Skocz do zawartości

Citroen C5 Aircross 1.5 czy 2.0 BlueHDI EAT8


Maciek 1970

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, liwiusz333 napisał:

Nie dotyczy to DMC, ale MW zestawu.

W jakim sensie DMC zestawu dotyczy MW zestawu? Nie rozumiem za bardzo :) 

28 minut temu, jacekzoo napisał:

No właśnie, czyli max masa zestawu, żeby sprawdzić czy zestaw przekracza trzeba go zważyć. 
 

to nie jest suma dmc auta i dmc budy, tylko dmc całości

Otóż to. Czyli DMC zestawu po odjęciu MW obu pojazdów daje nam ładowność zestawu (na ludzi i bagaż). Inaczej mówiac suma RMC obu pojazdów nie może być większa niż DMC zestawu z pola F3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mundek28 napisał:

Trochę obok tematu ale zapytam. Jak to jest i dlaczego. Toyota RAV 4 hybrid AWD może ciągnąć 1600 na haku a Honda CR-V hybrid AWD tylko 750 na haku?

Zasadniczo to inne konstrukcje. W Hondzie nie ma w zasadzie skrzyni biegów - tzn jest tam niby skrzynia eCVT ale przełożenie jest stałe, a nie zmienne, silnik elektryczny głównie napędza koła (a w zasadzie 2 silniki przedni i tylny). Silnik spalinowy ładuje głównie baterie, a koła napędza tylko w bardzo określonym zakresie kiedy wystarczające jest to przełożenie stałe eCVT i to jest przy prędkościach coś typu 80-120km/h wyłącznie. W uproszczeniu można powiedzieć że to taki elektryk z wbudowaną ładowarką spalinową :). układ dość skomplikowany i pewnie ogranicza to DMC przyczepy.

RAV4 to juz bardzie klasycznie z przekładnią planetarną eCVT.

BTW RAV4 hybrid AWD miało cały czas 1650kg, chyba że coś sie zmieniło ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz 1,5hdi ogólnie jestem zadowolony ale mam niepokojące dźwięki z okolic rozrządu. Wiem, że to nie tylko u mnie.

Po pierwszej reklamacji dowiedziałem się z kamery samochodowej, że jestem laryngologiem ? po prostu w złym miejscu wyłączyli kamerę i się nagrało. Cała diagnoza na słuch z wołaniem innych fachowców ze swoimi uszami. Wkrótce kolejna wizyta i zobaczymy co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz 1,5hdi ogólnie jestem zadowolony ale mam niepokojące dźwięki z okolic rozrządu. Wiem, że to nie tylko u mnie.
Po pierwszej reklamacji dowiedziałem się z kamery samochodowej, że jestem laryngologiem  po prostu w złym miejscu wyłączyli kamerę i się nagrało. Cała diagnoza na słuch z wołaniem innych fachowców ze swoimi uszami. Wkrótce kolejna wizyta i zobaczymy co będzie.
Jak długo masz auto? I jaki to rocznik?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1,5 HDi Spacrtourer 120KM z 2019r. Przebieg coś 29tys. Znajomy ma Berlingo z takim samym silnikiem i u niego już wymienili pasek rozrządu, nie pomogło. Obstawia pompę paliwa i mówił coś, że te paski są węższe. 
A to ten sam silnik co 1.5 blue HDi i 2.0 blue HDi?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 to niemłoda konstrukcja mająca już błędy wieku dziecięcego za sobą. Szkoda, że od 1.01 UE uśmierca takie jednostki w nowych autach..

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega podobny dźwięk takiego rezonowania wydawała u mnie ostatnio rolka napinacza paska klinowego ?
Może warto zrzucić pasek klinowy i posłuchać na pracującym silniku czy dalej to występuje. U mnie pomogło, ale to 1.6 90KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2020 o 20:19, Benior napisał:

W Berlingo jest 130KM  i raczej to ten sam silnik. 

Film kumpla i u niego bardziej to słychać

imageproxy.php?img=&key=007cab40b20cff46

Mam nówkę 1.5 blueHDI. Jutro obslucham czy tak ma być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.