Skocz do zawartości

Wegry czekaja na nas.


Lucek26

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Zulos napisał:

Ja na Węgry mam jakieś 2,5 raza bliżej niż do Wawy (150 km do granicy), więc dla mnie rzut beretem

Dla Ciebie i Misia tak, ja do Was mam dzień jazdy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lbuster napisał:

Widzę, że już zapadła decyzja co do Węgier :ok:

Ja jeszcze myślę, czy się gdzieś nie wybrać, ale Węgry to chyba ciut za daleko na 4 dni :(

My ruszamy na 10dni...

Godzinę temu, Zulos napisał:

Ja na Węgry mam jakieś 2,5 raza bliżej niż do Wawy

A my mamy też na Węgry bliżej niż nad morze...a tam bywamy 4-7razy w roku, bo lubię...a na Węgry jadę drugi raz ;) w życiu :D

Godzinę temu, Zulos napisał:

ten długi weekend w tym roku poświęcam na odwiedziny grobów praprzodków.

My od wielu lat poświęcamy ten weekend na wyprawy...

Groby wolę odwiedzać w ciszy i zadumie...a nie w tłumie i zgiełku... w tydzień przed lub tydzień po... najchętniej po zamknięciu cmentarzy... ale wiem - my jesteśmy dziwni ;)

Może też dlatego tak chętnie uciekamy w ten weekend, bo mieszkam przy największym cmentarzu w Krakowie i w ten czas nie da się po prostu tu żyć... w tym roku już od tej byłej soboty jest "sajgon"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Misio napisał:

Groby wolę odwiedzać w ciszy i zadumie...a nie w tłumie i zgiełku... w tydzień przed lub tydzień po... najchętniej po zamknięciu cmentarzy... ale wiem - my jesteśmy dziwni ;)

Nie jesteście dziwni - a przynajmniej są inni dziwni:D

My też tak robimy, ale teraz zabieramy ze sobą rodzicielkę i jedziemy w jej rodzinne strony - tym razem nie wybieramy terminu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie w 2023 roku.:winner:

Po analizie cenników za kempingi przy basenach termalnych na Węgrzech zwraca uwagę bardzo duży wzrost opłat za 

korzystanie z prądu w okresie wakacyjnym . Oplata około 35- 40 złotych za dobę korzystania z prądu to przesada, nawet z

uwzględnieniem  całodobowego używania klimatyzacji .:czerwona:

Pozostałe opłaty na kempingach wzrosły około 25-30 procent.

Mimo wszystko czas na planowanie wyjazdów na Węgry.:drive:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w 2023 roku.:winner:
Po analizie cenników za kempingi przy basenach termalnych na Węgrzech zwraca uwagę bardzo duży wzrost opłat za 
korzystanie z prądu w okresie wakacyjnym . Oplata około 35- 40 złotych za dobę korzystania z prądu to przesada, nawet z
uwzględnieniem  całodobowego używania klimatyzacji .:czerwona:
Pozostałe opłaty na kempingach wzrosły około 25-30 procent.
Mimo wszystko czas na planowanie wyjazdów na Węgry.:drive:
 
W Polsce niewiele lepiej przecież
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Zulos napisał(a):

No nie wiadomo co tam jeszcze do wakacji się wydarzy - w tej chwili inflacja 25.7%...

Mirek Ty dalej z "banem" dla bratanków i straty za winietę odbijasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, jacek00 napisał(a):
1 godzinę temu, Lucek26 napisał(a):
 

W Polsce niewiele lepiej przecież

Na tych polach co byliśmy styczeń i początek lutego to najgorzej nie jest, Olimp-80zl doba za trzy osoby+kamper+prąd, pod Krokwią ta sama załoga 150zl, Camp66 dwie osoby+kamper+prąd 120zl, kamper Park Gorący Potok 340zl w tym całodobowa wejściówka na termy dla trzech osób, Brzozy 70zl dwie osoby+kamper+prąd. Jak dla mnie to nie jest źle, zobaczymy w sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych polach co byliśmy styczeń i początek lutego to najgorzej nie jest, Olimp-80zl doba za trzy osoby+kamper+prąd, pod Krokwią ta sama załoga 150zl, Camp66 dwie osoby+kamper+prąd 120zl, kamper Park Gorący Potok 340zl w tym całodobowa wejściówka na termy dla trzech osób, Brzozy 70zl dwie osoby+kamper+prąd. Jak dla mnie to nie jest źle, zobaczymy w sezonie.
Ja nie mówię, że jest źle. Ale prąd już jest w cenach ok 40 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tomii napisał(a):

Mirek Ty dalej z "banem" dla bratanków i straty za winietę odbijasz? 

Yeesss:D

Zastanawiam się, czy moje obawy o ewentualne wysłanie za mną lotnej brygady przy identyfikacji na autostradzie za coś takiego są realne, ale nikt mi w sumie nie jest w stanie odpowiedzieć - to trzeba przeżyć:D

W sumie - jest ryzyko - jest zabawa:D

Co ciekawe - odkąd otworzyli ekspresówkę Tornyosnemeti-Miskolc, nawigacje np. na Istrię kierują jako najszybszą trasą ode mnie właśnie przez Węgry. Pytanie czy taniej, skoro trzeba dość spory odcinek znowu pokonać chorwackimi autostradami, a to kosztuje - na pewno więcej niż winietka na Słowenię. Wcześniej zawsze najszybsza była przez Bratysławę, Wiedeń, Graz i Maribor. Ten krótki odcinek wystarczył, żeby to zmienić. Ciekawy jestem, czy nie zmieni się to ponownie, jak otworzą południową obwodnicę Žiliny? Tylko nie wiem kiedy to będzie - myślę, że jeszcze trochę poczekamy... Na razie otworzyli jeden krótszy odcinek, ale on nic nie daje - i tak trzeba jechać przez centrum Žiliny. Możliwe też, że to nic nie zmieni, bo w sumie szybszą trasą z reguły kierowało mnie na Bańską Bystrzycę, czyli nie przez Žilinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Lucek26 napisał(a):

Mirek z Rzeszowa aktualnie jazda do Chorwacji jest bardzo sensowna przez Węgry , za wyjątkiem  wyjazdu na Istrię.:drive::banan:

No właśnie - ja co roku od kilkunastu lat przynajmniej dwa razy jeździłem starą, fatalną drogą Tornyosnemeti-Miskolc i czekałem cierpliwie na ekspresówkę... Póki co jeszcze się nią nie przejechałem...:D Ale możliwe, że jednak w tym roku zaryzykuję. Myślę, że mają jednak tam większych przestępców niż ja...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.