Skocz do zawartości

Ku przestrodze - jak można wtopić


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, maarec napisał:

Możesz triumfować, czekałeś i się doczekałeś. Adria to złom, im bliżej przełomu lat 1999/2000 i dawniej tym gorzej. 

 

Kurczaki a moja jest z 1997r ??? myślałem że pojadę gdzieś jeszcze a tu trzeba będzie zutylizować ??? może chociaż na części ktoś kupi ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

10 godzin temu, TomekKnaus napisał:

... i tu się Pawnawoli mylisz ~ kupującemu zabrakło logicznego myślenia, kupując od pośrednika przyczepę, wiedząc o:

- uginającej się podłodze,

- usztywniu łatami ww podłogi,

- bakiście skręconej aluminiowymi wstawkami, 

- ruszającym się parapetem od wewnątrz

.. itd.

.......  było wiele 'rzeczy' dających do myślenia, zabrakło chłodnego podejścia do tematu ......

Tyle wg mojej oceny w sprawie zakupu ww produktu od pośrednika (swoją drogą o takich, na niniejszym forum można wiele poczytać).

TOM

 

TOM zgadzam się z Tobą w 100%, nie ulega wątpliwości że kupujący zrobił ogromny błąd nie prosząc nikogo znajomego i doświadczonego w temacie i do tego chyba da się stwierdzić, że sam posiada małe predyspozycje techniczne kupując taki złom. Widać że emocje wzięły górę nad logicznym myśleniem.

Jednak mimo to życzę mu (i jego rodzinie) pozytywnego rozwiązania tej badziewnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cezarr napisał:

Kurczaki a moja jest z 1997r ??? myślałem że pojadę gdzieś jeszcze a tu trzeba będzie zutylizować ??? może chociaż na części ktoś kupi ???

Na pewno wyjątki, sposób użytkowania i dbania potwierdzają regułę. Jedź inie czytaj głupot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/14/2020 at 7:57 PM, PolariS said:

Ja tam Kapitana lubię, robi fajne eksperymenty z materiałami i dzięki niemu nawet ja się czegoś dowiaduję mimo że nie jestem ignorantem technicznym to często nie mam czasu na takie eksperymenty jak robi on. Co do KiKi to mam zupełnie odwrotne zdanie.

 

obaj są totalnymi laikami

choć kapitana nie oglądałem zbyt wiele, ale wystarczy kilka odcinków z przeróbki vana

np. testuje pianki, nakłada te pianki źle, jak totalny laik, a potem na podstawie swojego partactwa wyciąga wnioski i ogłasza światu ... brak słów

a Kiki to już całkiem laik w tematach technicznych, dobrze że ma ojca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero się przymierzam do kupna. Miałem kupować w tym roku, ale założyliśmy że kupimy w czerwcu 2021,musze się doszkolić.

 

Chcemy wydać 15tys. PLN stąd czytam namiętnie takie wpisy, a coraz bardziej się boje wtopy. Szczególnie że podobają nam się angielki...

A tutaj opinie są podzielone...

 

Szukamy przyczepy 1250kg, 2 plus 2 z kibelkiem kasetowym i ciepła wodą w prysznicu...

 

Mam też zaufanego handlarza w Niemczech (przyjaciel rodziny) ale on twierdzi że 4tys euro trzeba mieć żeby coś kupić...

 

Co do kapitana i kiki, obejrzałem kilka odcinków i sobie podarowałem. Dzięki mojej babci znam język niemiecki, jakoś te niemieckie kanały YouTube dają większe rozeznanie. U nich karawaning bardziej rozwinięty.

 

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I myślisz że jak pojedziesz do Niemca to tak same igły czekają za którymi potem Niemiec będzie płakał
Mam rodzinę w Niemczech która od lat 70tych jeździ z przyczepkami. Wujek nawet za komuny przyjechał do nas z przyczepą kempingową. I oni właśnie mają zaufanego handlarza który im serwisuje i sprzedaje. Rodzina się rozrosła i każdy tam ma przyczepkę :-).
Myślę że mogę mu zaufać co do stanu przyczepy.
Pierwsze pytanie z jego strony brzmiało jak bardzo zdolny technicznie jesteś jeżeli chcesz kupić przyczepę poniżej 3tys euro.


Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2020 o 10:51, Tomek84 napisał:

. testuje pianki, nakłada te pianki źle,

Możesz napisać co robił źle? Moze być w osobnym temacie żeby nie zaśmiecać tutaj. Ja przyznaję się bez bicia że nie jestem specjalistą od dociepleń i chętnie się czegoś dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, PolariS said:

Możesz napisać co robił źle? Moze być w osobnym temacie żeby nie zaśmiecać tutaj. Ja przyznaję się bez bicia że nie jestem specjalistą od dociepleń i chętnie się czegoś dowiem.

napiszę na PW, bo to nie forum budowlane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.