Skocz do zawartości

Nad zakupem przyczepy rozważania [5os.; 30k]


fritz

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, filipert napisał:

Niewiele.

Blaty w przyczepach są puste w środku.

A jednak rzadko kiedy w ogłoszeniach pojawiają się aż takie uszkodzenia, jakby ktoś ostrzejszym końcem młotka testował wytrzymałość blatu ;)

6 godzin temu, filipert napisał:

Pamiętam ją z moich poszukiwań ale miała dużo mniej zdjęć. Może to kolejny właściciel? 

Jesteś pewien, że to ta sama przyczepa?
Coś mi dzwoni, że wcześniej była informacja w ogłoszeniu, że sprowadzał ją w sierpniu. Zdjęcia są letnie więc by pasowało.
Jeżeli wisi tak długo to zastnawiam się czemu gość jej jeszcze nie zarejestrował. Twierdzi, żę może ją zarejestrować, jeżeli będę zdecydowany na zakup.
Teoretycznie przyczepa powinna być zarejestrowana w przeciągu 30 dni od sprowadzenia..
Wrzuciłem tutaj zdjęcia, które dostałem (plus otomoto). Póki co wygląda OK przy czym brakuje mi normalnych fotek prawej strony..

Zastanawiam się czy jest ktoś na forum z tamytch okolic, żeby podjechać i obejrzeć? Dla mnie to 5h jazdy :( 

U Klai ta z przedsionkiem została sprzedana. Druga, która została, ma widoczne uszkodzenie z tyłu z lewej.
Niby nic poważnego, ale tego się chyba nie da w prosty sposób naprawić, tym bardziej, że zahaczona została ściana, drzwi od toalety i kedra.
Poprosiłem o dokładniejsze zdjęcia, zobaczymy, chociaż fakt, że dzisiejszy kupujący zdecydował się na droższy egzemplarz też o czymś świadczy.

Czekam na zdjęcia z Białogardu.

Edytowane przez fritz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

8 minut temu, fritz napisał:

Jesteś pewien, że to ta sama przyczepa?
Coś mi dzwoni, że wcześniej była informacja w ogłoszeniu, że sprowadzał ją w sierpniu.

Czyli się zgadza, wisi od sierpnia.

8 minut temu, fritz napisał:

Wrzuciłem tutaj zdjęcia, które dostałem (plus otomoto). Póki co wygląda OK przy czym brakuje mi normalnych fotek prawej strony..

Poza łazienka zapaćkana sylikonem to nie mam większych zastrzeżeń.

11 minut temu, fritz napisał:

Zastanawiam się czy jest ktoś na forum z tamytch okolic, żeby podjechać i obejrzeć? Dla mnie to 5h jazdy :( 

Tutaj popatrz.

9 minut temu, fritz napisał:

U Klai ta z przedsionkiem została sprzedana. Druga, która została, ma widoczne uszkodzenie z tyłu z lewej.
Niby nic poważnego, ale tego się chyba nie da w prosty sposób naprawić, tym bardziej, że zahaczona została ściana, drzwi od toalety i kedra.
Poprosiłem o dokładniejsze zdjęcia, zobaczymy, chociaż fakt, że dzisiejszy kupujący zdecydował się na droższy egzemplarz też o czymś świadczy.

To już wiesz dlaczego taka cena.

I teraz widać, że w Białogardzie wcale nie tak drogo jak się ma odpowiedni punkt odniesienia ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogólny ogląd przyzwoita ta LMC. Podłoga bakisty po odbudowie zdaje się? Bo tam w oryginale była raczej "wanna" z tworzywa a nie blacha alu. Ale jak to jest zrobione, to dobrze, co ja się nasiedziałem pod cepą żeby to odbudować i wzmocnić, to już moje. Żona tylko z castoramy nity  4-ki dowoziła, za trzecim razem kupiła w końcu tyle, że dla wnuków styknie (nie jest ciężkie, ale za to mocne - profile z amelinium a na tym ori "wanna", butle i szpej da się wozić przez następne 20 lat).

Trochę do poogarniania z elektryką, bo jest tam trochę radosnej twórczości (raczej norma), i kwestia wlania właściwego płynu do spłuczki (niebieski do kasety, różowy do spłuczki :) ). Półka w szafce na TV za żaluzją też siermiężnie "dokładana". A poza tym? Poczciwina LMC. Sądząc po dociepleniu bakisty i duo na butle, była jeżdżona zimą - sprawdź dokładnie podłoge w okolicach nadkoli i zwłaszcza od spodu za nadkolami - tam fabrycznie jest uszczelnienia tyle, co kot napłakał i rant nadkola jest tylko "sztyftowany" do podłogi. Plus koniecznie przyjrzyj się podłodze pod łazienką/prysznicem czy nie widać śladów przecieków (to tak odnośnie silikonu).  

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, filipert napisał:

Czyli się zgadza, wisi od sierpnia.

Czyli zapalamy zaróweczkę..

58 minut temu, filipert napisał:

Poza łazienka zapaćkana sylikonem to nie mam większych zastrzeżeń.

Mówisz o tym dookoła brodzika? Rozumiem, że to jakoś szkodliwe nie jest?

58 minut temu, filipert napisał:

Tutaj popatrz.

OK, zrobię podejście - dzięki :)

58 minut temu, filipert napisał:

To już wiesz dlaczego taka cena.

I teraz widać, że w Białogardzie wcale nie tak drogo jak się ma odpowiedni punkt odniesienia ;)

Na tą chwilę jestem skłonny przejechać się do Białogardu, przy czym chcę dać szansę tej 560ce ze względu na DMC. Mam nadzieję, że koledzy z forum pomogą :)

33 minuty temu, czyś napisał:

Na ogólny ogląd przyzwoita ta LMC. Podłoga bakisty po odbudowie zdaje się? Bo tam w oryginale była raczej "wanna" z tworzywa a nie blacha alu. Ale jak to jest zrobione, to dobrze, co ja się nasiedziałem pod cepą żeby to odbudować i wzmocnić, to już moje. Żona tylko z castoramy nity  4-ki dowoziła, za trzecim razem kupiła w końcu tyle, że dla wnuków styknie (nie jest ciężkie, ale za to mocne - profile z amelinium a na tym ori "wanna", butle i szpej da się wozić przez następne 20 lat).

Zdefiniuj 'po odbudowie'?
Patrząc na podłogę, zalatuje oryginałem, szczególnie widząc wytłoczenia na butle.

Przyszły dodatkowe zdjęcia - tym razem strona z drzwiami.
To co rzuca mi się w oczy to pionowa rysa wzdłuż drzwi wejściowych od strony klamki plus nieco mniejsza nad klapą w kierunku tyłu.
Ta pierwsza to ponoć pozostałości sylikonowe po jakimś wiatrołapie (??).

ACtC-3cED-JsS8kKmKlu7mwA75IZB-vBJY155JCtBaWps4UIi0Da9xGV-oF9smKtPVWAraJycj_3Js3z4Qj2ivZ3Me-Ap6kYaxAv9KWpOPjZXB0ylbl8udV1xRqvrXO6ViEyRWyXQTc3YBvO-ahFunVJTYdR=w523-h697-no?authuser=0

Powiedzcie mi jeszcze, co to jest za złącze? Gaz?

ACtC-3eDfvtFeNmVONBtThlzClNXpD2AUNLi6rnowOafGWoK5kv1o8DbRgKz39dRq2npBanF-HlkWk_wqibb1f0tXH1GHw0kLEHQ1fM3L8nwEf1NEM35jNF3sHhiUsdz3OLCp_swhrDqt1yutJ7a5oIRCRNq=w523-h697-no?authuser=0

Edytowane przez fritz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, fritz napisał:

Zdefiniuj 'po odbudowie'?
Patrząc na podłogę, zalatuje oryginałem, szczególnie widząc wytłoczenia na butle.

Wcześniejsze wersje miały plastikową wiotką wannę, w tej wersji budki też widziałem te plastiki. 

Nie zmienia to faktu, że dobrze, że nie jest to to starsze rozwiązanie - pal licho czy oryginał, czy nawet ładnie wykonane "samodziałowo", z tłoczeniami  pod butle i "skrzelami" do wentylacji.  Trzeba na pewno odtworzyć mocowania butli (o ile nie są pod tym dociepleniem), ale na tym alu dałbym po 2 paski na butlę, bo butla po alu wyjedzie, a np. nano/domlight  będą po tym jeździć aż miło. Albo przykręcić do alu krążki np. grubego tworzywa/gumy/sklejki. To już detal. 

Wzdłuż drzwi jest rzeczywiście czymś usmarowane, ale jeśli to glut z silikonu - z mozołem, ale powinno się dać to usunąć/wykruszyć. Wgniota z tyłu - fakt, jest, tak samo jak nagniotek na pokrywie bakisty. Jak to nie jest przecięte itp, to całkiem możliwe że to ślad po upadku rurki przy rozstawianiu przedsiona, na tę chwilę czarna krecha, po doczyszczeniu ew. przepolerowaniu będzie ledwo widoczny, na wyprostowanie nie ma co liczyć.   

Zwróć jeszcze uwagę na narożniki u dołu na przodzie - zaczynają pękać. Niestety jest to raczej nie do zatrzymania, tworzywo jest b. cienkie i po latach b. kruche i łamliwe. Nie ma innej rady jak kupić nowe, cirka 250 PLN sztuka, a np. na kupno używek nie ma co liczyć ( i w sumie nie ma co). To detal kosmetyczny, ale jak się rozpadną i ich nie ma, głupio taka jopa po nich wygląda.  

 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, mundek28 napisał:

zewnętrzne złącze gazowe np.do grila

Ciekawe rozwiązanie, rozumiem, że tylko wyjściowe?

10 minut temu, czyś napisał:

Nie zmienia to faktu, że dobrze, że nie jest to to starsze rozwiązanie - pal licho czy oryginał, czy nawet ładnie wykonane "samodziałowo", z tłoczeniami  pod butle i "skrzelami" do wentylacji.  Trzeba na pewno odtworzyć mocowania butli (o ile nie są pod tym dociepleniem), ale na tym alu dałbym po 2 paski na butlę, bo butla po alu wyjedzie, a np. nano/domlight  będą po tym jeździć aż miło. Albo przykręcić do alu krążki np. grubego tworzywa/gumy/sklejki. To już detal. 

Może i pal licho, może jest tak jak mówi @Kris Solo - ważne, żeby spełniało swoje zadanie ;) 
Masz gdziej zdjęcie, żeby podejrzeć jak mocowanie wygląda? Zakładam, że krążki po to, żeby butla stała stabilnie i się nie ślizgała.
Pasy, o których wspominasz, przechodzące przez podłogę?

19 minut temu, czyś napisał:

Wzdłuż drzwi jest rzeczywiście czymś usmarowane, ale jeśli to glut z silikonu - z mozołem, ale powinno się dać to usunąć/wykruszyć.

Wygląda na to, że to faktycznie silikon. Dodałem jeszcze zdjęcia z daszkiem, pod którym stała w CH, tam glut już był.

20 minut temu, czyś napisał:

Wgniota z tyłu - fakt, jest, tak samo jak nagniotek na pokrywie bakisty. Jak to nie jest przecięte itp, to całkiem możliwe że to ślad po upadku rurki przy rozstawianiu przedsiona, na tę chwilę czarna krecha, po doczyszczeniu ew. przepolerowaniu będzie ledwo widoczny, na wyprostowanie nie ma co liczyć.   

Tego na bakiście nie widziałem - dobre oko :D
Może i masz rację, z tą rurką, zobaczymy co mi sprzedający powie.

21 minut temu, czyś napisał:

Zwróć jeszcze uwagę na narożniki u dołu na przodzie - zaczynają pękać. Niestety jest to raczej nie do zatrzymania, tworzywo jest b. cienkie i po latach b. kruche i łamliwe. Nie ma innej rady jak kupić nowe, cirka 250 PLN sztuka, a np. na kupno używek nie ma co liczyć ( i w sumie nie ma co). To detal kosmetyczny, ale jak się rozpadną i ich nie ma, głupio taka jopa po nich wygląda.  

Nie ma to jak doświadczone spojrzenie, a i jest punkt do zbicia ceny ;)
Gdzie można takie nowe? LMC ma jakiś swój sklep w PL?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fritz napisał:

Masz gdziej zdjęcie, żeby podejrzeć jak mocowanie wygląda? Zakładam, że krążki po to, żeby butla stała stabilnie i się nie ślizgała.
Pasy, o których wspominasz, przechodzące przez podłogę?

Tego na bakiście nie widziałem - dobre oko :D
Może i masz rację, z tą rurką, zobaczymy co mi sprzedający powie.

Nie ma to jak doświadczone spojrzenie, a i jest punkt do zbicia ceny ;)
Gdzie można takie nowe? LMC ma jakiś swój sklep w PL?
 

Mocowanie butli - mocuje się to do ściany grodziowej:

Uchwyt Mocowanie butli gazowej przyczepy kampera (klaja.pl)

Nie przechodzi więc przez podłogę. 

Krążki - tak, żeby butla dołem stała stabilnie i nie jeździła po podłodze bakisty, bo wysunie się z mocowania. Krążki dorobisz sobie w każdej chwili, zależy na jakie butle się zdecydujesz. Do domlight/nano raczej formatka z okrągłą dziurą, bo spód mają dość płaski (nie ma dolnego kołnierza), w przypadku pozostałych - krążek o średnicy ciut mniejszej od wewn. średnicy dolnego kołnierza grubości ok. 2 cm załatwi sprawę

Wgniotki na pokrywie bakisty to raczej standard, od zamykania (dociskania) pokrywy. Też mam. 

Narożniki kupisz np. w S-campie, czasem trzeba na nie trochę poczekać, ale przez lata był zdaje się jeden rodzaj. Jak już zaczną pękać, to trudno jej polepić/wzmocnić, bo w rękach się łamią dalej. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, czyś napisał:

Mocowanie butli - mocuje się to do ściany grodziowej:

Uchwyt Mocowanie butli gazowej przyczepy kampera (klaja.pl)

Nie przechodzi więc przez podłogę. 

Krążki - tak, żeby butla dołem stała stabilnie i nie jeździła po podłodze bakisty, bo wysunie się z mocowania. Krążki dorobisz sobie w każdej chwili, zależy na jakie butle się zdecydujesz. Do domlight/nano raczej formatka z okrągłą dziurą, bo spód mają dość płaski (nie ma dolnego kołnierza), w przypadku pozostałych - krążek o średnicy ciut mniejszej od wewn. średnicy dolnego kołnierza grubości ok. 2 cm załatwi sprawę

No to chyba wszystko jasne, dzięki :D 
Krążki, jak rozumiem, mocowane do podłogi?
Na tą chwilę myślę o lekkiej butli, ale to pewnie wyjdzie praniu, zależnie od finalnego DMC.

8 minut temu, czyś napisał:

Narożniki kupisz np. w S-campie, czasem trzeba na nie trochę poczekać, ale przez lata był zdaje się jeden rodzaj. Jak już zaczną pękać, to trudno jej polepić/wzmocnić, bo w rękach się łamią dalej. 

Gugiel pokazywał mi jakąś starą ofertę na Allegro i rzekomo taki narożnik pasował do więcej niż jednej marki, ale to pewnie chłyt martekingogy ;) 

Teraz muszę tylko ogarnąć zdalną inspekcję i będziemy decydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google powie wszystko. Generalnie do LMC, marki pokrewne przeważnie nie miały tego narożnika (listwa dolna przednia szła "w górę" tak jak  tylna w LMC i nie było tego narożnika, ew. był dużo węższy. W tej ofercie którą pokazuje google, też już pęka, za 150 zł nie ma co kupować używki. Na razie zostawić, czekać jak to pękanie będzi epostępować, i jeśli już, kupić nowe. Nastoletnia używka będzie pękać tak samo, pozorna oszczędność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Było tutaj cicho, ale to nie znaczy, że nic się nie działo ;)

Dzięki pomocy kolegi @dudek_t, staję się właścicielem LMC z okolic Białegostoku! :yay:
Staję się, ponieważ podpisaliśmy umowę przedwstępną i do 15go marca odbieram nabytek.
Akurat ogarnę B+E ?

Budka naprawdę fajna i jesteśmy dobrej myśli idąc dalej.
Budżet nieco przekroczony, ale myślę, że 33k jest dobrą ceną jak za taki stan/rocznik, pamiętając o sytuacji na rynku.
Wygląda na to, że stała większość czasu w jednym miejscu, wg Tomka ocynk na ramie jest w stanie, jakby wyjechała dopiero co z fabryki ;) 
Poza tym sucha ze wszystkich stron, wnętrze dobrze utrzymane, a w środku pachnie normalnie.

Myślę, że układ z toaletą z tyłu doskonale się sprawdzi, a osobny zlew to duża zaleta.
Ze spaniem będziemy musieli nieco się zastanowić, przy czym spokojnie znajdziemy rozwiązanie.

Wspomnę, że byliśmy też w międzyczasie obejrzeć LMC w Białogardzie i pewnie nikogo to nie zdziwi, że zastrzeżeń brak.
W końcu to solidna firma :) 
Zdecydowaliśmy się na wyprawę, żeby mieć porównanie przed jazdą na Białystok i upewnić się, że ją bierzemy jeżeli nie będzie zakupu na Podlasiu.

Pochwalę się więcej jak już budka będzie u nas i oczywiście założę swój wątek we wiadomym miejscu :) 
Już zaczęły się rozmyślania co by tu dołożyć i nad czym popracować ;) 
Póki co, uzupełniłem album dodatkowymi zdjęciami.

Muszę przyznać, że jestem ogromnie ucieszony pomocą niesioną przez forumowiczów oraz doceniam i dziękuję za cenne rady udzielone w tym wątku.
Przy okazji inspekcji zdalnych, chciałbym też podziękować kolegom @szary11, @fish za reakcję oraz koledze @Smolik za wyjście z własną inicjatywą.
Mam nadzieję, że będę miał okazję oddać co dostałem :) 

Główne podziękowania należą się Tomkowi, który dzielnie przedzierał się przez zaśnieżone drogi, żeby pomóc nam dokonać wyboru na odległość!
@dudek_t - oficjalnie, raz jeszcze - DZIĘKUJĘ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.