Skocz do zawartości

Piramida producentów przyczep kempingowych


ded

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym uszeregować producentów przyczep względem jakości wykonania/trwałości. Będę celował w modele ok 10 letnie, o ile od tego czasu coś się zmieniło. W kraju dużą popularnością cieszy się Hobby, ale czytałem kilka opinii, że niektórym jakość nie odpowiada. Będę wdzięczny, za uszeregowanie producentów "od najlepszego do najgorszego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chciałbym uszeregować producentów przyczep względem jakości wykonania/trwałości. Będę celował w modele ok 10 letnie, o ile od tego czasu coś się zmieniło. W kraju dużą popularnością cieszy się Hobby, ale czytałem kilka opinii, że niektórym jakość nie odpowiada. Będę wdzięczny, za uszeregowanie producentów "od najlepszego do najgorszego".
Ciężko zrobic taki ranking bo wielu producentów ma różne segmenty w swoim portfolio, gdzie mogą mieć zarówno przyczepy budżetowe jak i premium - na przykład Adria gdzie Aviva jest budżetowa a Alpina to już bardziej produkt premium.

Na pewno Tabbert, Fendt, Kabe to marki premium, a Caravelair/Sterckeman to marka budżetowa. Pozostałe marki to coś pośrodku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cezarr napisał:

Kup jakąkolwiek suchą i bezwypadkową, będziesz zadowolony bez robienia rankingów :bevil:

No właśnie nie wiemy czy chce kupić czy może ma zamiar pracę magisterską napisać a może  artykuł do prasy. 

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maras napisał:

No właśnie nie wiemy czy chce kupić czy może ma zamiar pracę magisterską napisać a może  artykuł do prasy. 

Aaaaa no tak, to w takim razie ja bym napisał tak :
1. Fajne- Suche i bezwypadkowe
2. Nie fajne - Zgnite i polepione przez handlarzyny
Marka bez znaczenia :)
Koniec pracy magisterskiej :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Cezarr napisał:

Aaaaa no tak, to w takim razie ja bym napisał tak :
1. Fajne- Suche i bezwypadkowe
2. Nie fajne - Zgnite i polepione przez handlarzyny
Marka bez znaczenia :)
Koniec pracy magisterskiej :brawo:

Wg mnie to spis treści a gdzie wstęp rozwinięcie i zakończenie ?. Podpisuje się dwoma rękami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muras, cezar ... właśnie dla takich odpowiedzi ja wy dajecie, mimo tego, że jestem kilka lat na tym forum, nie piszę zbyt wielu pytań . 

Zachowujecie się jakbyście byli alfą i omegą a temat karawaningu to wasze tabu.  Czy ciężko odpisać jakie jest wasze zdanie na temat zadany przez ded, naprawdę musicie zachowywać się jak ... i gonić nowych użytkowników ...

Jeżeli się  ktoś zarejestrował to znaczy , że jest zainteresowany tematem z różnych powodów, może nawet w celu napisania artykułu . Jeżeli admin nie wprowadził ograniczeń przy rejestracji typu musisz być posiadaczem przyczepy itp to każdy może tu zajrzeć .

 

Szkoda mi czasu na was , żeby dalej pisać ...

powodzenia m i c i oby was kiedyś tak potraktowali

ps. m, c i was celowo z małej litery

40 minut temu, ded napisał:

Chciałbym uszeregować producentów przyczep względem jakości wykonania/trwałości. Będę celował w modele ok 10 letnie, o ile od tego czasu coś się zmieniło. W kraju dużą popularnością cieszy się Hobby, ale czytałem kilka opinii, że niektórym jakość nie odpowiada. Będę wdzięczny, za uszeregowanie producentów "od najlepszego do najgorszego".

ded,

dla mnie z własnego doświadczenia to nr 1 Buerstner,  2 Knaus a 3 to Hobby .

Z tymi przyczepami miałem do czynienia.

 
 
 
 
 
 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Maras napisał:

No właśnie nie wiemy czy chce kupić czy może ma zamiar pracę magisterską napisać a może  artykuł do prasy. 

Panowie, kolega grzeczni się przywitał i przeszedł do konkretów w nowym wątku.

Wątek ciekawy może być szczególnie dla świeżaka, ja sam długo rozgryzałem taką gradację.

Odpowiedź jest skomplikowana jak zauważył @jacek00 ale śmiało jednocześnie wskazał czołówkę

36 minut temu, jacek00 napisał:

Tabbert, Fendt, Kabe to marki premium

Ja zaraz za nimi postawiłem Hymera i LMC oraz wydaje mi się, ze można by tu wrzucić mało popularne u nas Cabby

Potem obstawiłbym Knausa i Dethleffsa gdzieś tu będzie TEC, Burstner i może Hobby

Tyle z Europejskich najpopularniejszych marek mi do głowy przychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ja zaraz za nimi postawiłem Hymera i LMC oraz wydaje mi się, ze można by tu wrzucić mało popularne u nas Cabby
Potem obstawiłbym Knausa i Dethleffsa gdzieś tu będzie TEC, Burstner i może Hobby
Tyle z Europejskich najpopularniejszych marek mi do głowy przychodzi


Racja - LMC kiedyś było zdecydowanie wyżej.- Dzisiaj to niestety marka bardziej budżetowa w grupie Hymera, no i to bliźniacze tanie modele Buernstera i Dethlefsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, P_JA napisał:

muras, cezar ... właśnie dla takich odpowiedzi ja wy dajecie, mimo tego, że jestem kilka lat na tym forum, nie piszę zbyt wielu pytań . 

Zachowujecie się jakbyście byli alfą i omegą a temat karawaningu to wasze tabu.  Czy ciężko odpisać jakie jest wasze zdanie na temat zadany przez ded, naprawdę musicie zachowywać się jak ... i gonić nowych użytkowników ...

Jeżeli się  ktoś zarejestrował to znaczy , że jest zainteresowany tematem z różnych powodów, może nawet w celu napisania artykułu . Jeżeli admin nie wprowadził ograniczeń przy rejestracji typu musisz być posiadaczem przyczepy itp to każdy może tu zajrzeć .

 

Szkoda mi czasu na was , żeby dalej pisać ...

powodzenia m i c i oby was kiedyś tak potraktowali

ps. m, c i was celowo z małej litery

ded,

dla mnie z własnego doświadczenia to nr 1 Buerstner,  2 Knaus a 3 to Hobby .

Z tymi przyczepami miałem do czynienia.

 
 
 
 
 
 
 
 

P_JA - specjalnie z dużej litery !!!  Jeszcze raz przeczytaj i postaraj się zrozumieć co nam  napisał ded.  Wyżej napisałem aby sprecyzował słowa :będę celował  . I postaraj się czytać ze zrozumieniem.

Następnie przeczytaj mój kolejny post ,którego już kierowałem do Cezarra -był zacytowany !!

Nie mogę zrozumieć twoich emocji i jakieś personalne wycieczki i do tego wykropkowane domysły. Może wyraźnie dopisz co miałeś na myśli .  

muras !!!

3 minuty temu, filipert napisał:

Panowie, kolega grzeczni się przywitał i przeszedł do konkretów w nowym wątku.

 

Ale ja nic nie napisałem ,że trzeba się przywitać. Poza tym ja czytasz nieprzeczytane posty to nie jest tak ,że zaczniesz czytać pierwszy post nowego zarejestrowanego użytkownika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracy magisterskiej nie piszę, myślę nad zakupem przyczepy. Dziękuję za podlinkowanie mojego wpisu w wątku powitalnym, tam naświetliłem nieco temat. Nie chciałbym się powtarzać, ale mam przyczepę namiotową. Aktualnie jestem na zmianie auta i dmc przyczepy będzie zależało od tego który model kupię. Przy czym  nawet przy 1600kg na haku, to już jakoś się w 5 osób zmieścimy. W przyczepie namiotowej nie musiałem sobie zawracać głowy układem wnętrza czy akcesoriami. Nie śmierdziała, nie była podarta, to kupiłem. Przedsionek też zawsze w komplecie... O ile jedzie się doskonale z takim maleństwem, to samemu ją postawić to już trochę kłopot. W nocy też by się przydało ogrzewanie, bo dzieci małę. Mam wrażenie, że na rynku dominują handlarze, a większość przyczep to mogą być podpicowane szroty. Tym bardziej teraz, kiedy kolejne wakacje są pod znakiem zapytania, to nie jest dobry moment na kupowanie. Nie mniej chcę już obrać jakiś kierunek, może obejrzeć kilka sztuk, żeby mieć punkt odniesienia. Puki co to bym chciał przyczepę dla rodziny 2+3, im większa tym lepsza. O układach wnętrza nie mam pojęcia, ale pewnie powoli mi się coś wyklaruje. Nie mam też pojęcia o markach i tym czego szukać. Kiedyś dobrze mi się kojarzyło Hobby, ale po przeczytaniu kilku negatywnych opinii na temat jakości pomyślałem, że zapytam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracy magisterskiej nie piszę, myślę nad zakupem przyczepy. Dziękuję za podlinkowanie mojego wpisu w wątku powitalnym, tam naświetliłem nieco temat. Nie chciałbym się powtarzać, ale mam przyczepę namiotową. Aktualnie jestem na zmianie auta i dmc przyczepy będzie zależało od tego który model kupię. Przy czym  nawet przy 1600kg na haku, to już jakoś się w 5 osób zmieścimy. W przyczepie namiotowej nie musiałem sobie zawracać głowy układem wnętrza czy akcesoriami. Nie śmierdziała, nie była podarta, to kupiłem. Przedsionek też zawsze w komplecie... O ile jedzie się doskonale z takim maleństwem, to samemu ją postawić to już trochę kłopot. W nocy też by się przydało ogrzewanie, bo dzieci małę. Mam wrażenie, że na rynku dominują handlarze, a większość przyczep to mogą być podpicowane szroty. Tym bardziej teraz, kiedy kolejne wakacje są pod znakiem zapytania, to nie jest dobry moment na kupowanie. Nie mniej chcę już obrać jakiś kierunek, może obejrzeć kilka sztuk, żeby mieć punkt odniesienia. Puki co to bym chciał przyczepę dla rodziny 2+3, im większa tym lepsza. O układach wnętrza nie mam pojęcia, ale pewnie powoli mi się coś wyklaruje. Nie mam też pojęcia o markach i tym czego szukać. Kiedyś dobrze mi się kojarzyło Hobby, ale po przeczytaniu kilku negatywnych opinii na temat jakości pomyślałem, że zapytam. 
Ja proponuję lekturę forum. Tutaj naprawdę wiele się można dowiedzieć.

Marka ma znaczenie przy nowej - wtedy możesz wybierać w producentach i modelach (chociaż też nie do końca, bo są odległe terminy produkcji). Przy używanych i to w Polsce jesteś skazany poniekąd na to co na rynku się pojawi. A jak sam zauważyłeś obecnie jest boom i wątpię aby się to szybko skończyło.

Czyli czytaj forum i tematy dla kupujących, pooglądaj strony producentów przyczep, popatrz jakie są układy, wielkości itp. I przeglądaj ogłoszenia. Jeśli nie stanowi dla Ciebie problemu język to szukaj też za granicą. W takich Niemczech będziesz mieć dużo większy wybór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacek00 napisał:

Ja proponuję lekturę forum. Tutaj naprawdę wiele się można dowiedzieć.

A ja do kompletu proponuje jak najwięcej przyczep obejrzeć. Jedź gdzieś niedaleko do handlarzy którzy mają place z kilkoma lub więcej przyczepami i oglądaj, macaj, wąchaj. Tak najlepiej poznasz układy i ich rzeczywiste proporcje. Ostatecznie w praniu (użytkowaniu) dopiero okazuje się czy dany układ pasuje, dlatego warto upatrzony układ gdzieś wypożyczyć najpierw i pomieszkać jednak pomysł mało realny podejrzewam przy obecnym boomie.

7 godzin temu, ded napisał:

Mam wrażenie, że na rynku dominują handlarze, a większość przyczep to mogą być podpicowane szroty.

słuszne wrażenie

7 godzin temu, ded napisał:

 Puki co to bym chciał przyczepę dla rodziny 2+3, im większa tym lepsza. O układach wnętrza nie mam pojęcia, ale pewnie powoli mi się coś wyklaruje.

to może na początek proponuje lekturę tego

7 godzin temu, jacek00 napisał:

Jeśli nie stanowi dla Ciebie problemu język to szukaj też za granicą. W takich Niemczech będziesz mieć dużo większy wybór

Nawet jak są bariery językowe, to warto być na bieżąco z portalami w Niemczech, Danii, Niderlandach, bo przynajmniej większy wybór i realna ocena kosztów zakupu używki ;)

7 godzin temu, Maras napisał:
8 godzin temu, filipert napisał:

Panowie, kolega grzeczni się przywitał i przeszedł do konkretów w nowym wątku.

 

Ale ja nic nie napisałem ,że trzeba się przywitać. Poza tym ja czytasz nieprzeczytane posty to nie jest tak ,że zaczniesz czytać pierwszy post nowego zarejestrowanego użytkownika. 

Masz rację. Chciałem tylko delikatnie zasugerować, że też zauważyłem ironię w kilku wcześniejszych postach. Równolegle napisał o tym szerzej i dobitniej @P_JA - ostro ale o tym samym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz wypożyczyć jakąś przyczepę na weekend. Jest takich ogłoszeń na portalach dużo.
W ten sposób przetestujecie układy w środku i wybierzecie ten który będzie Wam najbardziej odpowiadał.
Potem szukaj czegoś suchego z tym układem.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.