Skocz do zawartości

Jaki wentylator zamiast truma went do pieca sl 3002


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hej.

Fabrycznie jest to metalowy wentylator wyciągowy, który zasysa i rozprowadza rurami gorące powietrze do wylotów w całej przyczepie.

Jeśli znajdziesz tańszy zamiennik, który to wytrzyma to pewnie będziesz pierwszy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Tomii napisał:

Czyli gdzie to postawić? Przed piecem od frontu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, szary11 napisał:

Również teoretycznie to by zdało egzamin

 

Screenshot_2020-11-02-09-59-57-63.jpg

to coś praktycznie działa przy piecu na olej przy temperaturze w okolicach 100 stopni, przy lekkim podniesieniu temperatury niestety kończy śie natychmiast

do trumy powinno nadać się - oczywiście tak jak w oryginale z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Benior napisał:

Czyli gdzie to postawić? Przed piecem od frontu?

To musi stać na ciepłym, czyli wykorzystując konwekcje ciepła stawiał bym to na/nad piecykiem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Benior napisał:

Troszeczkę mało miejsca mam no i czy szafy nie uszkodzi temperatura z pieca. 

Przecież takie piece zawsze są montowane w takich szafach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o kasę tylko o kolizję w przyczepie różnych rzeczy już zamontowanych no i producent pod stolikiem nie przewidział miejsca na rurę a ty by zwęziło miejsce na nogi. 

Miałem trumaventa w niewiadówce i wiem jakie to jest dobre jednak nie mogę brać go pod uwagę. Myślałem jeszcze aby na przeciwko pieca zamontować wentylator komputerowy 12v 

Kupiłem dwa małe olejaki po 500v i jeden stanie pod łóżkiem a drugi przy drzwiach lub łazience. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za piecem pod pod podłogą szafy masz miejsce na wentylator. A co do rozprowadzenia, może nie ma super dojścia, żeby rozprowadzić jak fabryka zrobiła ale przy szafie masz łózko i w nim możesz puścić i po prawej też masz jakąś szafkę. A jak nie ma żadnej szafki to możesz przebić się pod podłogą jak to robią w oryginale a rurę wstawić w styropianowy klocek, żeby się nie wychładzała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak gorące elementy stykają się szafą w miejscach niewidocznych. Obawiam się, że metalowy wentylator może uszkodzić laminat bo ta półka na grzejniku jest bardzo wąska. 
Kusi mnie to rozwiązanie bo na trumaventa nie mam szans. 
Nic się nie styka. Przecież mówię Ci że fabrycznie piece są tak właśnie montowane i wszystko jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jacekzoo napisał:

Ale za piecem pod pod podłogą szafy masz miejsce na wentylator. A co do rozprowadzenia, może nie ma super dojścia, żeby rozprowadzić jak fabryka zrobiła ale przy szafie masz łózko i w nim możesz puścić i po prawej też masz jakąś szafkę. A jak nie ma żadnej szafki to możesz przebić się pod podłogą jak to robią w oryginale a rurę wstawić w styropianowy klocek, żeby się nie wychładzała

Zgadza się jest tam dużo miejsca na wentylator ale pod łóżko puścić nie mogę bez demontażu innych rzeczy, które chcę aby tam były. W stronę drzwi puszczać i na ten 1metr wydać tyle pieniędzy tez nie rozwiązanie. Pod podłogą nie chcę rzeźbić ale o tym nie pomyślałem :) 

 

9 minut temu, jacek00 napisał:
21 minut temu, Benior napisał:
Jednak gorące elementy stykają się szafą w miejscach niewidocznych. Obawiam się, że metalowy wentylator może uszkodzić laminat bo ta półka na grzejniku jest bardzo wąska. 
Kusi mnie to rozwiązanie bo na trumaventa nie mam szans. 

Nic się nie styka. Przecież mówię Ci że fabrycznie piece są tak właśnie montowane i wszystko jest ok

Obudowa metalowa (ta srebrna) jest przykręcona do szafy. Wentylator gdyby stał na tej wąskiej półce i jak jest napisane dopiero zadziała od temperatury 60 stopni więc cały czas tak mocno nagrzany metal będzie jakoś wpływał na laminat. ....... Sam sobie odpowiedziałem i odpuszczę temat z tym urządzeniem ;) 

Przetestuję opcje wentylatorka 12v bo to się gdzieś wala a montaż to pikuś. 

Edytowane przez Benior (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.