Skocz do zawartości

Piramida producentów przyczep kempingowych


ded

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Tomii napisał:

Jedyne co widać to brak Twoich argumentów do dyskusji. Jeśli forum jest takie słabe to nie bardzo rozumiem co tu jeszcze robisz ?

Powiem szczerze, zawszę się mnie czepiasz, nie wiem czy coś ci zrobiłem czy jesteś zazdrosny tylko nie wiem o co, pisałem o swoich doświadczeniach, jest sporo osób co marka jest dla nich ważna jeśli chodzi o dostępność części, jeśli nie możesz tego zrozumieć to po co się odzywasz, chyba tylko po to żeby twoje było na wierzchu.

Robisz tak ja  mniejszość na forum a to właśnie ty powinieneś świecić przykładem.

Już kiedyś ci pisałem nie pasuje zlikwidować konto będzie spokój.

41 minut temu, Tomii napisał:

 jedzenie frytek z bufetu na allinclusiw  ?

 

Jak byś chciał wiedzieć to nigdy nie byłem na allinclusiw, a swój pierwszy wyjazd miałem z rodzicami w wieku 10l, Niwiadówką,  sam jechałem w 2002r, także nie oceniaj ludzi jak ich nie znasz, bo to tylko świadczy o tobie jakim jesteś człowiekiem.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@peja76 zadam pytanie jeszcze raz. U jakich producentów jest lepiej z częściami i co rozumiesz jako części?

Większość składowych u różnych producentów jest taka sama. Krany, pompki, klamki, zawiasy, okucia meblowe, mechanizmy stołów, okna dachowe są w różnych markach od tych samych producentów. 

Pytania są dwa. Postaraj się odpowiedzieć, a nie pisać jakieś ogólniki że to już wcześniej napisano. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tomii napisał:

@peja76 zadam pytanie jeszcze raz. U jakich producentów jest lepiej z częściami i co rozumiesz jako części?

Większość składowych u różnych producentów jest taka sama. Krany, pompki, klamki, zawiasy, okucia meblowe, mechanizmy stołów, okna dachowe są w różnych markach od tych samych producentów. 

Pytania są dwa. Postaraj się odpowiedzieć, a nie pisać jakieś ogólniki że to już wcześniej napisano. 

Dobrej nocy ci życzę i przemyśl co ci napisałem:hej:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, peja76 napisał:

Dobrej nocy ci życzę i przemyśl co ci napisałem:hej:

 

Dwa pytania i żadnej odpowiedzi ? więc nie ma nad czym myśleć. 

Również dobrej nocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie Admin ... cytuję:

"Jak ja drutowałem swoją pierwszą przyczepę to dla Ciebie atrakcją było jedzenie frytek z bufetu na allinclusiw  ? więc albo podaj swoje typy nie polecanych przyczep ze względu na części, albo przestań pisać głupoty. "

czy z taką "klasą" powinieneś moderować "swoje" forum?

Ja wiem, że Ty masz rację, ja wiem że Twój ból (i ambicje/argumenty) są większe niż innych, ale proszę trochę umiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bazyliszek wawelski napisał:

czy z taką "klasą" powinieneś moderować "swoje" forum?

Nie, nie powinienem :yes:, ale mogę ?

Jak bym moderował, to Twojej wiadomości by nie było, a jeśli jest, to znaczy że nie moderator ze mnie a zwykły user zabierający głos w dyskusji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam powiem moi drodzy że najeździłem się za cepką po Polsce i nic ciekawego nie znalazłem, za to wytypowałem sobie 4 szt w Holandii i to było to. Fakt że celowałem w modele 2000+, pierwsza przyczepa i nie miało bardzo boleć w razie niewypału, także czasem warto poszukać gdzieś dalej. Holendrzy odpisują na sms a i po angielsku w większości przypadków się dogadasz. Cepki lubią trzymać po sezonie w hangarach. U mnie wypaliło, cepa kupiona, dziesiątki tysięcy km przejechane, masa poznanych ludzi, dziesiątki fajnych miejsc, nie żałuję zakupu i podzielam Wasze pasje. Spokojnego wieczoru :)

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Orzel napisał:

Ja Wam powiem moi drodzy że najeździłem się za cepką po Polsce i nic ciekawego nie znalazłem, za to wytypowałem sobie 4 szt w Holandii i to było to. Fakt że celowałem w modele 2000+, pierwsza przyczepa i nie miało bardzo boleć w razie niewypału, także czasem warto poszukać gdzieś dalej. Holendrzy odpisują na sms a i po angielsku w większości przypadków się dogadasz. Cepki lubią trzymać po sezonie w hangarach. U mnie wypaliło, cepa kupiona, dziesiątki tysięcy km przejechane, masa poznanych ludzi, dziesiątki fajnych miejsc, nie żałuję zakupu i podzielam Wasze pasje. Spokojnego wieczoru :)

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
 

Kolego, bardzo fajnie, że Ci się udało dokonać satysfakcjonującej transakcji. Gratuluję.

Co jednak Twój post wnosi w temacie???

Polecam wzorem autora wątku, przywitanie się w odpowiednim miejscu

Warto uzupełnić profil

A potem zapraszam tutaj aby pochwalić się zakupionym nabytkiem

I jeszcze tutaj warto podzielić się doświadczeniem

P.S.

nie bierz tego jako złośliwość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Artur1983Jed napisał:

Kolega peja76 nie zajmuje się caravaningowym druciarstwem? To profesjonalista? Więc Tomii, on wie jakich marek unikać, ale nie powie! Cyt. klasyka..."wiem, ale nie powiem"?

Widzę ze nie wszyscy wiedzą jakie marki przyczep są popularne w Pl, trzeba im napisać bo inaczej :pupa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Artur1983Jed napisał:

Kolega peja76 nie zajmuje się caravaningowym druciarstwem? To profesjonalista? Więc Tomii, on wie jakich marek unikać, ale nie powie! Cyt. klasyka..."wiem, ale nie powiem"?

Na spokojnie. Z kolegą @peja76 przeszliśmy na pirv i tam nie miał problemu ze wskazaniem marek które w swojej ocenie uważa za dobre pod względem dostępu do części. Marki tu na forum nie chciał wymieniać, bo w jego odczuciu prowadzi to do kontrowersji - ja to rozumiem i szanuję jego wolę. Za frytki kolegę też już na pw przeprosiłem i w pierś się uderzyłem. Osobiście uważam że może jeśli boimy się wskazać marki które polecmy, to warto przynajmniej odradzić i wymienić te które w naszym odczuciu mogą mieć problem z dostępem do części. Bez odzywek, że to to nawet dziecko już wie...

Ja pozostaje przy swoim zdaniu - przy budce 10 letniej to dostęp do części typu okno ściany, owiewka, przód z tworzywa/klapa schowka czy zderzak nigdy nie jest pewny i zawsze jest to loteria. Oczywiście w marce popularniejszej jest większa szansa na kupno czegoś z demobilu, ale w wypadku gdy była jakaś wada modelu (np. pękający przód) - to części z demobilu też ją posiadają. Na szczęście mamy firmy które dość profesjonalnie naprawiają, odtwarzają czy wykonują takie elementy na nowo. Nie jest to druciarstwo, ale tanio też nie jest. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@peja76 walnąłeś babola :hehe: 

Ja lubie nietypowe przyczepy ale mimo że są one nietypowej konstrukcji to cała reszta jest jak wszędzie Urządzenia, okucia itd są takie same jak u pospólstwa 

Jedynie na szrocie można liczyć na wiekszą dostępność części ale to jest temat marginalny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kit napisał:

okucia itd są takie same jak u pospólstwa 

są wyjątki, np. Hymer w linii Nova zastosował bardzo sprytny mechanizm zamykania okien.

Brakowało mi klamki, zamówiłem i już po niecałym miesiącu była. Może jakbym cisnął, to była by szybciej

 

IMG_20201219_134105.jpg

IMG_20201219_134113.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to wyjątek raczej w drugą strone ? mniej popularne marki będą używały jak najłatwiej dostępnych części i nie będą wydawać kasiory na fanaberie ? Tylko marki lub modele premium będą kombinować jak się wyróżnić.. ale tu cena nie gra roli Tam ma być prestiż Normalne kampery/przyczepy używają podzespołów tych samych producentów... i od lat się nic w tej kwesti jie zmienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.