Skocz do zawartości

Citroen C5 Aircross 1.5 czy 2.0 BlueHDI EAT8


Maciek 1970

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Adasiuuu napisał:

nie jeździł nowym samochodem bez przedłużenia gwarancji na cały okres planowanego użytkowania.

Mi w cytrynie za przedłużenie gwarancji o 3 lata (do 5lat) przy moich przebiegach krzyknęli 12k ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No to rzeczywiście ładnie km trzaskasz.
Nie myślałeś, żeby przejść na opcje wynajmu z pakietem serwisowym?

Po prostu przy takich przebiegach i aktualnym sposobie produkowania samochodów wszystkich marek, to niedługo będą Cię zjadały koszty serwisowe.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Adasiuuu napisał:

No to rzeczywiście ładnie km trzaskasz.
Nie myślałeś, żeby przejść na opcje wynajmu z pakietem serwisowym?

Po prostu przy takich przebiegach i aktualnym sposobie produkowania samochodów wszystkich marek, to niedługo będą Cię zjadały koszty serwisowe.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Za rok kończę leasing, do tej pory (2 lata bez gwarancji) , zrobiłem simering na wale, 1400zl na gotowo w ASO. I tyle

 

a czy takie przebiegi? 30kkm rocznie d... nie urywa

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory, ale jeszcze rok oczywiście, źle nie życzę, ale niestety doświadczenie pozwala mi mieć ogromne obawy.

Przy kolejnym aucie pamiętaj doliczyć sobie do raty finansowania umowę i będziesz spokojniejszy.

Po tylu latach pracy w salonie, uwierz że wiem co mówię. Po kilku latach użytkowania klienci wracają z podziękowaniem, że doradziliśmy, albo ze spuszczoną głową, że jednak warto było wziąć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód kosztuje X, umowa serwisowa na okres i przebieg kosztuje Y. Zatem sprzedawca „ukrywa” koszt umowy w cenie auta i kwota do finansowania to X+Y.

O wiele korzystniej teraz wychodzi najem, oczywiście jeśli masz działalność i zakładasz wymianę samochodu co te 3-4 lata, generując sobie samochodem w firmie swojego rodzaju tarcze podatkowa. Ale to dyskusja na osobny temat.

Każdemu z Was z przyjemnością doradzę przy zakupie samochodu nowego, tak jak to robiłem do mojej przerwy na tym forum 2 lata temu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wykupię ten pakiet za 5600 ale i tak boli. Jednak przy nowym samochodzie nie powinny dziać się takie bolączki więc boli podwójnie. 

Mi ta cena wychodzi przy przebiegu raptem 90tys i 6 lat

Raczej kolejny nie będzie psa no chyba że Ducato ubrany w campera ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak przy nowym samochodzie nie powinny dziać się takie bolączki więc boli podwójnie


Niestety właśnie w nowych samochodach dzieje się najwiecej bo są już stricte przewidziane na okres użytkowania = fabryczna gwarancja + rok.

Ilość elektroniki i systemów ekologicznych jest tak przerażająca, że możemy zapomnieć o użytkowaniu ich za 10 czy 15 lat - bo dawno wylądują na złomie.

A pomimo mojej długoletniej pracy w Peugeot (obecnie jako szefa sprzedaży łódzkiego salonu) nikogo nie będę przekonywał do zakupu samochodów koncernu PSA, bo samochód to sprawa indywidualna. Ale konstrukcja zakupu i finansowania w każdej marce jest taka sama, a tu można dużo zaoszczędzić.
Stąd deklaracja doradztwa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Adasiuuu napisał:

Samochód kosztuje X, umowa serwisowa na okres i przebieg kosztuje Y. Zatem sprzedawca „ukrywa” koszt umowy w cenie auta i kwota do finansowania to X+Y.

O wiele korzystniej teraz wychodzi najem, oczywiście jeśli masz działalność i zakładasz wymianę samochodu co te 3-4 lata, generując sobie samochodem w firmie swojego rodzaju tarcze podatkowa. Ale to dyskusja na osobny temat.

Każdemu z Was z przyjemnością doradzę przy zakupie samochodu nowego, tak jak to robiłem do mojej przerwy na tym forum 2 lata temu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kumam, chociaż u mnie te 12k to przegięli i ich pogonilem. Mi przy wyliczeniu wyszło, że przy najlepszej sytuacji wyszło 15k drożej najem niż zwykły leasing, jak doszłoby odliczanie za jakieś ryski czy coś to jeszcze gorzej. A tak po 5 latach mam auto, które sprzedam za 45-50k 

15 minut temu, Adasiuuu napisał:

nikogo nie będę przekonywał do zakupu samochodów koncernu PSA

Ogólnie z cytryny jestem zadowolony, tylko u mnie następne to będzie jakaś krowa 4x4 typu ram, dourango czy tundra. A cytryna takich cudaków nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jacekzoo napisał:

Ale w czym problem? Żarówka plus adblue

Adblu akurat wyskoczyło. Światła mam w porządku. 

Ten komunikat na ułamek sekundy pojawia się od roku. Czasami nawet nie zdążysz przeczytać, żarówki, ogranicznik prędkości itd. wszystko wyskakuje i obyś zdążył przeczytać. Komunikaty te pojawiają się jak jest wilgotno i zimno, w lecie jest tego mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.