Skocz do zawartości

Bieszczady Wyprawa I - termin 4-11 lipiec 2009 lista


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 508
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Coś mi tu chłopaki na budowie gadają , że jeżeli grupa poruszająca się w górach liczy powyżej 10 osób , konieczny jest przewodnik. Nie wiem ile w tym prawdy , podobno jakiś nowy przepis ???

O ile wiem to obowiązuje w Tatrzańskim Parku Narodowym a nie w Bieszczadzkim. Ale tak się zastanawiam skąd 10 osób uzbiera sie na wycieczkę po pętelce Wołosate-Tarnica -Rozsypaniec. To naprawdę ciężka trasa dla kogoś kto nie chodził po Górach.Ale to tylko moje głośne myślenie a jak będzie okaże się po przejściu Połoniny Caryńskiej.Nie zebym straszył ale pobyt w Biesczadach ma być przyjemnością więc każdy musi sam zdecydować co mu najlepiej pasuje. Spacer po szlakach jest tylko jedną z atrakcji Bieszczadów.I to należy mieć na uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze jak w zyciu nie chodzilem po gorach to mam siedziec na tylku i nawet nie sprobowac?? prosze mnie nie zniechecac!

ThOrn ja cię nie zniechęcam , wręcz odwrotnie ale to nie tak . uraaaa i naprzód .Tylko wyobraź sobie ze ktoś przyjedzie z dziećmi że będzie chciał mieć przyjemność z wycieczki to tak trasa to dla niego będzie męka.. To trzeba napisać jak to naprawdę wygląda .Przejść krótszą a potem się szykować do długiej .Więc chciałem przedstawić sytuację taka jaka jest a nie cukrować .Ja zaczynałem swoje wejścia od Chatki Puchatka na Wetlińskiej i wyobraź sobie ze tam już ratownicy GOPR opatrują nogi niektórym turystom . Trzeba zabrać dobre buty, opatrunki, coś do picia ,czekoladę na regeneracje sił , płaszcze przeciwdeszczowe. Nie piszę to dla kogoś kto po górach chodzi tylko dla ludzi którzy chcą kawałek przejść a ci co chodzą często nie pamiętają żeby o takich przyziemnych rzeczach napisać. A na tyłku to masz potem siedzieć w zimie w domu pić dobre :bukiet: oglądać fotki z Bieszczadów i mile wspominać swoje chodzenie po szlaku :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my chodzimy po naszych Beskidach, zawsze mamy ze soba plaster, termos z ciepłą herbata i tabliczke czekolady i ZAWSZE cos przeciwdeszczowego a także ciepły swetr. I dla nas jest to oczywiste. Ale Leszku-dobrze, że o tym wspomniałeś. Bo np moja kumpela z pracy wybrała sie kolejka na Kasprowy w klapeczkach na obcasie i koszulce na ramiaczkach. Sama mi potem powiedziała, że czuła się głupio stojąc w kolejce do kolejki, wśród "normalnych" turystów ubranych w buty trekkingowe i z przewieszoną "flanelówą" :bukiet:

Dlatego dobrze, że pierwsza trasa będzie łatwa. Wtedy każdy oceni swoje możliwości. Nasz młodszy 15 letni syn miał ostatnio przerwe w chodzeniu po górach. Kto wie-może po tej łatwej trasie tez stwierdzi, ze na tą dłuzszą sie nie pisze? Ale nie uprzedzajmy faktów :bukiet:

Pozdro

Grażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dużo wędruje i możecie mi wierzyć Leszek ma rację trasa Grega jest super dla tych co już coś podeptali szlaki.Dla Nas z dziećmi czy dla nowicjuszy (nie zniechęcam) wymyślimy na miejscu lżejszą trasę taką na luzie z widoczkami i też będzie super :-]:hop1: .Kurde nie wiem czy mam rację :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie dla każdego znajdzie sie coś miłego :hop1: najważniejsze to rozsądnie podejśc do tematu Wiadomka że jedni chodzili więcej inni mniej a dla jeszcze innych to będzie ten pierwszy raz ale to się wszyscy dogadają na miejscu i się plany odpowiednie zrobi :-] bardziej doświadczeni opowiedzą o doświadczeniach, doradzą początkującym i będzie gitarka :-] My już pochodzilismy troszke po górkach więc jakoś tam sobie radzimy i wiemy mniej więcej o co lotto :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomka że jedni chodzili więcej inni mniej a dla jeszcze innych to będzie ten pierwszy raz ale to się wszyscy dogadają na miejscu i się plany odpowiednie zrobi bardziej doświadczeni opowiedzą o doświadczeniach, doradzą początkującym i będzie gitarka

:hop1: tak sie pogodzi wszystkich :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po faworkach i naleweczkach to nie wiem czy bedzie sila na chodzenie :hop1: a tak na serio nie straszcie mnie...bo ja na wersje hard to moze sie nie bede pisal ale na ta pierwsza to chcialbym pojsc cholender :-] Moja Kasia tymbardziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michałku ! musisz jeszcze zabrać plecak wypełniony potrzebnymi na wędrówce rzeczami : / taki z dobrym stelażem kupisz juz za dwie stówki /

- dobry plecak , średni raczej

- 2 litry wody mineralnej

- dobry nóż

- mini namiot

- kubek do nabrania wody ze strumyka

- sporo jadła / jagód jeszcze nie będzie jak sie zgubisz /

- kompas lub nawigację

- ciepłe odzienie

- karton zapałek

- pistolet hukowy jak Cię wilcy napadna w głuszy

- latarkę

- czekolady sporo

- i wiele innych rzeczy które zapakujemy Ci do plecaka przed wymarszem ! :hop1::-]:-]:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol :hop1:)))

 

Rysiu...namiot?? przeciez to ma byc dzienna wycieczka :-]) nie bede spal w ciagu dnia...pozwolenia na bron niemam :-] mam nadzieje ze z niektorymi punktami zartujesz? :-]))) hehehe wilkow nie chcialbym spotkac a nawet jak...to bedziemy ekipa przeciez :-] to jak cos to my pogryziemy ich :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w Bieszczadach możliwe ! Juz kiedys o tym pisałem . Weszlismy na szlak z drogi koło Zatwarnicy . Było tak gęsto że oznakowania szlaku nam znikły. Po DOBOWYM błądzeniu wyszlismy na tej samej drodze tylko kilometr dalej. Wilki nie są groźne , groźniejsze są Wilkołaki ,, . A tych raczej nie radziłbym podgryzać ! Sporo ludzi ich widziało , ale to chyba tylko bajki ? :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.