Skocz do zawartości

Hymer Filiperta - Eriba Nova 620A


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 661
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

48 minut temu, golob napisał:

Sprawdz czy masz wsyzstkie elementy.

Kod produktu: 1010082 (HYMER) Hymer blokada zamknięcia okna BF 107-00

Przykładowo: https://sklep.kampi.pl/pl/p/Hymer-blokada-zamkniecia-okna-BF-107-00/6340

obraz.thumb.png.8350b3b2bb4339b3d9f80921a1cf1d3a.png

Wszystko poza klamką jest na oknie i działa.

Klamki luzem w stosunku do tych na oknach mają odwrotnie naklejki ale widzę, że naklejka jest luzem, więc pewnie ktoś odwrotnie nakleił.

Musze dokładnie przyjrzeć się temu elementowi na oknie i porównać z Twoim zdjęciem, może to jest inny model.

Spróbuję też zdjąć klamkę z okna i wtedy dokładnie opomiarować ale musze to zrobić na spokojnie żeby znaleźć patent na demontaż/montaż bo pewnie jest banalnie prosty.

Jeśli ten zestaw kupuje się razem, to uderzę do poprzedniego właściciela, czy gdzieś w klunkrach nie ma reszty.

37 minut temu, dudek_t napisał:

Bardzo fajna przyczepa, gratulacje

Dzięki

37 minut temu, dudek_t napisał:

Fajnie że zakup przebiegł bezboleśnie.

Ja ją chyba kupiłem już miesiąc temu ? ten wyjazd, to były formalności ;)

Naprawdę musiałem się pilnować aby rzetelnie ocenić jej stan i jeszcze coś negocjować cenę

39 minut temu, dudek_t napisał:

Ilość miejsca w przypadku wózka jest nie do przecenienia. Myślę że zostanie z Wami na dłużej. Do zobaczenia na szlaku :)

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał:

Okno nowsze. 

Wszystko działa tylko kiepsko wygląda. Może wystarczy posklejać, wyszpachlować i nowy lakier położyć.

Dziwi mnie jeszcze ułożenie uszczelki - mocno pomarszczoną w narożnikach. 

Teraz rozumiem. Uszczelka to zwyczajnie pewnie juz ze starości się tak układa, trzeba by było coś dobrać od polskich producentów, jest tego sporo, ale tej konkretnie nigdy nie szukałem.

Jeśli o tą ramkę chodzi to jest część zewnętrzna i wewnętrzna, ona się nie zmieniała za bardzo na przestrzeni lat - bo ramka sufitowa ze światełkami lub bez to zupełnie niezależna część. Z dokupieniem może być problem, więc chyba najlepiej będzie tak jak mówisz samemu to odbudować kiedyś - trochę pracy, koszt znikomy, bo nawet jakaś uzywka to raz że będzie w komplecie z całym oknem (jak to ogłoszenie z olx które wcześniej zalinkowałem), a dwa nie wiadomo w jakim stanie.

Tutaj masz kilka zdjęć, jak to okno wygląda, generalnie to jak przyczepa ma zostać "na lata" to warto kiedyś cały mechanizm podnoszenia zdemontować, odświeżyć, przeczyścić i przesmarować przekładnie (to akurat można bez rozbierania zrobić zwyczajnie z dachu bo dostęp jest dobry po podniesieniu okna):

https://forum.hme-ev.de/viewtopic.php?t=1735&start=60

 

48 minut temu, jacekzoo napisał:

Ładny kawał wagonu :)

Jak na 2 osie to jest dość krótka (względnie oczywiście). Dzisiaj takie budy na 1 osi są robione chyba w większości. Ona chyba niewiele dłuższa niż Twoje LMC Jacek, ile u Ciebie jest całościowo długości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałbym jeszcze o tym jutuberze, który bardzo fachowo remontował i Eribe Nova i kamper Hymera, duzo można podejrzeć, bardzo dobre źródło wiedzy:

 

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, golob napisał:

Zapomniałbym jeszcze o tym jutuberze, który bardzo fachowo remontował i Eribe Nova i kamper Hymera, duzo można podejrzeć, bardzo dobre źródło wiedzy:

 

Bardzo lubię go oglądać ?

chociaż nie rozumiem ani słowa... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, golob napisał:

Jak na 2 osie to jest dość krótka (względnie oczywiście). Dzisiaj takie budy na 1 osi są robione chyba w większości. Ona chyba niewiele dłuższa niż Twoje LMC Jacek, ile u Ciebie jest całościowo długości?

@golob dwie osie zawsze robią wrażenie wielkości :) chociaż ta filipertowa jest z pół metra dłuższa od mojej. Chociaż to dmc 1800 nie rozpieszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, marek230482 napisał:

A kiedy będą przeróbki na wózek? To mnie ciekawi :)

Jak już wspominałem, w 2021 roku poeksploatujemy trochę Hymerka, żeby dokładnie wiedzieć co chcemy zmienić.

Może jeszcze na wiosnę poszerzę drzwi ale ciśnienia nie ma. Ważniejsze, że dzięki pełnej łazience z prysznicem, nie musimy już tak mocno przebierać w kempingach.

Ale już na horyzoncie pojawia się pierwsze udogodnienie w postaci podwyższenia toalety:

Deska sedesowa podwyższona do toalety C200/C2/C3/C4 - Thetford - GoMarket.com.pl - Sklep Kempingowy Turystyczny Caravaningowy - Sprzedaż detaliczna, hurtowa. Hurtownia Polska, Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2020 o 14:59, filipert napisał:

 dzięki pełnej łazience z prysznicem, nie musimy już tak mocno przebierać w kempingach.
 

Już gratulowałem w innym wątku ale co tam można jeszcze raz, gratulacje.

Pełna łazienka to super sprawa, mam już w trzeciej przyczepie i nie zamieniłbym na inną, najbardziej podoba mi się jak idą do prysznica i pytają, jest kolejka pod prysznicami, a tu odpowiedz my nie wiemy:niewiem: mamy swój prysznic w przyczepie ?  i koparytka opada. Na niektórych kempingach to nawet nie byłem w toaletach, nie wiem jak wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipert napisał:

Bardzo lubię go oglądać ?

chociaż nie rozumiem ani słowa... 

W ustawieniach jutuba kliknij tłumaczenie na język polski i wszystko jest zrozumiałe wraz z obrazem :) (choć czasem bardzo kulawe ?)

obraz.png.292962589d1c88e9fcb988641489f585.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marek230482 napisał:

To w takim razie jak teraz będzie wchodzić do przyczepy? Myślałem ze ta przeróbka jest konieczna. 

Tak jak do tej pory ?

Trochę szersze drzwi są ale nadal za wąskie aby na rękach małżonkę nosić, więc na plecach ?

Teraz do przyczepy wstawiam wózek manualny i tam żona już się swobodnie porusza. 

6 godzin temu, peja76 napisał:

Już gratulowałem w innym wątku ale co tam można jeszcze raz, gratulacje.

Dzięki podwójne zatem ?

6 godzin temu, bogdan9153 napisał:

Fajna ta przyczepka. Dużo przyjemności i zadowolenia z użytkowania. Pozdrawiam Bogdan

Również dziękuję. Dzieki Tobie, dobrze obejrzałem ramę i jej łączenia. 

6 godzin temu, golob napisał:

W ustawieniach jutuba kliknij tłumaczenie na język polski i wszystko jest zrozumiałe wraz z obrazem :) (choć czasem bardzo kulawe ?)

obraz.png.292962589d1c88e9fcb988641489f585.png

:blagac:

Całe życie człowiek się uczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.