Skocz do zawartości

Sterckeman Evolution 496PE - rzeczywista masa w gotowości do jazdy VS dane katalogowe?


Łuki

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, jacek00 napisał:

No to pewnie jest to zrobione tak samo. Ale piszesz ,że się psują - no zobaczymy :D 

Niemcy na forum o tym wspominają, ale jednocześnie chwalą, że to jedno z niewielu bubli, do których Knaus przyznaje się bez bicia ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, Marcin T napisał:

Niemcy na forum o tym wspominają, ale jednocześnie chwalą, że to jedno z niewielu bubli, do których Knaus przyznaje się bez bicia ?.

Jak miałem kupić 500kd to coś słyszałem o zaciekających oknach, z tym już sobie poradzili czy problem pozostał???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peja76 napisał:
Jak miałem kupić 500kd to coś słyszałem o zaciekających oknach, z tym już sobie poradzili czy problem pozostał???

Witam

 

Z tym zaciekaniem okien to wtedy kiedy były uchylone podczas deszczu, wtedy struga wody zbierała się i ciekła do środka,

przynajmniej u mnie to zaobserwowałem w Sporcie. Ja przymykałem okna i problemu nie miałem.

 

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomekk napisał:

Witam

 

Z tym zaciekaniem okien to wtedy kiedy były uchylone podczas deszczu, wtedy struga wody zbierała się i ciekła do środka,

przynajmniej u mnie to zaobserwowałem w Sporcie. Ja przymykałem okna i problemu nie miałem.

 

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

 

Ok, dziękuje, czyli nie jest zle jak tylko to, myślałem że to przy zamkniętych jakieś czary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jacek00 napisał:

(w 500 KD nieporozumieniem wg mnie było to, że otwierając szafkę siłowniki ją podnosiły tak mocno do góry, że rączką waliła ona o sufit

Jeśli był to zawias z siłownikiem wbudowanym np taki:
1.jpg
to spokojnie takie rzeczy się reguluje. Nie mogę doszukać jakiej firmy okucia bierze Knaus -  Heafel, Hettich, WDK?
Zamek magnetyczny to jest patent stosowany w budownictwie w drzwiach bezprzylgowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomii napisał:

Jeśli był to zawias z siłownikiem wbudowanym np taki:
1.jpg
to spokojnie takie rzeczy się reguluje. 

Bardzo możliwe że taki. Tak waliło w przyczepie na targach. Otworzyłem drzwiczki a one łup w sufit :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odkopuję temat po blisko 20 mailach i kilku telefonach do obsługi klienta Trigano zlokalizowanej przy fabryce we Francji.

Teoretycznie potwierdzili, że w papierach homologacyjnych model Evolution 496PE ma masę na pusto 1180kg. Ma to uwzględniać całe standardowe wyposażenie tego modelu, a nie uwzględnia opcjonalnych dodatków. Żadnego skanu takiej homologacji jednak nie otrzymałem do wglądu.Nikt nie był w stanie wyjaśnić ile tak realnie wynosi masa w stanie gotowości do jazdy o dlaczego podają ją z dokładnością +/- 5%. Niestety przestali zupełnie odpowiadać na maile. Teoretycznie masa ta może wynosić nawet mniej, niż masa na pusto :). Należy jednak bezpiecznie przyjąć, że masa w gotowości do jazdy (czyli 50l wody + 2 butle z gazem + jakaś woda w spłuczce) wynosi jakieś 1260kg.

Kontakt wyglądał bardzo kiepsko - tzw. obsługa klienta nie wie co jest w ofercie, dane sprawdzają na ogólnodostępnej stronie internetowej, jest im wszystko jedno czy klient wybierze ich produkt, czy też nie, z wielkim trudem znajdują kompetentne osoby w firmie mogące udzielić szczegółowych informacji. Maile trzeba było wielokrotnie ponawiać i przypominać się jeszcze telefonicznie. Tylko jedna osoba komunikowała się bardzo dobrze po angielsku, pozostałe średnio lub wcale. Telefony odbierają jeśli dobrze pamiętam 2 dni w tygodniu przez kilka godzin. Ogólnie to mają klienta w dupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.