Skocz do zawartości

Nad zakupem przyczepy rozważania [5os.; 30k]


fritz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, fritz napisał:

Wg opisu na budce, jest to model Caratt 490, wg dekodera VIN - Calista 490. Jeżeli dobrze rozumiem to co napisali tutaj, Caratt jest odmianą Calista więc teoretycznie jest OK, choć układ Calista KMF w przyczepach, które znalazłęm jest zupełnie inny.
Żeby było ciekawiej w dowodzie jest wpisane Chateau 550c..

Dowód mówi również, że DMC to 1500, pczy czym ładowność to 235kg.

Bajzel w papierach przyczepy sprowadzonej zza granicy jest dopuszczalny a Ciebie obowiązuje to co jest ostatecznie w DR.

2 godziny temu, fritz napisał:

Ewidentnie do zważenia, żeby się upewnić jak to jest naprawdę

Na pewno nie zaszkodzi ale 1500 to dobra wartość dla tej budki, jednak obstawiałem, że jest lżejsza i może być tak, że jeśli jest to 490 a w papiery ktoś wpisał wartości od 550, to będziesz mile zaskoczony na wadze.

2 godziny temu, Kobiela napisał:

juz tego ogłoszenia nie ma

Ja kupiłem budkę z ogłoszenia które też od kilku tygodni nie było aktywne. Budka zapadła już w sen zimowy i czekała do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, filipert napisał:

Bajzel w papierach przyczepy sprowadzonej zza granicy jest dopuszczalny a Ciebie obowiązuje to co jest ostatecznie w DR.

 

48 minut temu, filipert napisał:

Na pewno nie zaszkodzi ale 1500 to dobra wartość dla tej budki, jednak obstawiałem, że jest lżejsza i może być tak, że jeśli jest to 490 a w papiery ktoś wpisał wartości od 550, to będziesz mile zaskoczony na wadze.

Czyli to dobra wiadomość, razem z DMC 1500 :)
Ponoć w okolicy ma skład węgla wieć będzie można na spokojnie zważyć.

Bardziej mnie zastanawiają luki w przeglądach technicznych, pogadam jeszcze z gościem i zobaczymy co powie.
Jeżeli przyjdzie do zakupu to PT ma być zrobiony i tu nie będzie dyskusji.
 

50 minut temu, filipert napisał:

Ja kupiłem budkę z ogłoszenia które też od kilku tygodni nie było aktywne. Budka zapadła już w sen zimowy i czekała do wiosny.

Czytałem Twój temat i cieszę się, że misja zakończona sukcesem :)
Przy czy Tobie zajęło kilka miesięcy znalezienie tej właściwej..

Patrząc na to, że głównie są dostępne układy podkowa + łóżko małżeńskie to u mnie może być podobnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, fritz napisał:

Bardziej mnie zastanawiają luki w przeglądach technicznych, pogadam jeszcze z gościem i zobaczymy co powie.
Jeżeli przyjdzie do zakupu to PT ma być zrobiony i tu nie będzie dyskusji.

Faktycznie. Ale to może też świadczyć na plus jeśli przyczepa służyła np. do wypadów na rybki w bliskiej okolicy i nie jeździła wielu km.

Jednak może świadczyć o jakimś defekcie uniemożliwiającym zaliczenie przeglądu.

Przegląd musi być jeśli chcesz podpiąć przyczepę po zakupie ale możesz lawetą ;)

Ważne, że OC jest aktualne, bo z tym więcej zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem, zobaczyłem i się rozczarowałem..

Z Chateau nici - zebrałem nieco doświadczenia i szukamy dalej.

Ciekaw jestem ile taka naprawa tylnej ściany.. przypuszczam, że można by to ogarnąć samemu, ale w moim przypadku to nie wchodzi na ten moment w grę.
Przyczepa będzie stała na zewnątrz i dopiero w tym sezonie postawię wiatę.

Rozważyliśmy na tą chwilę zwiększenie budżetu do 40k, jeżeli będzie taka potrzeba, chociaż wolałbym max 35, żeby zrobić serwis i dołożyć przynajmniej mover.

Zastanawiamy się nad tą budką z Białogardu, tyle, że cena powala :(
Ta ma taki sam układ i lepszą cenę, niestety jest dość daleko, a na zdjęciach brakuje prawej strony.

Będę dzwonił i dopytywał jeszcze..

Co myślicie?
Jak w Białogardzie zapatrują się na negocjacje $$?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fritz napisał:

Co myślicie?
Jak w Białogardzie zapatrują się na negocjacje $$?

Nie liczyłbym na rewelację. Znają swoją wartość a ta cena jest odpowiednia. 

Sam się zastanawiałem nad tym układem w LMC jednak potrzeba przestrzeni wygrała. Dwie takie stały od lata u Klai, sprawdź. 

Gdyby w Białogardzie weszła jakaś budką w moim rozmiarze, to uderzałbym w ciemno. 

 

Szkoda tej Chateau i Twojego czasu ale przynajmniej masz doświadczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 minut temu, filipert napisał:

Nie liczyłbym na rewelację. Znają swoją wartość a ta cena jest odpowiednia. 

Sam się zastanawiałem nad tym układem w LMC jednak potrzeba przestrzeni wygrała. Dwie takie stały od lata u Klai, sprawdź. 

Zadzwonię i pogadam, zobaczymy co powiedzą.

Faktycznie, u Kłaji mają taki układ w LMC, jest też Hobby ale bez prysznica.

Prysznic musi być inaczej główna kierowniczka nie zaakceptuje zakupu ;)

32 minuty temu, filipert napisał:

Gdyby w Białogardzie weszła jakaś budką w moim rozmiarze, to uderzałbym w ciemno. 

Czyli mając do wyboru to samo w Kłaji i Białogardzie, pomimo różnicy cenowej, wybrałbyś to drugie?

33 minuty temu, filipert napisał:

Szkoda tej Chateau i Twojego czasu ale przynajmniej masz doświadczenie ?

Taki urok poszukiwania czegoś rozsądnego..
Jedyna zaleta to doświadczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fritz napisał:

Czyli mając do wyboru to samo w Kłaji i Białogardzie, pomimo różnicy cenowej, wybrałbyś to drugie?

Pozorna różnica nie wynosi nawet 10%.

U Klai stoją dwie tańsze (jedna nawet przedsionka nie ma) więc warto by zrobić wycieczkę i sobie porównać. Potem wycieczka do Białogardu i decyzja, czy tamta jest warta dołożyć ciut więcej kasy.

Jeżeli budżet masz naciągany, to ja bym wolał jednak cos tańszego i mieć rezerwę na doposażenie, dobre ubezpieczenie itd. 

Oba punkty wydają się sensownym miejscem zakupu choć nie znam opinii o Klai. W Białogardzie kupiło wielu forumowiczów i słyszałem tylko o jednym przypadku, że ktoś coś tam znalazł w domu mokrego jednak zadzwonił do sprzedawcy i partycypowali w kosztach naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, filipert napisał:

Pozorna różnica nie wynosi nawet 10%.

Pozorna - czyli diabeł tkwi w szczegółach? ;)

4 godziny temu, filipert napisał:

U Klai stoją dwie tańsze (jedna nawet przedsionka nie ma) więc warto by zrobić wycieczkę i sobie porównać. Potem wycieczka do Białogardu i decyzja, czy tamta jest warta dołożyć ciut więcej kasy.

Najpierw dokładniejsze zdjęcia, jakieś wideo, a potem będziemy decydować o wyjeździe.

Klaja to 400km, Białogard 200km, więce kawałek jest. Zacznę od tej tańszej.

Pochwalę się postępami.

Póki co, dzięki  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta lmc z białogardu bardzo ładnie wygląda. Porządna marka. 
 

6 minut temu, fritz napisał:

Pozorna - czyli diabeł tkwi w szczegółach? ;)

Tak bo w białogardzie dokładają dużo szpeju. Ja dostałem komplet talerzy, kubków, sztućców, krzeseł itp. Tak naprawdę podpinać i jechać na urlop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, jacekzoo napisał:

Ta lmc z białogardu bardzo ładnie wygląda. Porządna marka. 
 

54 minuty temu, fritz napisał:

Pozorna - czyli diabeł tkwi w szczegółach? ;)

Tak bo w białogardzie dokładają dużo szpeju. Ja dostałem komplet talerzy, kubków, sztućców, krzeseł itp. Tak naprawdę podpinać i jechać na urlop

Dokładnie tak a w tym przypadku nawet widać to na zdjęciach, w opisie masz przedsionek Isabella. Dodatkowo Białogard (ale konkretnie Aleksandra Szczuka) to często polecane miejsce więc ryzyko jak z Chateau znikome. Klaja daje rok gwarancji na szczelność i jako znany dealer raczej bubla nie sprzedaje (ale to tylko domysł).

Godzinę temu, fritz napisał:

Najpierw dokładniejsze zdjęcia, jakieś wideo, a potem będziemy decydować o wyjeździe.

U Pani Oli nigdy nie miałem problemu aby poszła i zrobiła kilka dodatkowych zdjęć, czy zdjęła jakieś wymiary więc śmiało dzwoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

Ta lmc z białogardu bardzo ładnie wygląda. Porządna marka. 

Patrząc na Hobby w tych rocznikach to wizualnie meble się różnią, nie wiem jak to wygląda w praktyce, za mało jeszcze marek oglądałem ;)
A i o LMC czytałem na forum dobre opinie.

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

Tak bo w białogardzie dokładają dużo szpeju. Ja dostałem komplet talerzy, kubków, sztućców, krzeseł itp. Tak naprawdę podpinać i jechać na urlop

No widziałem, w szafkach sztućce, piekarnik pomimo, że dołożony - jest w zestawie :)

3 minuty temu, filipert napisał:

Dokładnie tak a w tym przypadku nawet widać to na zdjęciach, w opisie masz przedsionek Isabella. Dodatkowo Białogard (ale konkretnie Aleksandra Szczuka) to często polecane miejsce więc ryzyko jak z Chateau znikome. Klaja daje rok gwarancji na szczelność i jako znany dealer raczej bubla nie sprzedaje (ale to tylko domysł).

U Pani Oli nigdy nie miałem problemu aby poszła i zrobiła kilka dodatkowych zdjęć, czy zdjęła jakieś wymiary więc śmiało dzwoń.

Dzwoniłem i tu i tu.
Czekam na zdjęcia z Białogardu. Właścicielka mówiła, że ceny poszły mocno w górę, plus wysoki kurs waluty i w stanie takim jaki oni kupują (bez uszkodzeń) mają kłopot, żeby kupić.
U Klaji ktoś ma przyjechać obejrzeć dzisiaj te LMC więc będę się jeszcze dogadywał konkretnie popołudniu jak sytuacja będzie jasna.

Zastanawia mnie jeszcze ta LMC 560, rozmawiałem z człowiekem i również czekam na zdjęcia.
DMC 1600 vs 1130 masy własnej pozwala na duuużo zabawy :D 
Rzekomo kupił dla siebie, ale sprzedaje. I co ciekawe, pomimo tego, że przyczepa niezarejestrowana gość był już nią na wyjeździe.
Trochę to dziwne, ale może lubi ryzyko, bądź mija się z prawdą..

Na ten moment moja małżonka określiła się, że układ z osobną toaletką najbardziej jej odpowiada, więc pewnie na którąś się zdecydujemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fritz napisał:

Zastanawia mnie jeszcze ta LMC 560, rozmawiałem z człowiekem i również czekam na zdjęcia.
DMC 1600 vs 1130 masy własnej pozwala na duuużo zabawy :D 
Rzekomo kupił dla siebie, ale sprzedaje. I co ciekawe, pomimo tego, że przyczepa niezarejestrowana gość był już nią na wyjeździe.
Trochę to dziwne, ale może lubi ryzyko, bądź mija się z prawdą..

Pamiętam ją z moich poszukiwań ale miała dużo mniej zdjęć. Może to kolejny właściciel? 

10 minut temu, fritz napisał:

U Klaji ktoś ma przyjechać obejrzeć dzisiaj te LMC

Pół roku wiszą a tu nagle takie zainteresowanie ;)

13 minut temu, fritz napisał:

Patrząc na Hobby w tych rocznikach to wizualnie meble się różnią, nie wiem jak to wygląda w praktyce, za mało jeszcze marek oglądałem ;)
A i o LMC czytałem na forum dobre opinie.

Bo to dobra marka, jak Jacek pisze. Dla mnie to był lider ale wybór niewielki w PL. Przewaga Hobby to jednak znacznie większa kuchnia (blat i szafki) i to mi najbardziej nie pasowało w LMC. 

16 minut temu, fritz napisał:

Na ten moment moja małżonka określiła się, że układ z osobną toaletką najbardziej jej odpowiada, więc pewnie na którąś się zdecydujemy ;)

Oglądasz LMC HTE a pokaż jej HTD ;)

image.png.b9321ae74c273de600b7c7a10bddb241.png

tylko to już z łóżkiem francuskim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, filipert napisał:

Pamiętam ją z moich poszukiwań ale miała dużo mniej zdjęć. Może to kolejny właściciel? 

Twierdzi, że sprowadził ją sam na kołach. Przy okazji następnej rozmowy dopytam jeszcze o formę sprzedaży. Jak "na Szwajcara" to podziękuję :) 

13 minut temu, filipert napisał:

Pół roku wiszą a tu nagle takie zainteresowanie ;)

Klaja też się zdziwił skąd tyle chętnych na LMC ;)

14 minut temu, filipert napisał:

Bo to dobra marka, jak Jacek pisze. Dla mnie to był lider ale wybór niewielki w PL. Przewaga Hobby to jednak znacznie większa kuchnia (blat i szafki) i to mi najbardziej nie pasowało w LMC. 

Fakt, Hobby dużo więcej w ogłoszeniach i nawet w podobnym układzie się zdarzają. Niemniej, na tą chwilę będziemy drążyć temat LMC, oby skutecznie :D

17 minut temu, filipert napisał:

Oglądasz LMC HTE a pokaż jej HTD ;)

Uuu panie.. to byłby szał!:yay:

Wczoraj była Hobby w takim układzie, tyle, że sprowadzona z UK i dość zaniedbana.
Zastanawiam się jak bardzo trzeba się postarać, żeby zrobić dziury w blacie. Ze stołem podobnie, jakby się tłuczkiem znęcali nad tymi meblami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.