Skocz do zawartości

Camper & Caravan Salon 2020 vs Camper & Caravan Show 2020


Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Voku napisał:

Spoko Cena jak na te czasy, bo tańszego kampera nie widziałem :D  Jak to mówią Tanio to było. A i tak duożo sprzętu się sprzedało. A podobno od listopada znowu podwyżka.
Ja bardziej jestem zaszokowany cenami przyczep, można się już chyba zastawać czy lepiej kupić nową przyczepę czy używanego kampera skoro nowe przyczepy podchodzą pod 200tyś 

to na otomoto coś tam można znaleść taniej.

https://www.otomoto.pl/oferta/roller-team-kronos-284-tl-od-reki-gomarket-kamper-roller-team-kronos-284-tl-at-rocznik-2022-ID6Edkrk.html

nowego Rimora nawet poniżej 300 brutto.

trochę dilerów na tych targach z cenami chyba poniosło .

Oglądane prze Ciebie Malibu w DE kupisz za ok 100k E więc nawet licząc E  po 4,8, doliczając akcyzę i transport wyjdzie ok 570 więc tą "targową" cenę można sobie wsadzić w buty.

Chyba że nikomu za 30 tyś PLN tyła się ruszyć nie chce.

W sumie kto bogatemu zabroni :-]

1 minutę temu, peja76 napisał:

 Średnia cena kampera 450-550k oczywiście bez markiz, klim i Tv jak coś lepszego to 700k. Przyczepy jak dal mnie to dramat z cenami, jak byś chciał coś w miarę fajnego z wyposażeniem typu mover, klima, markiza, tv o piecu Combi nie wspomnę koło 200k i więcej.

Miałem ofertę na Rollerteama za  56 tyś euro brutto z klimą i markizą

trzeba było brać  :-]


 

Cytat

RollerTeam KRONOS 295 TL, 2,0 dcm, 130 KM, specyfikacja 2019 / 20 43 004 EURO netto
Ford - KRONOS:
Szerszy rozstaw osi, opony kempingowe, zestaw naprawczy koła, centralny zamek, elektryczne i atermiczne szyby, ABS, ESP, klimatyzacja manualna,
poduszka kierowcy i pasażera, DRL, komputer, tempomat, elektryczne lusterka, fotele z regulacją i podłokietnikami, radio z regulacją w kierownicy, drzwi
kempingowe z moskitierą i oknem, listwy łóżka, pokrowce foteli kabiny, okno dachowe panoramiczne, panel solarny, kamera cofania, okna kempingowe SEITZ S4
- w ramie aluminiowej, nowy prysznic z funkcją szafy.

STANDARD EURO netto
Ford - Silnik 2,0 130 KM ---> 2,0 170 KM 1 254 EURO netto
PACK Zimowy Gaz - COMBI 6 z CP Plus, izolowany i ogrzewany zbiornik wody brudnej, ogrzewane zewnętrzne rury, izolowany stopień wejściowy,
kurtyny kabiny - 1 245 Euro netto  EURO netto
Bagażnik na 4 rowery - 262 Euro netto  EURO netto
Rolety okien kabiny - 572 Euro netto  EURO netto
Transport campera  - 1 700 Euro netto  EURO netto
Camper + Pakiety / Wyposażenie + Transport 44 258 EURO netto

Camper + pakiety/wyposażenie + transport x podatek akcyzowy
- 3,1% dla silników do 2,0 dcm; 45 630 EURO netto
Markiza Fiamma F45S 4m - (numer produktu: 437707) - płótno Royal Grey, biała obudowa - 693 Euro netto Pakiet Bonusowy
GRATIS
EURO netto
Klimatyzacja AIRVA JUPITER 2400 - 1 964 Euro netto Pakiet Bonusowy
GRATIS
EURO netto
Akumulator kempingowy 80/85 Ah - żelowy - 250 Euro netto Pakiet Bonusowy
GRATIS
EURO netto
Pakiet wyposażenia kempingowego o wartości 600 Euro netto - GRATIS Finansowanie EFL
 EURO netto
Razem Brutto - VAT 23 % 56 125 EURO
brutto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Suzu4x4 napisał:

to na otomoto coś tam można znaleść taniej.

Tym co jest na otomoto w ofercie nie ma się co sugerować, zadzwonisz to nie aktualne ale mają co innego, tak cena jest jaka jest ale nie można za gotówkę tylko finansowanie i to u nich a tam grubo, ach już się wyleczyłem z otomoto z nowymi sprzętami.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Voku napisał:

Ale chyba nie teraz? 

no wiadomo że nie teraz. oferta z 2019 r.

chciałem zobrazować jak cena przez trzy lata skoczyła o niemal  50% do góry 

kilka ofert wtedy miałem . CI Horon 95M - 55.300e . Weinsberg Cara Suite 650 MEG - 54.800 e,  Dethleffsy  stały na placach u dilerów "od ręki" czy to w Kutnie czy na Śląsku. ceny w pln 260-270 brutto za półintegrę, 300-350 za integrę

Ceny brutto od polskich dilerów

tak się wszystko pozmieniało przez trzy lata  :niewiem:

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Voku napisał:

W 2019 znajomy wyceniał kamperka Adrii w Elcampie cena z markizą i bagażnikiem coś koło 290tyś teraz 400tyś to chyba mało, ale u nich cenę podniosła akcyza bo silniki 2.0 się skończyły.

szczerze ? musiałbym chyba na głowę upaść żeby dać ponad 400 za Adrię na Citroenie :mlot:

dokładając parę pln to już można kupić coś na Mercedesie

zastąpienie przez Mercedesa silnika 2,2 silnikiem 2,0 spowodowało że kampery na tym podwoziu mają małą akcyzę co niweluje wyższą cenę bazową Mercedesa.

Oglądałem tą Euremobil co pokazywałeś, zrobiła na mnie dobre wrażenie  :yes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

Wyżej wymieniony Euramobile, Hymer  a jeśli chodzi o najtańsza zabudowę na podwoziu mercedesa to Weinsberg

weisberg na mercedesie od 303.000 netto najtańszy w Niemczech - nie ma dramatu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Voku napisał:

 

DJI_0034_Moment.jpg

ja wiem że akcyza i transport ale cena "od" 10 k Euro drożej niż w konfiguratorze.

sztuki na mobile.de zaczynają się od 80k euro

ciekawi mnie czy te ceny na targach w PL są negocjowalne czy nie ma dyskusji ?

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.modelDescription=caracompact+suite+mb+640+meg+e&ref=srpHead&scopeId=MH&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&usage=NEW&refId=7fbd7b0c-9d77-f047-9fcb-436c9eed6471

obraz.thumb.png.a2ac4ebdf37e86edbe280f6252c4d3b8.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Suzu4x4 napisał:

ja wiem że akcyza i transport ale cena "od" 10 k Euro drożej niż w konfiguratorze.

sztuki na mobile.de zaczynają się od 80k euro

ciekawi mnie czy te ceny na targach w PL są negocjowalne czy nie ma dyskusji ?

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.modelDescription=caracompact+suite+mb+640+meg+e&ref=srpHead&scopeId=MH&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&usage=NEW&refId=7fbd7b0c-9d77-f047-9fcb-436c9eed6471

obraz.thumb.png.a2ac4ebdf37e86edbe280f6252c4d3b8.png

 

Raczej dostaniesz w cenie Markizę i może Klimę. Z ceny nikt chyba nie zejdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Suzu4x4 said:

ja wiem że akcyza i transport ale cena "od" 10 k Euro drożej niż w konfiguratorze.

sztuki na mobile.de zaczynają się od 80k euro

Suzu4x4 jest akcyza i różnica w podatku VAT.

Pierwszy na liście: cena brutto 80.226 € 67.417 € netto Cena netto 67,400 EUR + 3,1% akcyzy to 69.507 EUR. Do tego 23% VATu i masz 85.494 EUR w Polsce.

Żeby zejść z ceny dealer musi zejść ze swojej marży. Ale pamiętajmy też, że za te kampery, które już chwilę stoją, dealer płacił po innym kursie EUR. Więc i trochę z różnic kursowych można uszczknąć. :) Ja bym negocjowała. ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.