Skocz do zawartości

Ku przestrodze - jak można wtopić


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

Taki filmik się dziś pojawił u Kapitana Przyczepy, niech to będzie przestroga dla każdego kto chce kupić przyczepę i zaufa handlarzowi. W zasadzie uważam, że ten filmik powinien być idealnym przykładem dla każdego napalonego na przyczepę:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bardzo mi szkoda właściciela (zrobienie tej przebitki z 3 dzieci oczywiście ma chwytać za serce), ale przecież nie jedna historia na forum miała podobny początek i raczej często zakończenie nie było jak z bajki.
Tu nawet nie chodzi o to że to musi być handlarz, bo jest spora grupa tych "prywatnych" która jak się orientuje że wdepnęła, to zamiast zakasać rękawy pogoni budę dalej. No ale jeśli swoją wiedzę opieramy na gościach którzy kapiącą wodę z dachu łapią do plastikowego kubka i którzy przy sprawdzaniu przyczepy koncentrują się na "trzaskaniu szafkami", to takie mogą być efekty. 
Jestem pewny, że przed zakupem spokojnie można było tą przyczepę wyeliminować oglądając ją na placu - nawet nie używając miernika wilgoci. Co by nie powiedzieć właściciel nie wybrał najłatwiejszej drogi na poprawienie swojego stanu, ale z drugiej strony stopień degradacji tej Adrii może być na tyle duży, że wchodzenie w remont bez większych zdolności technicznych mogło by nie wyjść.
 

@jacek00 Ty miałeś kiedyś Adrię z tym przodem. Kapitan gada że kątowniki łączące ścianę grodziową schowka ze ścianami bocznymi są dołożone. Czy to nie było jednak rozwiązanie fabryczne? Ta listwa pod podłogą - tego też nie jestem pewny, bo coś mi świta w głowie że w Dethleffsie miałem taką beleczkę (chyba że już pamięć mnie zawodzi i była to deska nie w poprzek, a wzdłuż do której przykręcony jest zazwyczaj wierzchołek osi Delta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguje samych uszkodzeń i faktu że to złom i ktoś tu kogoś oszukał albo ktoś czegoś nie dopatrzył.Przykro że tak u nas własnie to działa, jak nie sprawdzisz to później się z tym sam bujasz i ty zostajesz z problemem, chyba powinno to wyglądać odwrotnie. Szkoda właściciela.
Co do uginania się podłogi to nie jest normalne zjawisko w akurat tych Adriach? Może nie w takim stopniu, ale jak byłem w identycznej to miałem to samo odczucie bałem się że tam wpadnę bo cała podłoga własnie się tak uginała więc szybciutko wyszedłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uginająca się podłoga to efekt zgnicia lub wydeptania, więc to akurat mało istotne bo moze być to efekt 2. ALe to że tak bakista pracuje to nie wierze że nie wiedzieli zwłaszcza jak sam powiedział inspirował się KIKI i Kapitanem to internet miał obcykany...szkoda bo szkoda gościa ale to takie proszenie się o kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kupujący nic nie zrobi, wady przyczepy były widoczne. Sprzedający na pewno zabezpieczył się na wypadek roszczeń kupującego. Niepokoi mnie natomiast robienie z tego sensacji przez "kapitana przyczepę" na YT. Kto to jest? Posiada jakąś wiedzę? Proszę, nie dawajmy się zmanipulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jagodek napisał:

Moim zdaniem kupujący nic nie zrobi

Z filmu wynika, że ma już nakaz wypłaty poniesionych kosztów

2 minuty temu, jagodek napisał:

Sprzedający na pewno zabezpieczył się na wypadek roszczeń kupującego

Nie ma jak, wszelkie klauzule, że kupujący zapoznał się ze stanem faktycznym, nie mają żadnego znaczenia, nie działa tu ,,widziały gały co brały,,  między firmami tak, ale jak sprzedaje firma osobie prywatnej nie

4 minuty temu, jagodek napisał:

Niepokoi mnie natomiast robienie z tego sensacji przez "kapitana przyczepę

Wyświetlenia muszą się zgadzać ?

4 minuty temu, jagodek napisał:

Proszę, nie dawajmy się zmanipulować.

Wg mnie nie ma tu manipulacji, kupił strupa. Nie wierzę że oglądał ją godzinę, rzucił okiem, podjarał się i kupił. Zdarza się... a że że zwąchał się z kapitanem to zrobili szum

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

Z filmu wynika, że ma już nakaz wypłaty poniesionych kosztów

i że we wrześniu kolejna rozprawa... coś się gość troszeczkę plącze w opowieściach, ale może to ze zdenerwowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to po kolei:

1.sprzeciw od nakazu zapłaty powoduje uchylenie nakazu i skierowanie na rozprawę

2. konsument jeżeli zapoznał się ze stanem pojazdu używanego przed zakupem nie może odstąpić od umowy i tyle

3. podłączenie się do tematu przez tego kapitana i robienie sobie reklamy uważam za naganne, kupujący pewnie jeszcze o tym nie wie, ale internet nie zapomina....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




 
[mention=19021]jacek00[/mention] Ty miałeś kiedyś Adrię z tym przodem. Kapitan gada że kątowniki łączące ścianę grodziową schowka ze ścianami bocznymi są dołożone. Czy to nie było jednak rozwiązanie fabryczne? Ta listwa pod podłogą - tego też nie jestem pewny, bo coś mi świta w głowie że w Dethleffsie miałem taką beleczkę (chyba że już pamięć mnie zawodzi i była to deska nie w poprzek, a wzdłuż do której przykręcony jest zazwyczaj wierzchołek osi Delta).


Tak to rozwiązanie fabryczne. U mnie było dokładnie to samo. Takiej belki pod podłogą u siebie natomiast nie miałem, ale też miałem krótszą przyczepę więc nie umiem powiedzieć. Z drugiej strony nie chce mi się wierzyć aby handlarz wsadzał tam jakąś kantówkę i by ją zabezpieczał czymkolwiek
Moim zdaniem kupujący nic nie zrobi, wady przyczepy były widoczne. Sprzedający na pewno zabezpieczył się na wypadek roszczeń kupującego. Niepokoi mnie natomiast robienie z tego sensacji przez "kapitana przyczepę" na YT. Kto to jest? Posiada jakąś wiedzę? Proszę, nie dawajmy się zmanipulować.
Co znaczy kupujący nic nie zrobi? I jak się wg Ciebie sprzedający miał zabezpieczyć? Sprzedający odpowiada z tytułu rękojmi na mocy ustawy, a i z filmu wynika, że już jedna sprawę sądową sprzedający przegrał, tylko się odwołał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



no
2. konsument jeżeli zapoznał się ze stanem pojazdu używanego przed zakupem nie może odstąpić od umowy i tyle


Konsument od umowy nie odstąpił a reklamował usterki z tytułu rękojmi, które sprzedający próbował bezskutecznie usunąć. W związku z tym, że usterek nie usunął i przyczepa ma wady uniemożliwiające użytkowanie jej to konsument zarządzał zwrotu pieniędzy i miał do tego pełne prawo.

W końcu kupił przyczepę, z którą chciałby jeździć a nie może


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuję swoje zdanie, że kupujący nic nie zrobi, czyli nie odzyska pieniędzy. Rękojmia za wady jest piękną teoretyczną sprawą, ale w praktyce nic z tego nie wychodzi. A tyle osób dookoła się pożywi....?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo liczy na jakąś zrzutkę  w komentarzach już się pojawiła taka propozycja. Kto to wie... 
Raczej chce nagłośnić sprawę aby przycisnąć handlarza. Mnie dziwi, że nie podali jego nazwy. Ja bym nie miał skrupułów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętasz sprawę Śpiewaka i zarzutu zniesławienia adwokat ? co z tego że na zdrowy chłopski rozum nie można być pełnomocnikiem 150 letniej osoby, skoro najpierw szkalował i nie potrafił udowodnić swojego stanowiska? został skazany  za zniesławienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuję swoje zdanie, że kupujący nic nie zrobi, czyli nie odzyska pieniędzy. Rękojmia za wady jest piękną teoretyczną sprawą, ale w praktyce nic z tego nie wychodzi. A tyle osób dookoła się pożywi....
 
Jak rękojmia jest piękną i teoretyczną sprawą? Nie jest. Ma się dobrze i działa tylko trzeba znać swoje prawa i umieć z nich korzystać. Skoro już zapadł wyrok w I instancji to znaczy, że sąd podzielił zdanie kupującego i zgodził się z jego roszczeniem.

Nawet na forum masz wiele przykładów tego, że jednak rękojmia działa. Sprzedający przyjmują przyczepy z powrotem, oddają część kasy, sprawy trafiają do sądów gdzie i sprzedający też przegrają.

W tym wypadku kupujący ma wygraną w kieszeni, to tylko kwestia czasu. Inną sprawą jest to czy odzyska pieniądze
A pamiętasz sprawę Śpiewaka i zarzutu zniesławienia adwokat ? co z tego że na zdrowy chłopski rozum nie można być pełnomocnikiem 150 letniej osoby, skoro najpierw szkalował i nie potrafił udowodnić swojego stanowiska? został skazany  za zniesławienie.
Ale co ma sprawa jakiegoś oszołoma o zniesławienie do instytucji rękojmi? Nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.