Skocz do zawartości

czego oczekuję od forum karawaning.pl


CamperDiem

Rekomendowane odpowiedzi

A ja to oczekuje, ze autor tego watku najpierw przeprosi innego uczestnika tego forum za slowa ktore kiedys wypowiedzial a dopiero potem sie bedzie produkowal.

Bo niesmak jest...

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Skoro został już zrobiony 1szy krok i nie przyjął sie to może by zrobić krok wstecz i zacząć od nowa.

 

O co chodzi? :ok:

 

Idea Camperparku jest moim zdaniem trochę inna.

 

Idea tak, ale jak popatrzysz to na stronie camperparku masz same pola albo warsztato/sklepy carawaningowe. A co chodzi? Poczytaj wątek od poczatku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam jedno pole które odbiega pod każdym względem od innych (oczywiście same minusy),a cenowo to już pomoże podczas sezonu.

Co mogę zrobić , stawiam budkę obok 100m i weekend spędzam na dziko .

Z chęciom wolał bym zapłacić ,ale za co?.

Właściciel i tak pewnie ma to w nosie i tak zawsze ktoś mu się trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli właściciel ma w nosie to znaczy, że głupi jest.

Czy głupi?? nic nie inwestuje i jak pisze Trafko ktoś mu się trafi i parę groszy weźmie , jakby mu nikt nie wjechał pewnie by coś zaczął kombinować by były zyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, trochę mojego grosza do wątku :-) Co do pomysłu oceny kempingów - owszem, jest jakiś pomysł, ale proponuję stworzenie "agendy" - listy punktów do wypełnienia. Bo np dlaczego ja nie wprowadziłem nic do arkusza? Bo kempingi, które znam mają pewien standard i odwiedziłem je jakiś czas temu. Teraz, jeśli chciałbym wprowadzić go do bazy - musiałbym odtworzyć pewne informacje z pamięci (np. ceny). A mając arkusz punktów do opisania byłoby łatwiej. I zaczynają się niedługo wakacje. Jedziemy na kemping, wyciągamy listę punktów do opisania ... Wracamy po wakacjach - listy przepisujemy do komputera i jest zestaw kempingów nowych. Nie opisujemy stanu sprzed 10 lat, bo tam wtedy byłem, tyl;ko wpisujemy stan aktualny. Przypuszczam, że w takiej sytuacji nasza baza kempingów zacznie się rozrastać. Jeszcze przemyślę listę punktów do opisania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalc3 masz rację. Ja też myślałem o stanie na dziś. Moim zdaniem powinniśmy ustalić konkretny formularz do wypełnienia - identyczny dla każdego z ocenianych miejsc. To pozwoli zachować pewien obiektywizm oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórzmy na stronie głównej karawaning.pl wyszukiwarkę kempingów, gdzie sami będziemy je oceniać, przesyłać zdjęcia, opisywać plusy i minusy, radzić. Chodzi mi o stronę z kempingami, mniej więcej jak na pfcc.eu, tyle, że zamiast opisów z góry narzuconych, opinie byłyby nasze, tj. tych co te kempingi rzeczywiście odwiedzili. Dalej moglibyśmy stworzyć swoją klasyfikację, tj. własny system oceny.

 

Wszystko jest fajnie, jeśli tylko są chętni do zbudowania takiej bazy i dodawania opinii. Niestety mało kto chce się dzielić zdobytą na własnej skórze wiedzą - widać to np. po bazie kempingów.

 

Nie wiem czy do takich działań nie przyczepi się PFCC - gdzieś kiedyś słyszałem, że ma on wyłączność na kategoryzację kempingów. Tu trzeba by było zastrzec się i nie dawać kategorii tylko np. oceny (tak jak w szkole).

 

Trzeba by było wprowadzić jakiś system lojalnościowy dla osób które odwalają dobrą pracę (np. jakieś kolorowe nicki na forum, darmowe gadgedy Karawaning.pl ect).

 

Generalnie pomysł jest dobry - tak jak by bardziej rozwinięta nasza "baza kempingów" prowadzona przez tomkka i Effendiego - tyle że boję się że będą chętni żeby brać, a mało chętnych żeby dawać.

 

Podsumowując - jestem na tak i możemy spróbować :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na gorąco, moim zdaniem powinien uwzględniać:

 

1. Nazwa, adres, dane właściciela/najemcy

2. Lokalizacja obiektu, współrzędne GPS, mapka, strona www, adres e-mail

3. Położenie obiektu - morze, jezioro, rzeka, las, miasto

4. Wielkość obiektu - ilość miejsc postojowych

5. Obsługa - recepcja. kompetencje i nastawienie obsługi.

6. Podłoże - utwardzone, trawiaste, piasek, drogi dojazdowe,

7. Zaplecze sanitarne - stan i ilość toalet, pralnia, kuchnia, opróżnianie WC chem., stanowiska do naprawy/mycia pojazdów

8. Wyposażenie dodatkowe - sala TV, wypożyczalnia sprzętu sportowo-rekreacyjnego, sieć WiFi, miejsca do grillowania, bar/sklep, korty tenisowe/boiska, plac zabaw, przedszkole dla dzieci, sklep z artykułami karawaningowymi itp.

9. Ochrona i bezpieczeństwo - ogrodzenie, firma ochroniarska, monitoring

10. Ceny

11. Zdjęcia

12. Subiektywna ocena/opis.

 

Co jeszcze należy uwzględnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze, że podobne. Baza Tomkka i Effendiego jest jak najbardziej OK, ale nie jest tzw. user-friendly. Korzystanie z arkusza, przynajmniej dla mnie, jest uciążliwe i trudne. Lepiej by było opracować to przejrzyście, dodając ujednoliconą na podstawie formularza, klasyfikację i punktację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej by było opracować to przejrzyście, dodając ujednoliconą na podstawie formularza, klasyfikację i punktację.

 

Możesz dokładniej wytłumaczyć bo nie bardzo rozumiem jak zrobić formularz bardziej przyjazny niż jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.