Skocz do zawartości

Camper & Caravan Salon 2020 vs Camper & Caravan Show 2020


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.10.2020 o 17:19, Funiaki napisał:

Refleksja taka:

Chyba kamperów i przyczep na zlocie będzie więcej niż na ekspozycji ???

Jesteśmy tego samego zdania. Dupy nie urwało. Widać że to bardziej wypożyczalnie były na halach.. 

Jeden sklep z akcesoriami i przydaśkami w cenie alledogo. 

Jeżeli to będzie tak wyglądało w Nadarzynie to NO SORY.. ale szkoda mojego czasu...

 

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to będzie tak wyglądało w Nadarzynie to NO SORY.. ale szkoda mojego czasu...
 Ogólnie nie widzę sensu bycia na dwóch takich samych imprezach pod rząd

Dla mnie Nadarzyn ma sens mam 10 km, wejściówkę free i na 2-3 godziny mogę się wybrać . Poznań ewentualnie jakbym był na serwisie w piątek (a w tym roku nawet nie pomyślałem o tym, wybrałem Kaszuby )

 

 

Wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłem - nie było tak źle. Przynajmniej poczyniłem dwa ustalenia:

- po pierwsze primo: ceny jakościowo dobrych blaszaków - kosmos i poziom spoooro większych półintegr,

- po drugie primo - Benimar... no cóż... bardzo chciałem obejrzeć ich samochody i było ich dużo, ale przekonałem się, że niższa cena nie bierze się tylko z faktu, że są na Fordzie z silnikiem 2.0...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zulos napisał:

 

- po pierwsze primo: ceny jakościowo dobrych blaszaków - kosmos i poziom spoooro większych półintegr,

- po drugie primo - Benimar... no cóż... bardzo chciałem obejrzeć ich samochody i było ich dużo, ale przekonałem się, że niższa cena nie bierze się tylko z faktu, że są na Fordzie z silnikiem 2.0...

Dokładnie, blaszaki bardzo drogie, kupisz za te same pieniądze kampera.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale chyba tylko Benimar jako jedyny miał tak ze jak spuściłeś łóżko, to mogłeś normalnie wyjść, nie trzeba było po kolanach jak w innych.

Jeszcze co zauważyłem, kamper żeby był wygodny to musi mieć minimum 7m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, peja76 napisał:

Nie wiem czy zauważyłeś, ale chyba tylko Benimar jako jedyny miał tak ze jak spuściłeś łóżko, to mogłeś normalnie wyjść, nie trzeba było po kolanach jak w innych.

Jeszcze co zauważyłem, kamper żeby był wygodny to musi mieć minimum 7m.

Niektóre samochody z grupy Trigano, w której jest Benimar też mają podobnie. Mnie interesowało kilka układów Benimara - m.in. Tessoro 442, 495, 496 i fajnie, bo obejrzałem, układy mi odpowiadały, no ale zawiodłem się jakością, zwłaszcza okleiny meblowej i wyleczyłem się z tego.

W półintegrach takie układy z opuszczanym łóżkiem, które nie koliduje z wejściem są jeszcze w takim układzie z tzw. francuskim łóżkiem, który ma Knaus (różne modele o oznaczeniu 650 mf) oraz Hobby (oznaczenie T65HFL). Ten układ jest rewelacyjny pod kątem przestrzeni - na 7m jest ogromna. Bierze się to stąd, że łazienka nie jest na środku i nie dzieli przestrzeni na pół, tylko jest z tyłu w rogu. Oczywiście ten układ ma jeden zasadniczy i dla wielu nie do zaakceptowania minus - brak garażu i tylko mały bagażnik pod łóżkiem... Na targach nie było samochodu z takim układem, choć co ciekawe był blaszak Rapido (sprzedany) model V62 - identyczny układ w wersji mikro. Baaardzo fajny - przestrzeń jak na Vana ogromna. Niestety tylko dla 2+1, a ja potrzebuję 2+2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zulos napisał:

 był blaszak Rapido (sprzedany) model V62 - identyczny układ w wersji mikro. Baaardzo fajny - przestrzeń jak na Vana ogromna. Niestety tylko dla 2+1, a ja potrzebuję 2+2...

 Bardzo wpadł mi w oko, tylko szkoda że nie było już możliwości zobaczenia łazienki (jaka duża), jak by była w miarę to jest to jedyny blaszak jakiego ja bym mógł zaakceptować, my jezdzimy głównie w dwójkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do łazienki nosa nie zapuściłem, bo udało mi się tylko zygnąć na moment, jak gość z obsługi odkleił na chwilę tą gustowną taśmę z informacją, że sprzedany. Zdążyłem ocenić dobrą jakość wykończenia, duuużą jak na Vana lodówkę (chyba ca. 145 l), znaleźć miejsce na ekspres do kawy:D, łazienka zaś jest długa i b. wąska, a prysznic z zasłonką. No i jeszcze dość wąskie jednak łóżko główne - bodajże 125 cm. szer., choć z dobrym, grubym materacem - chyba w całości, nie sztukowanym, co nie jest częste w blaszakach.

Na tym filmiku dość dużo widać:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Zulos napisał:

Do łazienki nosa nie zapuściłem

znaleźć miejsce na ekspres do kawy:D,

Dla nas łazienka bardzo ważna. Trzeci sezon jeżdzimy i powiem szczerze że jak ktoś mnie nieraz pyta jak wyglądają toalety na obiekcie, to mówię że nie wiem?, bo wszystko mamy u siebie, i tak ma zostać.

Był jeszcze taki blaszak co miał chowaną toaletę pod łóżko, i wtedy był duży prysznic.

Wiadomo miejsce na ekspres najważniejsze :D, teraz w nowej przyczepie to nawet przetwornice założyłem, co by na trasie swoją kawkę wypić:kawa:.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, peja76 napisał:

Dokładnie, blaszaki bardzo drogie, kupisz za te same pieniądze kampera.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale chyba tylko Benimar jako jedyny miał tak ze jak spuściłeś łóżko, to mogłeś normalnie wyjść, nie trzeba było po kolanach jak w innych.

Jeszcze co zauważyłem, kamper żeby był wygodny to musi mieć minimum 7m.

Heh, bez targów powtarzam te 3 teorie od kilku lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Zulos napisał:

Do łazienki nosa nie zapuściłem, bo udało mi się tylko zygnąć na moment, jak gość z obsługi odkleił na chwilę tą gustowną taśmę z informacją, że sprzedany. Zdążyłem ocenić dobrą jakość wykończenia, duuużą jak na Vana lodówkę (chyba ca. 145 l), znaleźć miejsce na ekspres do kawy:D, łazienka zaś jest długa i b. wąska, a prysznic z zasłonką. No i jeszcze dość wąskie jednak łóżko główne - bodajże 125 cm. szer., choć z dobrym, grubym materacem - chyba w całości, nie sztukowanym, co nie jest częste w blaszakach.

Na tym filmiku dość dużo widać:

 

ergonomiczne te drzwi do łazienki w formie rolety - jednak nie wierzę w ich wytrzymałość - najczęściej używane drzwi w kamperze :). Po kilku latach pewnie będą do wymiany. Kamper fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maarec napisał:

ergonomiczne te drzwi do łazienki w formie rolety - jednak nie wierzę w ich wytrzymałość - najczęściej używane drzwi w kamperze :). Po kilku latach pewnie będą do wymiany. Kamper fajny.

Naprawdę wrażenie przestrzeni jest niesamowite jak na blaszaka w tym układzie. Szkoda, że to trzecie łóżko jest pojedyncze, choć można by zdrutować nakładkę na przednie fotele i zrobiłoby się już dla dwójki:D Ale w sumie można kupić i zrobić łóżko na podnoszonym dachu. Widziałem ofertę jakiejś polskiej firmy - bodajże jedyne ca. 30 tys. zł:D Ale jakby zrobili wersję wyższą z łóżkiem opuszczanym (choć straciłby dużo przez brak tego panoramicznego okna z przodu), to mogłoby być opuszczane łóżko z góry i przy tym układzie może nawet wejście do niego by z tym łóżkiem nie kolidowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Zulos napisał:

 (...) Na targach nie było samochodu z takim układem, choć co ciekawe był blaszak Rapido (sprzedany) model V62 - identyczny układ w wersji mikro. Baaardzo fajny - przestrzeń jak na Vana ogromna. Niestety tylko dla 2+1, a ja potrzebuję 2+2...

na pierwszy rzut oka fajnie ale nie kupiłbym tego układu w blaszaku bo ma kilka wad które w moich oczach go dyskwalifikują.

- brak kabiny prysznicowej ( ta wąziutka łazienka z tą szmatą to dramat)

- brak okna w kuchni (chyba że jest pochłaniacz bo nie wyobrażam sobie gotować czegokolwiek bez uchylenia okna w kuchni i dachowego nad kuchnią )

- i największa wada to ta ławka centralnie na wejściu + brak moskitiery w drzwiach przesuwnych. Każdorazowe wejście / wyjście będzie wymagać otwarcia drzwi przesuwnych na prawie pełną szerokość. W lecie mamy gwarancję nalotu owadów , w zimie pełne wychłodzenie wnętrza.

każdy kto jeździł blaszakiem wie jak upierdliwe są drzwi przesuwne , w zimie otwieramy je praktycznie na kilkadziesiąt cm a i tak mocno wychładzają nam wnętrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, co myślicie, targi w Nadarzynie się odbędą ? Bo ponoć World Travel Show przeniesione:

https://worldtravelshow.pl/

A bilet kupiony. Nie podoba mi się to za bardzo bo liczyłem że zobaczę jedno i drugie a tu się okazuje ze jednak nie. Myślicie ze te bilety będą ważne również na przeniesione targi ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem hale w Nadarzynie przy pierwszej fali epidemii mieli plan przerabiać na szpital "polowy" dla Warszawy. 
Na fb World Travel Show wszystko bez zmian - wczoraj jeszcze zachęcali do zastania wystawcą. Co będzie to czas pokaże. 

No i zawsze może być jeszcze tak jak w tej deklaracji z marca: https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1463817,koronawirus-szpital-ptak-warsaw-expo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.