Skocz do zawartości

Piramida producentów przyczep kempingowych


ded

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Tomii napisał:

Na spokojnie. Z kolegą @peja76 przeszliśmy na pirv i tam nie miał problemu ze wskazaniem marek które w swojej ocenie uważa za dobre pod względem dostępu do części. Marki tu na forum nie chciał wymieniać, bo w jego odczuciu prowadzi to do kontrowersji - ja to rozumiem i szanuję jego wolę. Za frytki kolegę też już na pw przeprosiłem i w pierś się uderzyłem. Osobiście uważam że może jeśli boimy się wskazać marki które polecmy, to warto przynajmniej odradzić i wymienić te które w naszym odczuciu mogą mieć problem z dostępem do części. Bez odzywek, że to to nawet dziecko już wie...

Ja pozostaje przy swoim zdaniu - przy budce 10 letniej to dostęp do części typu okno ściany, owiewka, przód z tworzywa/klapa schowka czy zderzak nigdy nie jest pewny i zawsze jest to loteria. Oczywiście w marce popularniejszej jest większa szansa na kupno czegoś z demobilu, ale w wypadku gdy była jakaś wada modelu (np. pękający przód) - to części z demobilu też ją posiadają. Na szczęście mamy firmy które dość profesjonalnie naprawiają, odtwarzają czy wykonują takie elementy na nowo. Nie jest to druciarstwo, ale tanio też nie jest. 

 

Bravo za dyplomatyczne rozwiązanie.?

Ale jak ktoś kupuje swoją pierwszą przyczepę dwa lata temu (nową z salonu) i od tego czasu ma tylko tą jedną. Nawet dorabia prawo jazdy b+e na tą okoliczność. To skąd można wiedzieć jakie marki odradzić skoro sam ma gwarancję i skorzysta z serwisu. Więc co można powiedzieć w takiej syt o dostępie do częsci czy ich poszukiwaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 godziny temu, peja76 napisał:

Widzę ze nie wszyscy wiedzą jakie marki przyczep są popularne w Pl, trzeba im napisać bo inaczej :pupa:

Tak, wiele osob tego nie wie. A jeszcze wiecej nie wie jakich marek unikać ze względu na części, szczególnie kupując starszą przyczepę. Ty wiesz, ale pokazujesz im to powyżej☝ 

To potwierdza tylko jedno o Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Artur1983Jed napisał:

Tak, wiele osob tego nie wie. A jeszcze wiecej nie wie jakich marek unikać ze względu na części, szczególnie kupując starszą przyczepę. Ty wiesz, ale pokazujesz im to powyżej☝ 

To potwierdza tylko jedno o Tobie.

No już - spokojnie. Każdy swoje racje ma, wystarczy że ja się z kolegą w nieelegancki sposób pokłóciłem i myślę że w tym temacie nam już wystarczy. Moim zdaniem reguły nie ma żadnej jeśli chodzi o części, a może nie reguły a gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Artur1983Jed napisał:

Marki tu na forum nie chciał wymieniać, bo w jego odczuciu prowadzi to do kontrowersji

 

Godzinę temu, Artur1983Jed napisał:

Osobiście uważam że może jeśli boimy się wskazać marki które polecmy,

Ale myślę, że dobrze by było o tym napisać na forum a nie na priw. Po to chyba powstał wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Artur1983Jed napisał:

?

Artur jak cię uraziłem to przeprasza, dla mnie jest oczywiste jakie są przyczepy popularne w Pl, ale jak nie wiesz to mógłbym ci powiedzieć że najbardziej popularnymi przyczepami w PL są przyczepy Angielskie ale z wiadomych powodów (zamakanie) są nie polecane, następną grupą przyczep i piszę o takich które ja bym mógł polecić są to przyczepy jak Hobby, Knaus, Dethleffs a dlaczego, dla tego że jak wpiszesz na Olx Otomoto szyba, zderzak, lampa itp, do tej marki wyskoczy ci dość dużo ofert a ceny dość niskie i dziś zamawiasz jutro masz.  Nie chodzi mi o krany czy zawiasy to wszystko praktycznie na jedno kopyto chodż kolega @filipert pokazał że jednak mogą się różnić.

Miałem taki przypadek w Dethleffs, pojechaliśmy na wyjazd, podniosłem okno wystawiłem telewizor zle je zabezpieczyłem i co spadło na telewizor szyba pękła jak i moje serce?, ale nic odpalony Olx, szyba na szczęście była, zamówione i założone, Może był by to Tabbert albo co inne to było by gorzej, a może to tylko moje szczęście że taką znalazłem. Czemu piszę Tabbert, bo miałem pięć lat temu taką przyczepę z 2006r i szyba przednia była zbita, wręcz została tylko ramka, co ja się naszukałem tej szyby pół roku, dopiero znalazłem w DE tam pojechałem i kupiłem, a i tak narożnik miała lekko uszkodzony.

@Tomii wspominał że można było taką szybę dorobić, na tamten czas nie wiedziałem że jest taka firma, a nawet jak i jest to podejrzewam że czas oczekiwania na taką szybę nie był by krótki, a jak coś wywiniesz tak jak ja w sezonie to leżysz.

Gdzieś kiedyś któryś z kolegów pisał że zamówił lustro czy coś do swojej Adrii i dwa miesiące czekał

Co do prawo jazdy B+E to mam je 27lat

Przyczepy nie kupiłem nowej,  nie jest to moja pierwsza przyczepa ale któraś z rzędu.

Jakimś fachowcem od przyczep nie jestem, ale coś tam robiłem @Tomii widział, więc myślę że jakieś małe pojęcie o przyczepach mam i o dostępności części.

Pozdrawiam i miłego dnia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zaproponował zrobienie w jednym temacie takiego forumowego zestawienia posiadanych przyczep w formie takiej ankiety. Wypisać w tabelce większość marek dostępnych na rynku + dopisek angielki i tyle. To pokaże jednoznacznie preferencje kupujących i pokaże czego jest najwięcej na forum, a czego najmniej. To może stanowić również dla innych taki punkt początkowy - czym inni jeżdżą i czego jest najwięcej w tym gronie ludzi, trochę już obeznanych w temacie. Sam bym to zrobił i odpalił na forum , ale nie umiem tu wprowadzać ankiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.