Skocz do zawartości

Oświetlenie diodowe


ML

Rekomendowane odpowiedzi

Pięknie, jasno jak w dzień :ok:

I jak? Warto myśleć o diodach?

 

Moją lampkę testowałem na akumulatorze żelowym 7Ah. Świeciła prawie 9 godzin, przy czym pod koniec jej jasność była znacznie mniejsza niż na początku, aż do momentu gdy całkowicie zgasła. W przyczepie zamontowany mam akumulator 100Ah z serii „marine”, przeznaczony do campingów i na łodzie (możliwość dużych pochyleń), ale przede wszystkim cechuje go możliwość wyładowania do bardzo niskich napięć oraz współpraca z bateriami słonecznymi.

 

Z energii jaką magazynuje ten akumulator korzystam na maksa (czytanie, oglądanie TV) i po dwóch tygodniach wycieczek akumulator ładuje się prądem 6A i to przez maksymalnie 4 godziny, po czym natężenie spada. Znaczy to, że nie był wyładowany całkowicie. Gorzej zaś gdy zacznę używać prądowego złodzieja jakim jest halogenowe oświetlenie. Dlatego oszczędzam prąd na rzecz świetlówek. Dodatkowym plusem mojego zestawu jest fakt, że podczas jazdy akumulator jest doładowywany przez samochód (13 pinowa instalacja elektryczna).

 

Jeśli do tego dołożyć baterię słoneczną, która zapewni ładowanie na postoju, sprawę braku energii załatwiliśmy definitywnie. Lubię wygody, wiec preferuję takie rozwiązania, niż szukanie pozornych oszczędności (diody LED itp.) szkoda na to czasu i zdrowia (wzrok). Sprawdziłem, testowałem i się rozczarowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych tematem oświetlenia diodowego polecam wycieczkę na dział oświetlenia w sklepach IKEA. Pojawiły się tam gotowe zestawy diodowe z zasilaczami. Wygląda bardzo estetycznie jest w formie linijek i okrągłej. Ceny coś ok 100-120 zł z przetwornicą z 220V. Polecam zerknąć bo w porównaniu z wykonainem z Allegro to jest ogromna różnica.

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70115564

 

przykład w linku powyżej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to kiedyś oglądałem ale cena jak dla mnie za wysoka i bardziej szukam opcji 12V.Bardzo ładnie wyglądają łańcuchy na choinkę zatopione w rurze,widziałem swojego czasu u Marcina T ( miał zamocowane od półkami ) i ma swój klimat ten pomysł.W Auchan były po 50 zł 10m

post-33845-imported-c56a48dd-6f26-41e0-84d1-334209f69591_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych tematem oświetlenia diodowego polecam wycieczkę na dział oświetlenia w sklepach IKEA.

 

To co pokazujesz, służy do podświetlania oszklonych mebli itp.

Jeżeli ktoś oczekuje od „tego urządzenia” wystarczającej ilości światła do komfortowego czytania, to się grubo zawiedzie.

 

W katalogach produktów ( http://catalogx.myosram.com http://www.lighting.philips.com/pl_pl/ ), wiodących firm oświetleniowych prezentowane przez Ciebie DIODERY :-] noszą nazwę iluminatorów diodowych. Przeznaczone są do iluminacji i oświetleń dekoracyjnych a także stosuje się je w reklamie.

 

 

 

Panowie a duży problem przerobić z 220V na 12V.Chodzi mi o to aby wykorzystać obudowę

 

Z tego co się orientuję, świetlówki są zawsze takie same a w oprawach jest elektroniczny UKŁAD :ok: (kocham to słowo :ok: ), który także stosuje właściwe napięcie. Cała magia w tym elektronicznym urządzeniu.

 

Jeśli interesują cię szczegóły techniczne zadzwoń do techników w firmie OSRAM.

 

P. Łukasz Kolimas mob. +48600073598

P. Andrzej Wiśniewski mob. +48602115086 lub biuro: +48225502322

 

Uzyskasz techniczne wsparcie i doradztwo w zakresie budowy lampki zasilanej 12V DC w oparciu o produkty firmy OSRAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto moje diodery :-]

Posiadam takich 2 sztuki, każdy ma 24 diody i każda taka listwa pobiera 140mA prądu, razem 280 mA. Będe je używał jako nocne oświetlenie zewnętrzne, któro się będzie świecić "NO STOP" jak mawiają Anglicy :ok: 0.28A na godzinę, podczas gdy w chwili obecnej mam 2.2 A (żarówki halogenowe).

 

Wiele światła to nie emituje ale w nocy każda ilość to już coś :ok:

 


Dioder w aluminiowej obudowie

post-33848-imported-13af8fc5-746b-4fd1-af0b-c000b7d352d0_thumb.jpg

 

 

post-33848-imported-e77460a6-c438-4ed2-8af8-5dcd722f5522_thumb.jpg

 

 

post-33848-imported-0393cada-e523-424a-b419-b00271fedfec_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz energię także w pochmurne dni i w nocy gdy bateria słoneczna jest nieużyteczna!W Australii takie latarki kosztują ok. 10 AUS (ok 23zł), wczoraj w Media Markt znalazłem identyczną ale za 55 zł :ok:

Ma 5 diod o dużej jasności, korbką kręcisz ze 30 razy a latarka świeci za darmo przez godzinę, ale to nie koniec :-] jeśli padnie ci bateria w komórce latarka służy za ładowarkę dzięki specjalnym końcówkom :ok: Używam z Sony Ericcsonem :-]

 

Coś takiego po 19 zł http://allegro.pl/item285573227_ladowarka_dynamo_gsm_latarka_3led_np_pod_namiot.html

post-33852-imported-999d4f1e-1e63-4d93-829c-c81ce2433f37_thumb.jpg

post-33852-imported-ce1571e7-de3f-4253-9fda-2e9a355e7308_thumb.jpg

post-33852-imported-48c112bc-e991-4440-951d-e62d86862730_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale ty piszesz o lampce a ja szukam o jarzeniówce.

Pwotórzę:

Bardzo często są na promocjach lampy (warsztatowe) na 12V z 8W świetlówką. Przed wakacjami kupiłem za ok 20 zł.

Elektroniczny układ zapłonowy na 12V można przełożyć do dowolnej oprawy ze świetlówką 8W[/b] lub korzystać z formy lampy warsztatowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek dobrze prawi :ok:. W makro ceny tych lamp 12V ze świetlówka zaczynają się od 12 zł. Jest to bardzo przydatne urządzenie na podróż. Kabelek kończy się zarówno wtykiem do zapalniczki jak i dwoma małymi "rakami".

Zawsze jadąc z przyczepką mam taką lampę ze sobą :-]:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.