tych kratek dla kamperów?
Ad 9. Kasetę po opróżnieniu trzeba porządnie wypłukać i wsadza się ją w tej postaci na miejsce. Nic nie wlewasz do środka, ani wody ani płynu/tabletek.
Ad 10. Kota i szarą zlewa się w różne miejsca zazwyczaj. Nie zaszkodzi jak zlejesz szarą wodę do zrzutu toalety, ale w drugą stronę już nie koniecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, rolf napisał:

Komfortowo czułem się do 100, więc na tempomacie 95, przy wyprzedzaniu 100. Zdarzyło się chwilowo 110, niby wszystko ok, ale w końcu to wakacje i po co się stresować

Przy pierwszym wyjeździe zapakowanym samochodem z 5 czy 6 osobami na pokładzie,  przyczepą pewnie blisko  dmc bierzesz się za wyprzedzanie dociągawszy do 100 albo  110km/h. Holownik zapewne się nie buntuje, bo zapas mocy ma, ale w razie "W" fizyki nie oszukasz.. Gdy fizyka pokona Twój zestaw, rodzina może Ci tego nie wybaczyć, że chciałeś być u celu 10 minut wcześniej. Słusznie zauważasz - "w końcu to wakacje i po co się stresować". Tego się trzymaj :)

39 minut temu, rolf napisał:

9. Przed wyjazdem opróżniłem kota. Słusznie zalałem trochę wody i wrzuciłem saszetkę, czy powinna stać pusta do następnego wyjazdu? 

Ja, jeśli wiem, że za kilka dni ruszam znowu to po wypróżnieniu kasety nalewam trochę wody i wrzucam tabletkę/wlewam płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę poczytaj :

  • Forumowicz
  •  
  • maarec
  • Użytkownicy
  •  
  • 9247 odpowiedzi
  • Imię: Marek
  • Skąd: Częstochowa
  • Sprzęt: Kamper
  • Model: Dethleffs Trend
Napisano 16 Kwiecień (edytowane)
  W dniu 16.04.2021 o 08:01, pjetko napisał:

Fatalny wypadek. Oby udało się lekarzom uratować rannych. Kamper na czołówkę z ciężarówką bez szans. 

Strach pomyśleć czy to nie ktoś znajomy. Pojazd nie do rozpoznania.

Inne źródło podaje, że niemowlę nie żyje. Oby to był błąd.

Edytowane 16 Kwiecień przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.