Skocz do zawartości

Piramida producentów przyczep kempingowych


ded

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojęcia co ja źle takiego napisałem ? że zamiast robienia rankingów trzeba po prostu kupić suchą i bezwypadkową ? Po co robić jakieś rankingi, z rankingu wyjdzie że najlepsza na przykład hobby, po czym ktoś ją kupi ale okaże się później że była po wypadku i przecieka, jako że ona była na pierwszym miejscu kupujący odrzucił na przykład knausa który był na ostatnim miejscu, ale knaus miał starszy rocznik ale za to był bezwypadkowy i suchy, no i niech mi ktoś powie wtedy po co ten cały ranking ???.

@P_JA masz rację ja wiem wszystko i gdybyś miał kiedykolwiek jakieś pytania możesz śmiało pisać na pewno ci nie odpowiem ???

Edytowane przez Cezarr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kilka lat temu pisałem, jak mój syn porównuje marki przyczep do marek samochodów. Oczywiście jest to subiektywne i w oparciu o wiedze 8 latka, ale daje jakiś ogląd na sprawe:)

Tabbert - Mercedes

Fendt, Knaus- BMW

Dethleff, Hobby, Burnster - VW

Caravelair-Renault

Adria -Skoda 

Nie brałbym tego na serio, ale odniesienie jest. A prawda jest taka, ze każdy ma swoje zdanie  w tym temacie . Jeden woli rustykalnego Tabberta, a innemu przypadnie do gustu nieco industrialna Adria. Prawda jest taka, że najwyższy model Adrii może być trwalszy niż najtańszy Fendt...W sumie to liczy się konstrukcja i elementy stałe. Jeśli chodzi o wyposażenie i osprzęt to w większości znajdziesz to samo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze marki zwróć uwagę na dostępność części jak i ich ceny, uszkodzisz lampę, szybę i stoisz jak nie będzie dostępna lub trzeba będzie czekać miesiącami na ściągnięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cezarr napisał:

po co ten cały ranking ???

Pamiętam jakiś remont na forum francuskiej przyczepy gdzie ktoś pokazał oszczędność belek w kratownicy podłogi i sposób ich montażu, wtedy wiedziałem, że w "moim" rankingu francuskie, lekkie konstrukcje jada na sam dół. Dla kontrastu oglądałem Tabberta z dużymi oknami a na dodatek w wypożyczalni i widać było, że mocno używany ale podłoga, ściany, mocowania mebli nie dały poznać ile ta przyczepa przeszła. Na tym samym placu wypożyczalni w każdej innej marce uginała się podłoga, no prawie w każdej, bo na końcu wszedłem do Fendta i znów było sztywno choć tam środek był tak zużyty, że tylko wymiana mebli wchodziła by w grę.

Tak, że dla mnie taki ranking jakości był bardzo istotny przy poszukiwaniach. Zaoszczędziłem sporo czasu odrzucając z góry francuskie i angielskie przyczepy.

Powyższe wyznacza jednak tylko pewien ogólny obraz a może być tak, że

Godzinę temu, Cezarr napisał:

z rankingu wyjdzie że najlepsza na przykład hobby, po czym ktoś ją kupi ale okaże się później że była po wypadku i przecieka, jako że ona była na pierwszym miejscu kupujący odrzucił na przykład knausa który był na ostatnim miejscu, ale knaus miał starszy rocznik ale za to był bezwypadkowy i suchy,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, w79 napisał:

Kilka lat temu pisałem, jak mój syn porównuje marki przyczep do marek samochodów. Oczywiście jest to subiektywne i w oparciu o wiedze 8 latka, ale daje jakiś ogląd na sprawe:)

Tabbert - Mercedes

Fendt, Knaus- BMW

Dethleff, Hobby, Burnster - VW

Caravelair-Renault

Adria -Skoda 

Nie brałbym tego na serio, ale odniesienie jest. A prawda jest taka, ze każdy ma swoje zdanie  w tym temacie . Jeden woli rustykalnego Tabberta, a innemu przypadnie do gustu nieco industrialna Adria. Prawda jest taka, że najwyższy model Adrii może być trwalszy niż najtańszy Fendt...W sumie to liczy się konstrukcja i elementy stałe. Jeśli chodzi o wyposażenie i osprzęt to w większości znajdziesz to samo..

Caravelair to jak Dacia prędzej. Ale fakt, że chociaż grupa Renault to jest :D 

24 minuty temu, filipert napisał:

Pamiętam jakiś remont na forum francuskiej przyczepy gdzie ktoś pokazał oszczędność belek w kratownicy podłogi i sposób ich montażu, wtedy wiedziałem, że w "moim" rankingu francuskie, lekkie konstrukcje jada na sam dół.

No i tak jest. Pisałem o tym na początku. Sterckeman/Caravelair to są przyczepy budżetowe i nikt tego nie ukrywa. Co wcale nie oznacza, że należy je skreślać ;) Bo się może okazać, że używany Sterckeman jest bez zarzutu i warto się nad nim pochylić. Zwłaszcza, że te przyczepy jako nowe kosztują mniej niż konkurencja, więc siłą rzeczy używane też są tańsze.

24 minuty temu, filipert napisał:

Tak, że dla mnie taki ranking jakości był bardzo istotny przy poszukiwaniach. Zaoszczędziłem sporo czasu odrzucając z góry francuskie i angielskie przyczepy.

Tylko Ty szukałeś dość specyficznej przyczepy. Z kolei mój znajomy u Mańczaka kupił prawie nowego Sterckemana (po sezonie w wypożyczalni), za dobre pieniądze. Wg mnie była to bardzo dobra okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie dalej jak dzień, dwa otrzymałem z forum (pozdrawiam Kolegów) informacje, których szukałem. Teraz mam okazję do rewanżu.

1 – nie śmigam w niemieckim

2 – takie dane trudno zdobyć (badania satysfakcji z produktu)

3 – nie wszystkie rynki, marki to publikują.

4 – nie wszystkie czasopisma są udostępniane jako PDF-y

Ale mam coś takiego – jako uzupełnienie uwag forumowych kolegów zamieszczonych kilka postów powyżej.

Natrafiłem na materiały z rynku angielskiego. Badanie satysfakcji klientów – analiza opinii grupy ok. 3000 osób, treści ankiety nie udało mi się namierzyć. Warto zwrócić uwagę, że znalazły się tam produkty marki ADRIA oraz grupy EHG.

I tak dla nowych produktów

League-table-caravan-new-manufacturer-resized.jpg

A tak oceniają ankietujący, po zakupie używanej przyczepy.

League-table-caravan-pre-owned-manufacturer-resized.jpg

Źródło – Practical Caravan 2020

 

By dać obraz bardziej szczegółowy co do EHG, poniżej info jak pozycjonuje swoje marki EHG.

thor-13.png

I mała dygresja – wolumeny sprzedaży wg producentów w Europie – publikacja 2018.

To może dać pogląd nie tyle co klienci kupują ale u kogo dokonują zakupów.

thor-17.png

Źródło – Internet

 

Skoro chcesz „celować” w 10-cio latki, to myślę, że taka analiza może Ciebie zainteresować.

Badanie satysfakcji klientów – próbka 4100 respondentów, publikacja  w roku 2005. Badania prowadzono w 1999, 2002 oraz 2005.

ccc_2005.png

Źródło – Caravan Club Magazine 05/2005

 

Zachęcam do lektury tematów forumowych. Mnogość informacji i szczegółowa analiza różnych obszarów w temacie użytkowania przyczep z całą pewnościa jest bardziej wartościowa aniżeli suche dane tabelaryczne.

Niemniej jednak, by mieć możliwość przetrawienia forumowych uwag powinno się również dotknąć „tematu” w realu.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tofel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, peja76 napisał:

Przy wyborze marki zwróć uwagę na dostępność części jak i ich ceny, uszkodzisz lampę, szybę i stoisz jak nie będzie dostępna lub trzeba będzie czekać miesiącami na ściągnięcie.

Poważnie? Generalnie w 10 letniej budce problem może być ze wszystkim. W 10 latce albo mamy fart i przypadkowo trafi nam się jakieś okno (było np. popularne) albo dorabiamy na wymiar i liczymy się z nie małym kosztem. Reszta? Hmm. W 2005 to problem z częściami był spory, dziś praktycznie każdy zawias, zameczek, klameczkę mamy na allegro. Przyczepa składa się z pierdyliarda części, różnych producentów i dostawców - pecha można mieć w każdym modelu. No ale wracając do meritum. Których marek ze względu na dostępność części byś nie polecał? Wiadomo KABE, Solfier, Polar - to będzie egzotyczne, ale ofert tych przyczep praktycznie się nie spotyka. Jakie inne Twoje typy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tofel napisał:

A tak oceniają ankietujący, po zakupie używanej przyczepy.

League-table-caravan-pre-owned-manufacturer-resized.jpg

Skoro Hymer jest tak popularny w GB i na dodatek deklasuje tamtejszy konserwatywny rynek, to tym bardziej cieszę się z wyboru.

@Tofel, bardzo fajne rankingi i dobrze, że zaznaczyłeś a ja to podkreślę

2 godziny temu, Tofel napisał:

materiały z rynku angielskiego

Bo na kontynencie pewnie było by nieco inaczej.

 

I jeszcze jedno.

Ja szukałem przyczepy 10-20 letniej i z zamysłem, że ma mi służyć z 10, może więcej lat. Dlatego na pierwszym miejscu stawiałem solidność konstrukcji.

Jak ktoś kupuje nową, i z zamiarem odsprzedaży po 3-5 latach, to ta solidność może być na samym końcu rozważań a liczyć się będzie funkcjonalność i wygląd.

Tak mi się przypomniał jeszcze ten wątek pasujący do tematu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tomii napisał:

Poważnie? Generalnie w 10 letniej budce problem może być ze wszystkim. W 10 latce albo mamy fart i przypadkowo trafi nam się jakieś okno (było np. popularne) albo dorabiamy na wymiar i liczymy się z nie małym kosztem. Reszta? Hmm. W 2005 to problem z częściami był spory, dziś praktycznie każdy zawias, zameczek, klameczkę mamy na allegro. Przyczepa składa się z pierdyliarda części, różnych producentów i dostawców - pecha można mieć w każdym modelu. No ale wracając do meritum. Których marek ze względu na dostępność części byś nie polecał? Wiadomo KABE, Solfier, Polar - to będzie egzotyczne, ale ofert tych przyczep praktycznie się nie spotyka. Jakie inne Twoje typy?

Ta Poważnie. Jak ktoś lubi druciarstwo to faktycznie obojętnie co kupi, ale jak chcesz mieć sprzęt jak się należy to najlepiej wybrać z marek popularnych i myślę że nie muszę pisać które to są bo jak widać kilka postów wyżej nawet dziecko wie, jak ty nie wiesz to już twój problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, peja76 napisał:

Ta Poważnie. Jak ktoś lubi druciarstwo to faktycznie obojętnie co kupi, ale jak chcesz mieć sprzęt jak się należy to najlepiej wybrać z marek popularnych i myślę że nie muszę pisać które to są bo jak widać kilka postów wyżej nawet dziecko wie, jak ty nie wiesz to już twój problem.

 

Kolego piszesz głupoty i rady zaczerpnięte z rynku motoryzacyjnego a niestety o przyczepach i częściach do ich naprawy wiesz niewiele.  

Jak ja drutowałem swoją pierwszą przyczepę to dla Ciebie atrakcją było jedzenie frytek z bufetu na allinclusiw  ? więc albo podaj swoje typy nie polecanych przyczep ze względu na części, albo przestań pisać głupoty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tomii napisał:

Kolego piszesz głupoty i rady zaczerpnięte z rynku motoryzacyjnego a niestety o przyczepach i częściach do ich naprawy wiesz niewiele.  

Jak ja drutowałem swoją pierwszą przyczepę to dla Ciebie atrakcją było jedzenie frytek z bufetu na allinclusiw  ? więc albo podaj swoje typy nie polecanych przyczep ze względu na części, albo przestań pisać głupoty.

 

Jak widać jaki Admin takie forum ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, peja76 napisał:

Jak widać jaki Admin takie forum ???

Jedyne co widać to brak Twoich argumentów do dyskusji. Jeśli forum jest takie słabe to nie bardzo rozumiem co tu jeszcze robisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tomii napisał:

Jedyne co widać to brak Twoich argumentów do dyskusji. Jeśli forum jest takie słabe to nie bardzo rozumiem co tu jeszcze robisz ?

Ja pamiętam jak @peja76 wspominał, że w Adrii trzeba czekać bóg wie ile na części, więc pewnie ich miał na myśli ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.