Skocz do zawartości

Oświetlenie diodowe


ML

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji wykonywanego zawodu mogę polecić ten produkt E27 http://www.szybkikoszyk.pl/8723,zarowka-spectrum-led-e27-10-w-woj12976.html?gclid=CKu7zd2An8UCFSkGwwodDWwAtg, przez ostatnie dwa lata zainstalowałem około 500szt tego producenta źródła światła i może ze 6 szt było trefne (wymiana sztuka za sztukę w punkcie sprzedaży natychmiast), i E14 http://www.maxdrogeria.pl/spectrum-led-zarowka-e14-6w-odpowiednik-50w-p7513.html?gclid=CN3ZioSCn8UCFQkcwwodlAgA-A

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

California, szukam 12V :)

 

Na allegro drogie ogólnie. W sklepach internetowych jest lepiej (np. 8led.pl). Wybór tylko słaby. 3W były by wystarczające? Jak myślicie?

 

Jeszcze muszę przeanalizować zabawę z przejsciówkami :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

California, szukam 12V :)

 

Na allegro drogie ogólnie. W sklepach internetowych jest lepiej (np. 8led.pl). Wybór tylko słaby. 3W były by wystarczające? Jak myślicie?

 

Jeszcze muszę przeanalizować zabawę z przejsciówkami :hmm:

czemu upierasz się przy oprawkach ? Musisz ? Dużo światła idzie w gwizdek. Obetnij oprawki i masz z głowy możesz dokręcić, dolutować wszystko. Chyba, że masz żyrandole wtedy jest problem. Zamieniałem je w starej przyczepie na plafony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę pozostać przy oryginalnych kinkietach, w których żarówki są widoczne. Nie chcę ich zmieniac, ciągnąć dodatkowych kabli, itp. Jeden plafon zostanie, tam pokombinuje może z modułami, bo wszystko ładnie można ukryć.

 

Żyrandoli brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam jako górne oświetlenie plafon. Chciałem zamontować w oryginalne oprawy ledowe żarówki, jednak do tych akurat opraw żarówki sa dość drogie.

Dlatego zakupiłem płaskie ledy:

11045353_1103491416346145_75530566355481

 

Oczywiście to fotka podczas montażu. 

Podlutowałem zaraz za włącznikiem, tak by oryginalna oprawa pozostała. Po co - bo zawsze lubię być przezorny. Gdyby mi padły ledy gdzieś w trasie, to zawsze zakupie zwykłe żarówki i je włożę w oprawę.

Finał jest taki:

11011873_1103491479679472_6943110420912919124_1103491573012796_78369044392251465

 

świeci 2 razy lepiej niż oryginalne żarówki. Jestem bardzo zadowolony.

 

szary11 jedź na ul. Jurowiecką - Markland - zaraz przed sexshopem. Tam facet ci doradzi, tylko trzeba trochę po marudzić to powyciąga taki różne dziwactwa ledowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam jako górne oświetlenie plafon. Chciałem zamontować w oryginalne oprawy ledowe żarówki, jednak do tych akurat opraw żarówki sa dość drogie.

Dlatego zakupiłem płaskie ledy:

Dołączona grafika

 

Oczywiście to fotka podczas montażu.

Podlutowałem zaraz za włącznikiem, tak by oryginalna oprawa pozostała. Po co - bo zawsze lubię być przezorny. Gdyby mi padły ledy gdzieś w trasie, to zawsze zakupie zwykłe żarówki i je włożę w oprawę.

Finał jest taki:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

świeci 2 razy lepiej niż oryginalne żarówki. Jestem bardzo zadowolony.

 

szary11 jedź na ul. Jurowiecką - Markland - zaraz przed sexshopem. Tam facet ci doradzi, tylko trzeba trochę po marudzić to powyciąga taki różne dziwactwa ledowe.

 

Spokojnie te ledy powinny przeżyć przyczepę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś dobrałem się do oświetlenia nad zalewem (tam gdzie jest świetlówka) zasilanego z samochodu. W środku po środku jest zaroweczka halogenowa 10W G4 Którą padła.

Czy ktoś z was wymieniał ją na LED G4? Może pochwalić się jak to sobie zamienił, ewentualnie na taśmę LED?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak montujecie to oświetlenie ledowe to kupujecie 12 voltowe czy trochę z większym napięciem.?

Pytam bo u mnie jak jest buda podłączona pod 230V to w instalacji 12v mam napięcie w okolicach 13,8V za sprawą zasilacza który doładowuje akumulator i zastanawiam się czy takie podwyższone napięcie nie skraca żywotności 12v ledów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak montujecie to oświetlenie ledowe to kupujecie 12 voltowe czy trochę z większym napięciem.?

Pytam bo u mnie jak jest buda podłączona pod 230V to w instalacji 12v mam napięcie w okolicach 13,8V za sprawą zasilacza który doładowuje akumulator i zastanawiam się czy takie podwyższone napięcie nie skraca żywotności 12v ledów.

Na 12v kupujemy ... Działają bez problemu, a też mamy w okolicy 14v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Po fakcie znalazłem żarówki 12V z gwintem e14. Cena rozsądna:

http://8led.pl/c,gwint-e14/zarowka-led-3w-e14-12v-acdc,138.html

 

Za swoje płaciłem po 40zł. Ale kupiłem deko mocniejsze, bo 4W. Oryginalne kinkiety zachowałem :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szary11 poszukaj na alliexpress - wiem że chiny ale tanie - kupisz kilka sztuk za cenę jednej. Poczekasz 2-4 tygodnie i będziesz miał za pół darmo - oczywiście to temat na zimę z racji czasu oczekiwania.

 

Co do moich ledów - sprawują się super !! Zobacz tu

 

Co do 12 V - trzeba kupować ledy do aut, a nie do domu. Te "domowe" żarówki ledowe maja mniejszą tolerancję napięciową i potrafią się po prostu przepalić powyżej 13 V. Oczywiście nie wszystkie - chyba oznaczeń nie ma na opakowaniu ale pewien nie jestem.

Edytowane przez stef (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szary11 poszukaj na alliexpress - wiem że chiny ale tanie - kupisz kilka sztuk za cenę jednej. Poczekasz 2-4 tygodnie i będziesz miał za pół darmo - oczywiście to temat na zimę z racji czasu oczekiwania.

 

Co do moich ledów - sprawują się super !! Zobacz tu

 

Co do 12 V - trzeba kupować ledy do aut, a nie do domu. Te "domowe" żarówki ledowe maja mniejszą tolerancję napięciową i potrafią się po prostu przepalić powyżej 13 V. Oczywiście nie wszystkie - chyba oznaczeń nie ma na opakowaniu ale pewien nie jestem.

 

Nie mam już zaufania do Aliexpresu - zakupy na próbę (buty do kosza i telefon) nie udały się. A za żarówki zapłaciłem ile zapłaciłem, ale mam gwarancję i nie muszę dyskutować z chińczykiem, który raptem zapomniał angielskiego :niewiem: Poza tym wrzuciłeś link do żarówek sieciowych, a nie 12V :) 

 

A żeby były one trwałe to trzeba patrzeć by miały symbolik AC. Wtedy są dostosowane do zmiennego napięcia z aku. I z trwałością nie powinno być problemu :ok: Są też zwykłe 12V - tych raczej lepiej nie kupować do zastosowań w przyczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.